Antanas Kavaliauskas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Mačui dar net neprasidėjus, Pirėjo „Olympiakos“ klubas „Žalgirio“ arenoje buvo pasitiktas kurtinančiais švilpimais. Taip šį sezoną veikiausiai nebuvo pasitikta dar nė viena kita Eurolygos ekipa.

Foto galerija

Kaunas dar prisimena karštas šių metų pavasario batalijas su graikų milžinu Eurolygos ketvirtfinalio serijoje.

Toje „Žalgiriui“ istorinėje kovoje „Olympiakos“ klubas kraujavo dėl traumų, o didžiąją serijos dalį praleido ir vienas klubo lyderių Georgios Printezis. Ši kelionė į Kauną jam turėjo būti bent jau simbolišku atsiteisimu.

Dar pirmoje mačo dalyje atrodė, kad taip ir bus. Graikas per trumpą atkarpą smeigė 4 tritaškius ir dar iki pertraukos buvo pelnęs 16 taškų. „Žalgirio“ rizika nepasiteisino – puolėjas taikliais metimais tinklelį tiesiog degino.

Tačiau po pertraukos Printezis sustojo. Gali būti sunku patikėti, bet taip siautęs atletas per likusius du ketvirčius buvo visiškai izoliuotas ir du taškus pelnė tada, kai rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus.

„Taip jau nutinka, – apie dvi absoliučiai skirtingas savo rungtynių puses tinklalapiui „BasketNews.lt“ po susitikimo pasakojo Printezis. – Rungtynės yra ilgos, o žaidžiame su gera komanda, kuri prie manęs labiau prisitaikė po pertraukos.

Bet pagrindinė bėda, kad kaip komanda, mes neradome sprendimų. Kamuolys jau nebejudėjo taip gerai, darėme kažkokias kvailas klaidas. Antroje pusėje suklydome 16 klaidų. Tai reiškia 16 prarastų atakų. Tai – labai blogai.“

Po pertraukos neatpažįstamas buvo ne tik jis. Iki jos „Olympiakos“ vaikinai Kaune dar turėjo aštuonių taškų pranašumą (48:40), tačiau Šarūnas Jasikevičius rūbinėje iššifravo graikiškus kodus. Per kitus du kėlinius „Žalgiris“ perlaužė rungtynes ir galiausiai šventė pergalę.

Po susitikimo Printezis pripažino, kad prisimenant praėjusio sezono istoriją, šis pralaimėjimas jam yra skausmingas.

„Aišku, jaučiuosi prastai, nes praėjusį sezoną pilnavertiškai negalėjau padėti komandai, buvau traumuotas. Tada praleidau geriausias sezono rungtynes, o žaisti jas mėgstu. Vis tik reikia žvelgti į ateitį ir į save žiūrėti rungtynės po rungtynių. Neakcentuoti tik šio mačo su „Žalgiriu“. Eurolygos sezoną sudaro daug rungtynių, tai nėra tik mačai su „Žalgiriu“, – tikino Printezis.

Tai buvo penktasis „Olympiakos“ sezono pralaimėjimas. Po jo šis klubas bent jau kol kas lieka šeštoje pozicijoje.