• „Virtus“ prieš mačą buvo vienintelė ekipa, nepajutusi pralaimėjimo skonio

• „Neptūnui“ 26 taškus pelnė Tomas Delininkaitis, iš kurių 18 – antroje mačo pusėje

• Delininkaitis lemiamo ketvirčio metu pataikė visus 3 tritaškius

• Trečiajame ketvirtyje klaipėdiečiai atsiliko 12 taškų skirtumu

Tomas Delininkaitis pelnė 26 taškus, o jo traukiamas Klaipėdos „Neptūnas“ (4-4) nutraukė dviejų nesėkmių seriją FIBA Čempionų lygoje.

Foto galerija

Klaipėdiečiai „Švyturio“ arenoje po aidint sirenai netaiklaus varžovų tritaškio 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) parbloškė grupės lyderę ir iki tol vienintelę Čempionų lygoje nesuklupusią legendinę Italijos ekipą Bolonijos „Virtus“ (7-1).

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus 85:85, o tuomet Lorenzo Williamsas pasižymėjo dvitaškiu. Oponentai suklydo, o „Neptūnas“ po netaiklios savo atakos dar atkovojo kamuolį puolime, todėl likus 8 sekundėms „Virtus“ turėjo prasižengti.

Osvaldas Olisevičius pataikė antrąją baudą ir „Neptūnui“ suteikė 3 taškų persvarą. Lemiamas Kevino Punterio tritaškis tikslo nepasiekė ir „Neptūnas“ laimėjo ketvirtąją pergalę.

„Neptūno“ ekipą į priekį traukęs Delininkaitis iš viso per 20 minučių pelnė 26 taškus (6/8 trit., 8/10 baudos). Vien po ilgosios pertraukos snaiperis surinko 18 taškų, o ketvirtajame kėlinyje pataikė visus tris tritaškius iš tiek pat galimų.

Surinkęs 26 taškus Delininkaitis pakartojo savo karjeros rekordą FIBA Čempionų lygoje.

„Neptūnas“ trečiajame kėlinyje atsiliko didžiausiu turėtu 12 taškų skirtumu (47:59), tačiau tuomet prasidėjo klaipėdiečių kilimas. Delininkaitis smeigė tritaškį, netrukus pridėjo tolimą šūvį su pražanga, o po trečiojo kėlinio „Virtus“ pranašumas buvo nukirptas iki 5 taškų (62:67).

18
23
9
2

Ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo spurtu 11:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą (73:67). Visgi ši persvara ištirpo ir nugalėtojas sprendėsi paskutinę minutę.

Po šių rungtynių Klaipėdos ekipa liko penktoje D grupės vietoje, tačiau pergalių skaičiumi (4) susilygino su ketvirtoje pozicijoje esančia Bairoito „Medi“. Į kitą etapą pateks keturios stipriausios grupės ekipos.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 26 (6/8 trit., 8/10 baudos), Jerai Grantas 18 (9/13 dvit., 9 atk. kam.), Laimonas Kisielius 10, Simas Galdikas 8 (4 atk. kam.), Lorenzo Williamsas 7 (9 rez. perd.).

„Virtus“: Amathas M’Baye (7/8 dvit.) ir Tony Tayloras (7 rez. perd.) po 20, Kevinas Punteris 13, Dejanas Kravičius 9.