Naujas vaidmuo „Žalgirio“ treneriui pateikė nematytų patirčių

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Stambulo (Turkija)
2018-12-19 11:54
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Septynerius metus Kauno „Žalgirio“ dubleriams vadovavęs Tomas Masiulis šią vasarą norėjo naujo iššūkio. Tai, ką rado atėjęs į pagrindinės „Žalgirio“ komandos trenerių štabą, jį maloniai nustebino ir tuo pačiu išvedė iš komforto zonos.

Nors beveik kasdien matydavo, kaip dirba „Žalgirio“ trenerių štabas, Masiulis neįsivaizdavo, kiek daug reikalų yra gyvenant Eurolygos ritmu.

„Net kaip žaidėjas namie būdavai dažniau“, – treneriui dabar juokais paprieštarauja žmona Ingrida.

Namai Eurolygos sezono metu tampa rečiau lankoma vieta. Sporto salėse, trenerių kambariuose, oro uostuose ir lėktuvuose praleidžiama daugiau laiko nei su šeima ir tai ypatingai jaučiasi tokią savaitę kaip ši, kai rungtynės keičia rungtynes.

„Žalgiris“ penktadienį žaidė Miunchene, sekmadienį – Kėdainiuose, antradienį jau išskrido į Stambulą, kur trečiadienį laukia dar vienas mūšis, o grįžus namo bus dvikovos penktadienį ir sekmadienį.

„Toks krūvis, kad kartais net susimaišo, kelintadienis čia šiandien, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Masiulis. – Gyveni nuo rungtynių iki rungtynių. Telieka įsivaizduoti, koks tai krūvis žaidėjams.“

Pats žaidęs Eurolygoje ir 1999 metais su „Žalgiriu“ joje triumfavęs, Masiulis sako, kad lyginti ankstesnių laikų krūvius ir šiandieninius negalima.

Kaip ir negalima lyginti darbo tempo NKL komandoje bei Eurolygos ekipoje.

„Buvau įpratęs, kad penktadieniais-šeštadieniais žaidi, sekmadienis laisvas, tada – tris dienas po dvi treniruotes, ketvirtadienį – vienos. Tai buvo nusistovėję ir visą sezoną būdavo tas pats. Dabar viskas kitaip“, – pasakojo Masiulis.

Šį sezoną metamos baudos

80%
18,4
Pataiko: 18,4
Taiklumas: 79,8%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 35
Blogiausias pasiekimas: 5
Daugiausia pataiko: Brandon Davies

Treneris skaičiuoja, kad dvigubą Eurolygos savaitę jis su kolegomis peržiūri apie 10 rungtynių, o tai užima apie 20 valandų. O kur dar treniruotės, individualus darbas su žaidėjais, kelionės.

Kad ir kaip stipriai būtų išaugęs krūvis, Masiulis dėl to nesiruošia skųstis. Jis pats norėjo tokio šanso ir, kai vasarą gavo pasiūlymą prisijungti prie pagrindinės „Žalgirio“ komandos, ilgai negalvojo.

Nuotr. „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Su dubleriais jis buvo pasiekęs bene viską, ką galėjo pasiekti. Per septynerius metus keturis kartus buvo laimėti NKL medaliai, nors komanda visada būdavo jauniausia lygoje. Dar svarbiau nei trofėjai buvo krepšininkų tobulėjimas – per pastaruosius metus „Žalgirį“ papildė ne vienas iš dublerių atėjęs krepšininkas.

Vienas tokių – Rokas Jokubaitis, pernai spindėjęs „Žalgiris-2“ komandoje, o šiemet gaunantis vis daugiau šansų vyrų ekipoje.

Masiulis įsitikinęs, kad Jokubaičio laukia šviesi ateitis Eurolygoje.

„Manęs visai nestebina progresas, nes jį mačiau prieš tai metus ar pusantrų, ir žinau jo galimybes, – aiškino Masiulis. – Matome, kaip jis atrodo treniruotėse, ir LKL rungtynėse vaizdo negadina. Ir draugiškose rungtynėse gerai atrodė. Kaip buvęs jo treneris norėčiau, kad jis gautų kaip įmanoma daugiau žaidimo praktikos, manau, kad jis jau gali padėti komandai.“

Treneris tada šypteli ir prideda: „Nors gal aš ir kažkiek šališkas.“

Kaip Jokubaitis, Lukas Uleckas ar Erikas Venskus pratinasi prie naujų vaidmenų vyrų komandoje, taip ir Masiuliui reikėjo laiko išmokti prisitaikyti prie trenerio asistento pareigų. Septynerius metus sėdėjus vyriausiojo trenerio kėdėje, atsidurti asistento rolėje yra šioks toks iššūkis.

„Pirmomis savaitėmis per draugiškas rungtynes buvo net kažkoks jaudulys: kaip čia elgtis, ką daryti, nes pripratęs kitaip, – prisipažino Masiulis. – Bet turiu gerą mokytoją Darių (Maskoliūną), jis labai greitai mane supažindino su viskuo. Dabar jau turiu savo rolę, žinau, ką turiu daryti ir užsirašinėti duomenis, kas puolime gaunasi, kas gynyboje, ir toks darbas nuima daug emocijų.“

Dirbdamas vyriausiuoju treneriu, Masiulis pasižymėdavo karštu būdu. Dabar jis ant suolo yra visai kitoks. Kita vertus, „Žalgiryje“ emocijomis spinduliuoja vyriausiasis treneris, o jo asistentams reikia elgtis priešingai.

„Kai pats buvau vyriausiasis treneris, norėjau, kad ant suoliuko būtų kuo daugiau šalto proto. Nes kai įsiveli į tą nervų karą, sunku išlaikyti emocijas, – aiškino Masiulis. – Labai norėjau save pabandyti tokioje rolėje ir pasižiūrėti iš šono. Žinau, kad yra daug ko mokytis ir dabar į viską ramiau reaguoju.“

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Tiek su Dariumi Maskoliūnu, tiek su Šarūnu Jasikevičiumi jis praeityje yra žaidęs vienoje komandoje – visi trys 2000 metais iškovojo Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzą.

Vėliau jų keliai vedė skirtingomis kryptimis, tačiau galiausiai susikirto Kaune. Čia pirmasis savo trenerio karjerą pradėjo Maskoliūnas, po to prisijungė Masiulis, o nuo 2014 metų stratego duoną ėmė krimsti ir Jasikevičius.

Kai praėjusios vasaros pabaigoje jie pradėjo kartu darbus, Masiulis sako iš pradžių net dvejojęs, ar reikėtų siūlyti savo nuomones, tačiau greitai suprato, kad nėra ko kuklintis.

„Kuo daugiau nuomonių, tuo geriau: tada Jasikevičius turi, ką atsirinkti. Jis tikrai visas nuomones išgirsta ir tai yra svarbiausia, – pasakojo Masiulis. – Iš pradžių gal buvo toks „sakyti, nesakyti“, bet jis viską išgirsta. 

Kai ir pats buvau vyr. treneris, norėjau, kad būtų kuo daugiau nuomonių. Tada pats turi atsirinkti, išdiskutuoti. Gal ir jam pačiam užtikrinčiau, kai išgirsta, kad mes pritariame tai pasirinktai nuomonei.“

43 metų treneriui šį sezoną teko daugu naujų patirčių ir jis nė kiek nesigaili sprendimo vyriausiojo trenerio kėdę iškeisti į asistento.

„Norėjau tą išbandyti, pasižiūrėti, įvertinti, – sako Masiulis. – Įdomu, viskuo esu patenkintas.“


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.