• Rusijos rinktinė išvykoje per pratęsimą 77:75 įveikė Suomiją

• Dimitrijus Kulaginas pelnė 26 taškus, realizavo 10 dvitaškių iš 17 ir surinko 27 naudingumo balus

• Ši pergalė rusams leido įsitvirtinti trečioje K grupės vietoje

• „Lietkabelio“ įžaidėjas Jamaras Wilsonas pelnė 14 taškų

Dimitrijus Kulaginas pelnė 26 taškus, o jo vedama Rusijos rinktinė (5-4) atrankos į pasaulio čempionatą išvykos rungtynėse per pratęsimą 77:75 (13:18, 14:18, 20:21, 21:11, 9:7) palaužė lentelės kaimynus Suomiją (4-5).

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje rusai atsiliko 13 taškų persvara (49:62), Kulaginas pataikė dvitaškį, Sergejus Karasiovas surinko 5 taškus iš eilės ir ketvirčio viduryje svečių deficitas jau tesiekė 4 taškus (60:64).

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, rusai atsiliko 64:68, tačiau Piotras Gubanovas neklydo prie baudų metimų linijos, Kulaginas blokavo Matti Nuutineno metimą, o pats kitą ataką užbaigė sėkmingu metimu iš po krepšio ir rezultatą išlygino (68:68).

Likus 12 sekundžių, Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėjo Jamaro Wilsono metimas skriejo pro šalį ir rusai dar turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau Kulagino metimas taip pat tikslo nepasiekė.

Pratęsimo metu ir vėl siautėjo Kulaginas. Iš pradžių jis pataikė metimą iš vidutinio nuotolio, po to užbaigė ataką greitajame puolime, o Rusijos spurtą 7:2 vainikavo Dmitrijaus Chvostovo tritaškis, rusams suteikęs 5 taškų pranašumą (75:70).

Suomiai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidę rusai išsivežė pergalę.

Po šio laimėjimo Rusija turi 5 pergales ir K grupėje rikiuojasi trečia. Jai iš paskos seka Suomijos ir Bulgarijos rinktinės, turinčios po 4 pergales.

Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai dar sužais trejas rungtynes – dvejas iš jų su minėtomis Suomijos bei Bulgarijos komandomis. Vis tik šie varžovai lauks paskutiniajame rinktinių lange, o pirmadienį rusai namuose priims Čekiją.

Suomijos rinktinė: Shawnas Huffas 24 (6/7 trit.), Jamaras Wilsonas 14 (3/9 dvit., 0/4 trit.), Sasu Salinas 9 (0/4 trit.).

Rusijos rinktinė: Dimitrijus Kulaginas 26 (10/17 dvit., 7 atk. kam., 27 naud. bal.), Vitalijus Fridzonas 10, Dimitrijus Chvostovas 9 (2/7 trit.).