Pirmoji pergalė namie Jasikevičių nudžiugino, bet nenuramino

Thomasas Walkupas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: BNS
Mindaugas Kuzminskas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Leo Westermannas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Pirmoji pergalė namie leis Kauno „Žalgiriui“ nusimesti naštą, kuri vis labiau buvo pradėjusi slėgti, tačiau iki žaidimo, kurį norėtų matyti treneris Šarūnas Jasikevičius – dar toli. Pergalė 83:78 prieš „AX Emporio Armani“ strategą nudžiugino tik rezultatu.

Foto galerija

„Smagu padovanoti pirmą pergalę, fanai to labai ilgai laukė, dabar gal ryt smagiau eisi į darbą. Iki tol ir patys prisidarėme reikalų, ir tvarkaraštis buvo sudėtingas. Taip mums susidarė spaudimas. Nemanau, kad jis sumažės, bet maloniau pagaliau pasiekti pirmą pergalę namuose. Žaidėjai – žmonės ir juos tai veikia.

Iš kitos pusės labai didelių žaidimo pagerėjimų taip greitai sunku padaryti. Daliname labai daug taškų, Pirmas kėlinys buvo labai blogas – mes skaičiuojame taškus, kiek praleidžiame taškų po savo klaidų, tai pirmame kėlinyje buvo labai blogai, ir rungtynių pabaigoje galėjo laimėti ir viena, ir kita komanda. Aišku, mes buvome priekyje, kas mums labai padėjo.“

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje pirmą kartą šį sezoną praleido vienženklį taškų skaičių – 8. Tai tuo pačiu buvo ir pirmas kartas šį sezoną namie, kai antrajame ketvirtyje buvo surinkta daugiau taškų (22) nei pirmajame (18).

„Antrajame kėlinyje mes nedalinome taškų už dyką, sužaidėme labai labai solidžiai, – sakė Jasikevičius. – Iš 8 taškų 6 praleidome pagal savo klaidas. Treneriai žino planą ir ant suoliuko tai skaičiuoja. Per pirmą kėlinuką mes pagal pirminį planą prasileidžiame 17 taškų iš 23. Per antrą kėlinį – 6. Čia yra kosminiai skaičiai. Jeigu norime kažką pasiekti, mes turime eiti kiekvieną sykį atlikti tai, kas užsibrėžta. Turime laiko pasiruošti, treniruotėms yra dvi-trys dienos, žaidimas kaip ir turėtų gerėti, bet…“

27
35
10
50%
5/10

Kaip ir visą šį sezoną, „Žalgirio“ dvikova buvo drama iki paskutinių sekundžių. Nors kauniečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje dar turėjo aštuonių taškų pranašumą (69:61), likus žaisti 80 sekundžių Vladimiras Micovas dvitaškiu savo komandos deficitą prikirpo iki dviejų (73:75).

„Žalgiriui“ rungtynes netrukus perlaužė legionieriai – po dvitaškį pataikė Daviesas ir Woltersas, o aikštelės šeimininkų pranašumas, sėkmingai sužaidus ir gynyboje, kilo nebegrįžtamai (80:75).

Paklaustas, ar šį kartą rungtynių pabaigą pavyko sužaisti geriau, nei per trejas prieš tai pralaimėtas rungtynes, Jasikevičius atsakė vienu žodžiu: „Nemanau“.

„Žalgiris“ atliko 27 rezultatyvius perdavimus – daugiausia šį sezoną, – tačiau ir šis rodiklis trenerio pernelyg nedžiugino.

„Skaičiai, žinote... Bent jau šiomis dienomis visi žinome, ką darome. Anksčiau buvo daug situacijų, kai buvo šaukiamas derinys, o jį žinojo gal 3-4 žaidėjai iš penkių. O tai komandinis sportas, jei nežino visi penki, tai yra problemos. Manau, kad Leo mums davė daug proto, kamuolys su juo ėjo labai gerai. Bet... dar trūksta.“

Trenerio paminėtas Westermannas per 15 žaidimo minučių taškų nepelnė, bet atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Nate'as Woltersas pridėjo 11 taškų, 7 rezultatyvius perdavimus ir 7 atkovotus kamuolius. Centras Brandonas Daviesas surinko 4 rezultatyvius perdavimus.

Milano komandoje galingai atrodė lietuviai. Artūras Gudaitis per 27 minutes pelnė 16 taškų  atkovojo 7 kamuolius ir blokavo 3 metimus bei surinko 23 naudingumo balus. Jo komandos draugas Mindaugas Kuzminskas per 17 minučių pridėjo 14 taškų.

„Problema, kad buvo akcentuojamas Kuzminsko bėgimas į greitą puolimą, o jis įeina į rungtynes su metimu iš po krepšio, o paskui dar vieną gauna. Čia įžaidėjų darbas, jie turi būti atsakingi už greitą puolimą. Tas buvo rodyta. Vėlgi, šnekame apie žmogų, kuris yra buvęs NBA žaidėjas, tai nėra blogas žaidėjas.

Gudaitis tampa didžiule jėga. Mes sakome, kad gal centruojant tai nėra žmogus, kuris turi daugiausia judesių, bet komandoje prie gerų gynėjų, kurie sutraukia tiek dėmesio, jis yra didžiulė jėga.“

2018-11-30 02:25
1
idomu ar galvoja apie zaideju permainas, pvz walton niekaip neisipaiso i eurolyga del silpnokos gynybos, o koks combo gynejas ar sg/sf su metimu ir prasiverzimu labai praverstu, pvz munford dar lyg laisvas kuris pernai rinko 25 taskus g lygoj ir pataike tritaskius 44 procentais, ginyboj dirba gan gerai. Arba sg-sf kaip kc rivers kur pernai pao lose ir pasizymi geru metimu ir solidzia gynyba. Arba Brandon Paul su neblogu metimu, zaides eurolygoj ir nba. O treciu izaideju Jokubaitis gali but jei reiktu, arba walkup su grigoniu jei prireiktu
2018-11-30 01:19
Nukris dabar ta įtampa nuo žaidėjų.Namų prakeiksmas panaikintas,tai dabar tik lieka judėt pirmyn.Savaitė iki rungtynių su OLY,o tai daug laiko ir pailsėti,ir tinkamai pasiruošti.

--
2018-11-30 00:53
Cercas
Maladiec zveriukai, maladiec! Nestabdom ir dirba, kitą savaitę turim laimėt!

--
2018-11-30 00:14
Uz viska aciu
Ir uz pergale taipogi :)

Taciau siandien nebuvo drama iki paskutiniu sekundzi, nebuvo. Paskutinemis sekundemis galejom ramiai dainuoti pergales dainas :)