Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Ioannis Sfairopoulos Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Antanas Kavaliauskas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Žalgirio sirgaliai Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Derrickas Waltonas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (7-7) namuose 80:73 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (4-10) klubą ir Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę šią savaitę.

Foto galerija

Kauniečiai per pirmąją rungtynių pusę buvo suklydę vos 1 sykį, tačiau mačą baigė su 11 klaidų savo sąskaitoje. Priešininkai iš Izraelio suklydo 9 kartus.

„Žalgiris“ pataikė 11 tolimų metimų, o tai yra geriausias kauniečių rezultatas šį sezoną Eurolygoje.

„Maccabi“ klubo lyderis Scottie Wilbekinas per 31 minutę pelnė 20 taškų (3/3 dvit., 4/10 trit., 2/3 baud.), išprovokavo 7 pražangas, bet neatliko nei vieno rezultatyvaus perdavimo ir suklydo tris kartus bei mačą užbaigė su 19 naudingumo balų.

„Žalgirio“ gretose naudingiausiai žaidė snaiperis Artūras Milaknis, kuris per 22 minutes pelnė 16 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), perėmė du kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių žaidimą rungtynėse prieš Izraelio klubą.

Edgaras Ulanovas – 9 balai
27 min., 13 tšk. (1/2 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 4 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Edgaras šiandien atliko labai svarbų vaidmenį ne tik gynyboje, bet ir puolime, kur pataikė tris tolimus metimus bei atkovojo labai svarbų kamuolį. Ulanovo buvo šiandien daug visose aikštelės vietose ir, kaip teigė Jasikevičius, Edgaras demonstravo tokio lygio žaidimą, kaip praėjusį sezoną.

Leo Westermannas – 8,5 balo
21 min., 11 tšk. (3/5 trit., 2/4 baud.), 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 kld., 3 išpr. praž., 17 naud. balų.

Leo šį sezoną tapo labai pavojingu snaiperiu – 17/36 tritaškių Eurolygoje (47,2 proc.). Šis prancūzo ginklas išgelbėjo „Žalgirį“ Stambule trečiadienį bei stipriai prisidėjo prie pergalės prieš „Maccabi“. Įžaidėjas užtikrintai organizavo žaidimą ir puikiai išnaudojo savo ūgio pranašumą žaisdamas ant ūselio.

Aaronas White'as – 8,5 balo
29 min., 12 tšk. (6/7 dvit.), 7 atk. kam., 17 naud. balų.

16
18
67%
4/6
2

White'as tryško energija ir padovanojo bent du įspūdingus epizodus žiūrovams, kurie yra verti vietos gražiausių turo epizodų dešimtuke. Ketvirtajame kėlinyje amerikietis gynyboje prižiūrėjo varžovų lyderį Scottie Wilbekiną ir su šia užduotimi neblogai tvarkėsi.

Artūras Milaknis – 8 balai
22 min., 16 tšk. (1/2 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), 2 per. kam., 3 išpr. praž., 18 naud. balų.

Milas pataikė tritaškius iš tikrai nelengvų padėčių bei sužaidė rezultatyviausią savo mačą Eurolygoje šį sezoną. Keista, bet susidaro vaizdas, jog Artūras pataiko geresniu procentu tuos metimus, kurie yra sudėtingesni, negu kai meta nieko netrukdomas. Snaiperio floateris kaire ranka taip pat vertas paminėjimo. Tiesa, Milaknis kelis kartus užsižiopsojo gynyboje, o tai kainavo lengvus taškus.

Brandonas Daviesas – 8 balai
26 min., 13 tšk. (5/9 dvit., 3/4 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 4 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Brandonas sužaidė dar vieną užtikrintą mačą. Amerikietis puikiai pradėjo rungtynes, o pirmoje pusėje dominavo po varžovų krepšiu. Antroje dvikovos dalyje Daviesas buvo pristabdytas, o gynyboje porą kartų užsiėmė blogas pozicijas. Džiugina vidurio puolėjo pasitikėjimas žaidžiant nugara į krepšį ir atrodo, kad centras šį žaidimo elementą yra stipriai patobulinęs.

Derrickas Waltonas – 6 balai
20 min., 8 tšk. (0/3 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), 5 rez. perd., 2 kld., 3 išpr. praž., 9 naud. balai.

Derrickas šiandien turėjo daugiau gerų atkarpų negu praėjusiuose dviejuose mačuose ir momentais tikrai patempė komandą, tačiau labiausiai iš krepšininko vis dar pasigendame žaidimo organizavimo. Gynėjas atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tai yra geras rezultatas įžaidėjui, bet Waltonas dažnai perlaikydavo kamuolį, o tai versdavo kauniečius mesti neparuoštus metimus.

Thomasas Walkupas – 4,5 balo
21 min., 5 tšk. (2/2 dvit., 1/1 baud.), 5 praž., 3 naud. balai.

Thomasui buvo patikėta užduotis gynyboje dirbti su Wilbekinu ir jei ne keli labai sudėtingi varžovų lyderio metimai, būtų galima sakyti, jog Walkupas su šia užduotimi susitvarkė puikiai. Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ gynėjas blykstelėjo puolime, tačiau mačą baigė anksčiau laiko dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito.

Marius Grigonis – 3 balai
11 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., 2 kld., 3 praž., -1 naud. balas.

Marius atliko kelis labai gerus perdavimus, tačiau kalbant bendrai – tai buvo blankios rungtynės žalgiriečiui. Grigonio metimas buvo blokuotas, kai gynėjas atakavo iš toli, taip pat Marius perdavė blogą perdavimą į baudos aikštelę bei prarado kamuolį tik jį atkovojęs. Gynyboje Marius porą kartų suvėlavo su tiesioginiais oponentais bei susirinko 3 asmenines pražangas.

Antanas Kavaliauskas – 2 balai
16 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 3 atk. kam., 3 praž., -2 naud. balai.

Vidurio puolėjas sužaidė antrą prastą mačą iš eilės. Kavaliauskas kaip ir Stambule, taip ir Kaune gynyboje stipriai klydo, o labiausiai įsiminė pražanga prieš atakuojantį iš toli varžovų krepšininką. Panašią pražangą centras užsidirbo ir rungtynėse su „Daruššafaka“. Puolime Antanas abu kartus atakavo iš gerų padėčių, tačiau metimai tikslo nepasiekė.

Laurynas Birutis – 1 balas
6 min., 0 tšk. (0/3 dvit.), 1 atk. kam., -4 naud. balai.

Laurynas rungtyniavo trumpai, tačiau per šį laiką nieko naudingo nenuveikė, o pats prametė 2 metimus, o dar vienas buvo blokuotas. Gynyboje vėlavo atlikti stepoutą, o po šio epizodo buvo pakeistas ir sulaukė trenerio Jasikevičiaus priekaištų.

Rokas Jokubaitis rungtyniavo epizodiškai, todėl jo žaidimo nevertinome.

2018-12-22 14:19
Ernestas
Labai viskas gerai , laimejom tai svarbiausia .
2018-12-22 13:54
walkupo gynybos gera nelabai pavadinsi, kai dauguma tu ale sunkiu meimu buvo imesta po to kai walkupas uzkliudavo uz uztvaru. gal buvo galima jam skyrti penketa, bet nedaugiau, nes puolime jo vaidmuo vis dar mistinis
2018-12-22 13:41
delfi
Megaukimes tuo kol galime sis zalgiris - tarsi zydejimas vysnios
2018-12-22 13:19
Vps pathetic
4,5 walkup'ui :D Zmogus visa graju prie wilbekino trynesi, jei pataiko sunkius metimus kur gynyba viska padaro puikiai, cia skaitosi klaidos? :D Trash zurnalistas
2018-12-22 11:25
zalgiris
Leo paciu laiku atsigauna trecios geros runktynes ir kaip saras sake pataiko is savo tasko Ties vidurio linija atrodo gryzta tas leo pries du metus
2018-12-22 11:20
zalgiris
Na as jau tikejausi kad vel leo nesuzais kaune rezultatyviai bet pagaliau ir jis isove kada labiausiai reikejo
2018-12-22 11:19
to kluika
:D matos kaip ziurejai zaidima :D is kur isprovokuotos leo prazangos, is kur assistai? liudna kad puse "fanu” krepsinio neismanantys alaus megejai
+1
2018-12-22 11:17
ekspertu vis islenda kas 5 graju ir apie vertinimus lalba su alaus bokalu rankose. visi ivertinimai tikslus, primenantis situacijas kas uz ka ir kodel. Ar visiem del pergales virs 5 turejo rasyt autorius? :D va del to jus tik ir esat eiliniai komentatoriai, is kuriu zmones i komentaru skilti ateina pasijuokti. aciu bn, puiki skiltis, kuria kiekviena ryta atsikeles einu skaityt, nes viskas labai objektyviai yra vertinama ir man daug labiau dabar patinka negu pernai vysniausko, kuris paklauses saro komentaru, surasydavo paryciais visko, ir tai suprantama, nes komentuojant graju, visu detaliu matyti neimanoma, kaip pvz sitas vertintojas suraso
+1
2018-12-22 10:58
To Va
O man patinka įvertinimai ir įdomi šita skiltis, tai jei tau čia nereikalinga skiltis, tai kam skaitai ir išvis komentuoji? Mldc bnews, pagaliau adekvatų vertintoją turi.
+1
2018-12-22 10:34
jstl
vėl grybą pjauna su savo vertinimais.
-1
2018-12-22 10:30
kaip ir sakiau,leo tikrai atsigaus ir bus naudingas,ko nepasakysi apie pustalupi kuriam laikas parodyt duris.vietoj jo jokubaitis atrodytu neka prasciau,tai kam mums mokyti neimlu uzsienieti kurio kitamet cia jau tikrai nebus?jokubaitis turi viska kad tapti ateities zalgirio lyderiu,todel butina jau dabar pasitiket juo,o ne legionieriu.legionieriai turi but visa galva geresni uz musu jaunima,o cia to visiskai nematyt
2018-12-22 09:56
Ll
Visi kauno kaimo duchai
-1
2018-12-22 09:07
Dsd
Su nu pilnai sutinku ir dėl kitų žaidėjų, kažkoks kiairas vertintojas.
-1
2018-12-22 09:06
Dsd
Man ir lempinis vertinimas. Kiek per Kavaliauska buvo derinių, pažėkit po jo užtvarų laiku ir vietoje white įdėjo, milaknis tritaškį. Jis kaip buvo aikštelėje iškart +7 pasidarė antroje pusėje. Aišku du kart stipriai gynyboje sugrybavo ir dviejų savo metimų nepataikė, bet neveltui Šaras davė 15min jam žaisti, nes puolime juodą darbą gerai darė.
-1
2018-12-22 09:04
Kluika
"Leo išnaudojo savo ūgio pranašumą žaisdamas ant ūselio" – 0 mestų dvitaškių. Net neina atsiminti, kad būtų bandęs centruoti prieš coliuką Wilbekiną. Gerai žaidimas ant ūselio
-1
2018-12-22 08:25
Va
Tas basketnews vertinimas niekam tikęs, galetu panaikinti toki dalyka, nes bereikalingas laiko gaišimas
-1
2018-12-22 08:06
nu
Man tai nelabai adekvatus šito įvertinimai būna. PVZ, Walkup, gerai gynėsi, tai kas, kad pataikė labai sudėtingus metimus per jį, tai nekeičia fakto, kad jis gerai sužaidė. Čia tas pats, kaip įžaidėjas duoda laisvam po krepšiu pasa, o tas neįdeda, asisto kaip ir nėra, bet visi supranta kaip gerai sužaidė žaidėjas. Prieš tai Ulei būdavo maži balai, nors gynyboj jis vistiek būdavo vienas geriausiu komandos žaidėju, kartais atrodo, kad vieniems aukštesni standartai, nors čia gi balai už žaidima, ne už jų galimybės :) Vienas geras dalykas, kad dešimtukais nesimėto, bet pvz Grigonis 3 irgi nėra adekvatu, jo minusas naudingume, bet dvi iš trijų pražangų buvo labai geros, gynyboj stovėjo neblogai, prametė kelis metimus paskutinėm sekundėm, kur tiesiog pas jį atsidurė kamuolys. Po tokios pergalės visi mažiausiai 5 nusipelnė, Gal KAvalioras šūdo primalė, bet vistiek kovojo, atsitvėrinėjo, lenta laimėjom ne vien dėl White ir Ules kovingumo, o visų :)

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17