• „Neptūnas“ Čempionų lygoje išvykoje 70:77 nusileido „Bešiktaš“ ekipai

• Likus minutei „Neptūnas“ atsiliko tik 3 taškais, tačiau tada varžovai pasižymėjo ketvirtuoju bandymu

• Jerai Grantas surinko dvigubą dublį, Gytis Masiulis pelnė 14 taškų

• Rungtynėse traumas patyrė Williamsas ir Kisielius

Lemiamai Stambulo „Bešiktaš“ (4-5) atakai net keturias progas suteikęs Klaipėdos „Neptūnas“ (4-5) patyrė nesėkmę Turkijoje. Kazio Maksvyčio kariauna FIBA Čempionų lygos mače Turkijoje suklupo 70:77 (20:20, 20:18, 12:20, 18:19).

19
17
12
63%
5/8

Ši pergalė apkarto ir dėl startinio penketo krepšininkų Lorenzo Williamso ir Laimono Kisieliaus traumų, kurie lemiamu rungtynių metu nerungtyniavo, o juos aikštėje pakeitė jaunieji Laurynas Beliauskas ir Džiugas Slavinskas.

Tiek Williamsas, tiek ir Kisielius žaidė po 11 minučių. Atakų organizatorius antroje mačo dalyje visai nerungtyniavo, o Kisielius sužaidė keturias minutes. Abu šie krepšininkai pirmajame kėlinyje aikštę paliko šlubuodami, tačiau sugrįžo į mačą.

Prasidėjus paskutinei minutei „Neptūnas“ po Gyčio Masiulio baudos metimų atsiliko 70:73, o tuomet ataką organizavo varžovai. Jie per vieną išpuolį atkovojo net tris kamuolius puolime, o ketvirtuoju bandymu pasižymėjo vidurio puolėjas Ivanas Buba. Šį ataka užtruko beveik 40 sekundžių.

Jerai Grantas nepataikė dvitaškio, o „Neptūnas“ privalėjo prasižengti. Robinas Benzingas neklydo mesdamas baudas ir įtvirtino „Bešiktaš“ laimėjimą.

Klaipėdiečių komandoje dvigubą dublį surinko Jerai Grantas, kuris įmetė 14 taškų (7/11 dvit.), sugriebė 12 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus. Per lemiamą ketvirtį centras prametė visus tris savo dvitaškius.

Puolime ryškus buvo ir Gytis Masiulis, taip pat įmetęs 14 taškų (3/6 dvit., 1/2 trit., 5/6 baudos), atkovojęs 3 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Grantas ir Masiulis buvo vieninteliai „Neptūno“ krepšininkai, pelnę dviženklį taškų skaičių.

Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ buvo susikrovęs rekordinę 8 taškų persvarą, bet tuomet oponentai spurtavo 8:0. Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ nė karto nepirmavo, tačiau dar likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 68:68.

Po šio mačo „Neptūnas“ ir „Bešiktaš“ susilygino pergalių ir pralaimėjimų skaičiumi bei Čempionų lygos D grupėje dalijasi 5-6 vietomis. Tiek pat pergalių turi ir Bairoito „Medi“, kuri žaidė vienu maču mažiau.

Pirmajame rate „Neptūnas“ Stambulo klubą įveikė 78:63, tad jeigu šie klubai dviese surinktų vienodą skaičių pergalių, tuomet pranašumą turėtų klaipėdiečiai.

„Bešiktaš“: Jasonas Richas 22 (9/16 metimai), Ivanas Buba 19 (12 atk. kam.), Joe Alexanderis 11, Kyle’as Gibsonas 10.

„Neptūnas“: Jerai Grantas (7/11 dvit., 12 atk. kam., 29 naud. balai) ir Gytis Masiulis po 14, Tomas Delininkaitis 9, Kyle’as Weaveris 8, Laurynas Beliauskas 7, Džiugas Slavinskas 6.