• Jonas Valančiūnas į „Nets“ krepšį įmetė 24 taškus

• Per pastarąsias dvi dvikovas jis yra pelnęs 50 taškų

• „Raptors“ nusileido per pratęsimą, 105:106 pralaimėdami „Nets“

• Prieš tai „Raptors“ buvo laimėjusi 12 tarpusavio dvikovų paeiliui

Jonas Valančiūnas pelnė 24 taškus, bet to nepakako, kad jo Toronto „Raptors“ (21-6) nugalėtų vieną silpniausių lygos komandų. NBA ir Rytų konferencijoje pirmaujantis Kanados klubas išvykoje 105:106 (20:24, 33:29, 26:27, 19:18, 7:8) nusileido Bruklino „Nets“ (9-18).

29
23
69%
11/16
33%
2/6

„Nets“ prieš tai buvo pralaimėjusi 8 mačus iš eilės, o „Raptors“ ekipos nebuvo įveikusi net 12 dvikovų paeiliui. Paskutinis laimėjimas buvo pasiektas 2015 metų balandį.

Šį kartą prireikė pratęsimo ir jame „Nets“ buvo stipresni.

„Mums to labai reikėjo, – po mačo sakė 29 taškus pelnęs D’Angelo Russellas. – Buvo sunku, bet žinojome, ką turime padaryti, kad tai pasiektume.“

„Nets“ sunkiai sekėsi stabdyti Valančiūną. Lietuvis mačą pradėjo starto penkete ir per 26 minutes pelnė 24 taškus (10/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 1 metimą ir 3 sykius prasižengė.

Kelis kartus varžovai pasimovė ant aukštaūgio firminio pagąsdinimo ir JV atakas baigdavo reidais po krepšiu.

Per paskutines dvejas rungtynes Valančiūnas iš viso pelnė 50 taškų – prieš tai jis 26 taškus įmetė į „76ers“ krepšį.

„Raptors“ turėjo šansą laimėti rungtynes pratęsime, bet Fredo VanVleeto tritaškis išsisuko iš lanko ir „Nets“ triumfavo. Prieš tai, ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tikslo nepasiekė Kawhi Leonardo metimas, galėjęs lemti „Raptors“ pergalę be pratęsimo. Tiesa, kitoje aikštės pusėje Leonardas blokavo Spencerio Dinwiddie metimą.

Pratęsime Russellas pelnė 6 iš 8 komandos taškų ir to šeimininkams pakako.

„Leidome jiems pelnyti 4 taškus per pirmas 40 pratęsimo sekundžių ir 4 – per likusį laiką. Praleidome 8 taškus, bet patys pasirodėme ne ką geriau“, – po dvikovos sakė „Raptors“ treneris Nickas Nurse'as.

Nepaisant nesėkmės, „Raptors“ išsaugojo pirmąją vietą absoliučioje NBA įskaitoje. Jiems naudingas buvo ir Milvokio „Bucks“ pralaimėjimas „Golden State Warriors“ ekipai.

„Nets“: D’Angelo Russellas 29 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Spenceris Diwiddie 17, Jarrettas Allenas 12, Rondae Hollisas-Jeffersonas ir Allenas Crabbe’as po 11, DeMarre’as Carrollas 10.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 32, Jonas Valančiūnas 24, Pascalis Siakamas 16.