• „Šiauliai“ namuose 98:94 nugalėjo „Juventus“

• Tai buvo pirmoji šiauliečių pergalė savo žiūrovų akivaizdoje bei antroji Lietuvos krepšinio lygoje

• Šeimininkus į priekį vedė Ignas Vaitkus, surinkęs 20 taškų ir 21 naudingumo balą

• Vaidas Čepukaitis buvo rezultatyviausias Utenos ekipoje – pelnė 18 taškų

Šiaulių „Šiauliai“ (2-11) pagaliau nustebino savo sirgalius, septintose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“–LKL) namų rungtynėse galiausiai iškovoję pergalę.

20
21
71%
5/7
67%
2/3

Trečiadienio vakarą nuo šiauliečių kirčio rezultatu 98:94 (25:31, 30:17, 20:26, 23:20) krito Utenos „Juventus“ (6-7) ekipa.

Pirmoji rungtynių pusė buvo gana permaininga. Į priekį pirmosiomis rungtynių minutėmis šovę  uteniškiai ketvirtį laimėjo 25:31, tačiau iškart po to atsibudę šeimininkai antrajame kėlinyje parodė susiėmė – jame triumfavo 30:17 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 55:48.

Trečiajame ketvirtyje svečiai prisivijo ir po 30-ties žaidimo minučių atsiliko vos 1 tašku (74:75).

Lemiamas kėlinys buvo itin atkaklus – komandos žaidė taškas į tašką, o paskutinė rungtynių minutė prasidėjo šeimininkams pirmaujant 93:91.

Likus 17 sekundžių „Šiauliai“ pirmavo 96:94, tačiau Evaldas Šaulys, po Martino Gebeno pražangos, pataikė du baudų metimus ir pranašumą padidino iki 4 taškų (98:94).

Žydrūnas Urbonas paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu sprendėsi paskutinių sekundžių eiga. Lemiamoje atakoje Alexanderis Hamiltonas bandė savo laimę išmesdamas dvitaškį. Metimas buvo netaiklus, o kovojant dėl kamuolio, likus 0,8 sekundės, buvo užfiksuotas žaidimas koja.

Po šio epizodo šiauliečiai triumfavo, varžovus nugalėdami rezultatu 98:94.

Tai buvo pirmoji „Šiaulių“ pergalė namuose bei antroji paeiliui bendrai. Praėjusią savaitę saulės miesto komanda išvykoje iškovojo pirmąją sezono pergalę LKL čempionate, nugalėdama Prienų „Skycop“, ir nutraukė vienuolikos pralaimėjimų seriją.

Daugiausia pataiko: Evaldas Šaulys

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Ignas Vaitkus. Krepšininkas per 26 minutes pelnė 20 taškų (5/7 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 21 naudingumo balą.

Jam puikiai talkino vieną geriausių pasirodymų šį sezoną surengęs Kristupas Žemaitis. Gerai komandai vadovavęs įžaidėjas surinko 17 taškų (3/5 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Juventus“ ekipoje geriausiai atrodė Vaidas Čepukaitis, surinkęs 18 taškų (8/10 dvit., 2/2 baud. met.) ir atkovojęs 6 kamuolius.

„Šiauliai“: Ignas Vaitkus 20, Kristupas Žemaitis 17 (7 rez. perd.), Evaldas Šaulys (7 atk. kam.) ir Cedrickas Bowenas po 13, Benas Griciūnas 12, Antanas Udras 9 (11 atk. kam., 9 iš jų puolime).

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis 18 (6 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 16 (6 atk. kam.), Dovis Bičkauskis (6 rez. perd.) ir Martinas Gebenas (8 atk. kam.) po 14, Karolis Guščikas 10 (5 atk. kam.), Alexanderis Hamiltonas 8 (6 rez. perd.).

Trenerių komentarai:

2018-12-08 13:26
Vidmantas
Juk TIK TAIP ir pasimato tikro trenerio darbas. Tai kas, kad iš komandos išėjo tik 3. Bet jie buvo pagrindiniai. Todėl komandai suderinti nepakako net viso rato... bet kam tai rūpi... Giria visi "žvaigždžių" draugą Jasikevičių, kaip jis gatavas žvaigždes ADMINISTRUOJA... Va taip reikia "SUKTIS"... Nuperka tau PARUOŠTUS žaidėjus - o treneris "žvaigždė" nieko ir nemokina, tik apie prisipirktų "žvaigždžių" klaidas pakalba. Kiek tokie, kaip Sireika trauks? Durnas tas garvežys, kuris visą sąstatą traukia juk... Ir jokio dėkingumo nei iš sąstato, nei iš keleivių. Faktas, kad nyksta tokie treneriai... deja...
2018-12-05 22:48
Jau truputi smagiau,jaunimas pradeda atstovet ginyboje,puolimas siauliams nebuvo problema.kas rezia aki tai kiek skyre siauliams prazangu(iskaitant ir mistine nesportine zemaiciui)visiskai jokiu gincu su teisejais.tuo tarpu juventuso zaidejai ir treneriai kiekvienoj situacijoj nekalti