Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Energija antrose penktojo FIBA atrankos lango rungtynėse tryškęs Renaldas Seibutis padėjo Lietuvos rinktinei pergalinga nata pažymėti dar vieno etapo pabaigą. Rezultatyviausią mačą atrankoje sužaidęs gynėjas pelnė 15 taškų ir buvo rinktinės lyderis, kuri sekmadienį Vilniuje 79:62 užtikrintai nugalėjo Kroatiją.

12
18
10
3

„Reikia džiaugtis pergale, po pralaimėjimo Italijoje norėjosi sužaisti pergalingai, – kalbėjo Seibutis. – Pirmas kėlinys nieko blogo nežadėjo, bet vėliau pametėme savo žaidimą ir agresiją. Tuo kroatai pasinaudojo ir priartėjo, kas ir leido kovoti.

Per ilgą pertrauką susidėliojome taškus ant i ir žiūrėjome planą, kurio turėjome anksčiau laikytis. Džiaugiamės, kad radome priešnuodžių ir pradėjome patys agresyviau žaisti. Manau, pelnytai laimėjome.“

Gynėjas pirmajame kėlinyje pelnė 9 taškus, o lietuviai tiesiog dominavo aikštėje 26:11. Tačiau jų siautėjimą greitai apramino Kroatijos krepšininkai, kurie iki ilgosios pertraukos priartėjo per keturis taškus – 39:43.

„Treneris minėjo, kad taip negali būti, kad varžovai tik mestų baudas už kiekvieną prisilietimą, jų metė per daug, – pabrėžė Seibutis. – Tai – patys lengviausi taškai, kai laikas stovi, o rezultatas mažėja.“

Sekmadienį taip pat buvo paskelbtas geriausio metų krepšininko apdovanojimo laimėtojas, kuriuo tapo Domantas Sabonis. Rinktinės veteranas sutiko, jog NBA siautėjantis 22-ejų puolėjas yra vertas tokio įvertinimo, ir pasveikino jį.

„Kas balsavo, jie gal geriau žino. Sabonis to nusipelnė. Pagal metus, ką rodo geriausioje lygoje, reikia su tuo sutikti“, – nė neabejojo Seibutis.