Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos aštuntosios savaitės krepšininku tapo Vilniaus „Perlo“ gynėjas Deividas Sirvydis.

Amžius: 18
Ūgis: 202 cm
Svoris: 86 kg
Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva

18-metis 202 cm ūgio vilnietis sužaidė pirmąsias rungtynes šį sezoną, o jos buvo vienos įspūdingiausių ir lygoje, ir jam asmeniškai.

Dvigubą licenciją žaisti Vilniaus „Ryte“ ir „Perle“ turintis jaunasis talentas akistatoje su „Šilute“ pelnė 36 taškus (4/6 dvit., 7/17 trit., 7/8 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 42 naudingumo balus.

Sirvydis užfiksavo asmeninius karjeros NKL pelnytų taškų ir surinktų naudingumo balų rekordus.

Vilniečiui pritrūko 1 taško iki NKL sezono rekordo pakartojimo. Jalenas Riley, pelnęs 37 taškus, yra šio sezono lygos rekordininkas.

Sirvydžio vedama „Perlo“ ekipa varžovus iš Šilutės palaužė tik per pratęsimą 99:96. Iki pratęsimo pabaigos likus 21 sekundei jaunasis žaidėjas pataikė abu baudos metimus ir savo ekipai suteikė 3 taškų pranašumą, kuris liko ir po mačo pabaigą skelbiančios sirenos.

Per pirmąjį kėlinį Sirvydis nepelnė nė taško, tačiau užsiliepsnojo antrajame ir įmetė 19 taškų. Trečiajame ketvirtyje jis pridėjo 8 taškus, ketvirtajame kėlinyje – 7 taškus, o pratęsime – du.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia ir kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį savaitės naudingiausiųjų penketuką.

Jalenas Riley, Palangos „Kuršiai“ (29,5 tšk., 5,5 atk. kam., 5,5 rez. perd., 3 per. kam., 30,5 naud. balo)

GM: 1

Palangos „Kuršių“ lyderis Jalenas Riley sužaidė dvejas statistiškai panašias rungtynes. Pirmoje kovoje su Mažeikių „Ereliais“ jis pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Kitoje kovoje su ta pačia Mažeikių ekipa amerikietis pelnė vienu tašku daugiau, bet atkovojo vienu kamuoliu mažiau bei atliko vienu rezultatyviu perdavimu mažiau.

Tadas Pažėra, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (17,5 tšk., 9 atk. kam., 3,5 rez. perd., 5,5 išpr. praž., 24,5 naud. balo)

Iš Klaipėdos komandos rikiuotės iškritus pagrindiniam įžaidėjui Deividui Anužiui, Tadui Pažėrai teko dar didesnė rolė.

20-ies metų 194 cm ūgio gynėjas praėjusią savaitę mačuose su Molėtų „Ežerūnu“ ne tik sėkmingai rinko taškus (vid. 17,5), bet ir sugriebdavo net po 9 kamuolius. Jo sezono vidurkis – 4,5 atkovoto kamuolio.

Pažėra jau 8 rungtynes iš eilės pelno bent po 10 taškų ir surenka bent po 10 naudingumo balų.

Evaldas Džiaugys, „Šilutė“ (17,5 tšk., 7,5 atk. kam., 6 rez. perd., 1 bl., 6 išpr. praž., 25,5 naud. balo)

Evaldas Džiaugys Vilniuje surengė universalų pasirodymą – pelnė 17 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

8 rezultatyvūs perdavimai yra naujasis 22-ejų metų 196 cm ūgio Džiaugio karjeros rekordas Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Puolėjas pirmenybėse užima trečiąsias vietas pagal rezultatyvumą (vid. po 17,6) ir naudingumą (vid. 22,9).

Šarūnas Beniušis, Joniškio „Delikatesas“ (20,5 tšk., 7 atk. kam., 1,5 rez. perd., 5,5 išpr. praž., 25 naud. balai)

Joniškio „Delikatesas“ iškovojo jau 8 pergales iš eilės, o Šarūnas Beniušis praėjusį savaitgalį prie pratęstos serijos prisidėjo galingais pasirodymais.

Kovose su Kauno „Žalgiriu-2“ 26-erių metų 206 cm ūgio atletas sėkmingiau pasirodė mače Joniškyje, kai įmetė 20 taškų (9/11 dvit.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Beniušis išlaiko pavydėtiną pastovumą – vidurio puolėjas visose 12 savo rungtynių pelnė bent 10 taškų ir rinko bent po 11 naudingumo balų.