Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Karčią piliulę po skaudaus pralaimėjimo Pasvalyje nurijęs Prienų „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus pripažįsta pasikarščiavęs po mačo vykusioje spaudos konferencijoje.

Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis įvykių aikštėje nesuvokęs specialistas tada metė akmenį teisėjų brigados daržą, retoriškai klausdamas „Gal teisėjai pastatė?“. Po rungtynių praėjus beveik pusantros paros, Šeškus tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė šios minties atsisakantis – jis gailisi, kad toks neatsargus kaltinimas išsprūdo iš jo lūpų.

Visgi dėl teisėjavimo kokybės treneris nesiruošia keisti savo nuomonės. Jo manymu, dvikovoje švilpę Vilius Mačiulaitis, Juozas Barkauskas ir Ignas Davainis turėtų sulaukti atsakomybės už savo darbą.

„Dėl teisėjavimo lygio lieku prie išsakytos nuomonės, o daugiau viskas buvo pasakyta iš emocijų, – lažybų etiketės teisėjams lipdyti nebuvo linkęs Šeškus. – Pažiūrėjome ketvirtojo kėlinio epizodus, išrinkome juos, jie buvo paviešinti feisbuke. Buvo ne tai, kad grubių klaidų, bet abejotinų, kurios visą laiką buvo į Pasvalio komandos pusę. Rungtynių pabaigoje apie 70 proc. visų švilpukų, kurie buvo abejotini, buvo vieno teisėjo.

Nusiuntėme lygai. Manau, kad tikrai teisėjavimas buvo prastas. Prastas yra tas žodis, kada žmonės švilpė principingai ir nesąžiningai. Jaučiasi, kada teisėjas suklysta ir kada čiut ne specialiai sušvilpia. Jis neatliko kaip vedančio teisėjo pareigų ir kaip tik pats labai daug klydo.“

Karščiausiu rungtynių momentu iš teisėjų pasiaiškinimų negavęs Šeškus prie jų buvo priėjęs vos tik pasibaigus 9-ąjį pralaimėjimą į „Skycop“ sąskaitą įrašiusiam susitikimui, bet ir tada treneris liko nieko nepešęs.

„O jūs sąžinę turite? – klausimą arbitrams prisiminė Šeškus. – Būna, kai teisėjai ginčijasi su treneriu, bet jie man nieko neatsakė. Manau, jei jie jaustų, kad buvo tikrai teisūs, jie ramintų trenerį, bet galvoju, jog jie patys suprato, kad ketvirtajame kėlinyje pridarė nemažai chaoso.“

Po rungtynių asmeninėje „Facebook“ paskyroje „Skycop“ asistentas Marius Leonavičius pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame buvo iškarpyti klausimų kėlę arbitrų sprendimai. Treneris komentare taip pat pateikė savo įžvalgas.

„Išsibaudavus Pasvalio aukštaūgiams rungtynių eigą į savo rankas perėmęs gerb. V. Mačiulaitis, per lemiamą kėlinį su trupučiu sukūrė 6 baudos metimus (3 nesportinės pražangos), atėmė 4 taškus (2 pražangomis puolime), neskyrė dviejų baudos metimų dvižingsnį atliekančiam žaidėjui ir dar nesušvilptus žingsnius (blogiausiu atveju ginčas) pavertęs 3 baudos metimais (su kolegos pagalba uždirbta techninė pražanga treneriui“, – dėstė Leonavičius.

Aštuntoje vietoje LKL šiuo metu žengiančiai Prienų ekipai tuo pačiu tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės ir šeštasis per paskutines septynerias rungtynes. Šeškus sutinka, kad jo vadovaujama „Skycop“ kol kas stipriai stringa, bet taip pat teigia prašantis ir teisėjų pagarbos.

„Peržiūrėjau ataskaitas, rungtynėse, kuriose žaidėme geriau ir galėjome kabintis, pasitaikydavo 1-2 švilpukai, kaip tyčia, – aiškino Šeškus. – Atrodo, viskas gerai, bet lieka 6 minutės, rezultatas lygus ir taip nutinka. Nieko negali padaryti.“

Spaudos konferencija po rungtynių Pasvalyje:

2018-12-11 05:12
Edve
Esu nemažai metu ltk sirgalis,bet iš tu epizotu kur buvo žiaurus sprendimai teisėju,ir kaip ppž žaidėjai apsimetinėjantis aktoriai aš užgarantuoju kad buvo pastatyta,jau tas plikis teisėjas jau yra ankšiau žiauriai prišvilpes nesamoniu,nekenšiu tu teisėju dar labiau ir ppž komanda susigadino reputacija savo aktoriniais pasirodymais bus proga nušvilpsiu ir rėžiu tiesa visa ppž komanda,nes viskas pasirodė akivaizdu