Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Nesulaikomai visas rungtynes žaidęs Martinas Gebenas paskutinėmis dvikovos sekundėmis gavo progą išplėšti pratęsimą, tačiau nepataikė iš trijų taškų zonos ir Kauno „Žalgiris“ (14-1) galėjo lengviau atsikvėpti.

Foto galerija

Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe – LKL) rungtynėse namie kauniečiai 72:69 (15:24, 23:13, 18:18, 16:14) nugalėjo Utenos „Juventus“ (6-9) ir iškovojo devintąją iš eilės pergalę šalies čempionate.

„Žalgiriui“ priklausantis Gebenas įmetė 22 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, taip sužaisdamas geriausias karjeros LKL rungtynes. Mačo pabaigoje jis gavo progą išplėšti pratęsimą, bet nepataikė. Puolėjas gavo kamuolį ties tritaškio linija, apsisuko ir suprato, kad yra visiškai laisvas. Visgi kamuolys atsimušė į lanką ir „Juvetus“ suklupo trečią kartą iš eilės.

„Gaila, kad neįkrito tritaškis, nes jis puikiai pataiko, ne prasčiau nei Runkauskas. Mes planavome, kad jis gauna, pagąsdina, bet nepataikė. Yra kaip yra“, – po dvikovos sakė „Juvetus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

34 minutes žaidęs Gebenas surinko 26 naudingumo balus ir nuolat pranokdavo „Žalgirio“ priekinę liniją, kurioje trūko traumuotų Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko. Šarūnas Jasikevičius tausojo Brandoon Daviesą, kuris žaidė kiek mažiau nei 20 minučių, todėl progų pasireikšti gavo Laurynas Birutis ir Erikas Venskus.

Pirmasis mačą pradėjo starto penkete, bet per 7 minutes nepasižymėjo, o antrasis per 8 minutes pelnė 1 tašką.

„Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo daugiau nei 4 minutes nepelnydamas nė taško ir „Juventus“ išsiveržė į priekį 59:56. Taškų badą nutraukė rezultatyviausiai Kauno klube žaidęs Aaronas White'as, o po jo dėjimo po kelių minučių „Žalgiris“ įgijo 3 taškų persvarą – 67:64.

13
18
89%
8/9
3

Likus žaisti pusantros minutės Leo Westermannas smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ nutolo 70:64, tačiau po minutės pertraukėlės tuo pačiu atsakė Tomas Dimša, o netrukus jis dar perėmė kamuolį ir dėjimu sumažino atsilikimą iki taško.

Likus žaisti 18,2 sek., Waltonas pataikė dvi baudas ir „Žalgiris“ nutolo 72:69. Po minutės pertraukėlės „Juventus“ lemiamą metimą patikėjo Gebenui, bet šis nepataikė.

„Mums šiandien visko trūko, energijos ir t.t., bet žaidėjus galima suprasti, – sakė Jasikevičius. – Svarbiausia buvo laimėti, tai ir padarėme, apie kokybę daug nesiplėsiu, jos nebuvo. Svarbiausia, kad yra pergalė ir rytoj žaidėjams galėsime suteikti laisvą dieną.“

Be Kavaliausko ir Jankūno „Žalgiriui“ trūko ir traumuoto Nate'o Wolterso. Tuo metu „Juventus“ ekipai negalėjo padėti Arvydas Šikšnius.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 15, Derrickas Waltonas 13, Leo Westermannas 10 (2/7 trit.).

„Juventus“: Martinas Gebenas 22 (14 atk. kam.), Tomas Dimša 20 (7 rez. perd.).

1 2  »
2018-12-23 23:14
zalgiris
Tai svarbu pergale truko energyjos saras kaip ir minejo galima buvo laukt tokiu runktyniu tiketis bet saras supranta zaidejus dar po sunkios savaites nera lengva atsigaut
2018-12-23 23:10
zalgiris
Saras tikejosi bent jaunimas daugiau pazais bet tas nesigavo isnaudot reikejo pagrindiniams tempti aisku svarbu pergale
2018-12-23 23:01
Raudona Putaite
Sireika pats sake, kad Birucio skaiciai lkl su Siauliais buvo ispusti del zaidybinio plano ir jokiu budu negalejo buti laikomi tiesioginiu Lauryno idirbio ar talento rezultatu. Zaidimas sukosi aplink ji, is jo kaip is kempines buvo sunkiamas paskutinis lasas.

Sireika buvo teisus sakydamas, kad Birutis dar nepasiruoses psichologiskai pereiti i Eurolygos komanda, kurioje zaidimas aplink ji nesisuktu ir kur jam paciam reiketu is atsarginio roles kazka isspausti. Jis tam dar nepasiruses.

Priesingai negu Geben, kurio zaidybinis indelis nera absoluciai priklausomas nuo trenerio tusinuko. Jis pats atsiduria ten kur reikia ir sekmingai Geba suteikti komandai naudos kad ir is rolinio zaidejo vaidmens. Ta rode ir pries sezonines rungtynes.

Visgi investija i Biruti nera prasta, jokiu budu, taciau nesavalaike.
2018-12-23 20:04
bimbom
Milijardu verti NBA klubai ne tai, kad aukoja kelias rungtynes, bet prabuna dugne istisus sezonus del jaunu zaideju slifavimo, o pas mus Lietuvoje kazkokias psichologines problemas turi klubai del bereiksmiu pergaliu, Zalgiris turi leisti jaunus zaisti, tegul, laimi pralaimi LKL ne vieta pagrindiniams zaidejams po poros rungtyniu Eurolygoje!!!

Taip, dauguma jaunu zaideju klausimas kiek treniruojas savo noru ir krepsinio intelekto turi vienas is keliolikos, bet gave zaidimo, gal susivoktu, kad reikia daug dirbti ir gerinti save krepsinyje. Tegul isleidzia ta Biruti 35-40 minuciu, tegul aria, gal jam tada i galva ateis minciu, kad reikia fiziskai ruostis krepsinio varzyboms, o ne ateit tiesiai is valgyklos priedus beleko aptemusiu protu ir apsunkusiu kunu.
2018-12-23 19:55
Ernestas
Gebenas tikrai galyngai pasirode , rodo nora persikelti i zalgiri
2018-12-23 19:48
Uzuojauta raudonkurwiniams
Kaledos neveltui stebuklu metas. Trecia pliuxa vos per savaite ritfaniukams.
2018-12-23 19:39
Sunki pergalė,bet po tokios intensyvios savaitės lengvų rungtynių ir nereikėjo tikėtis.Waltonas vis labiau įsivažiuoja,Leo vel svarbių metimų pataikė,jaunimas gavo pažaist.Gebenas puikiai sužaidė,neveltui Žalgiriui priklausė.Kitąmet jau reiktų jį į pagr.komandą imt.Savaitė užbaigta pergalingai,todėl galima ramiai šventes sutikti.
2018-12-23 19:16
kunigas
Sharas su treneriu stabu elgiasi kaip su zaidejais.Nuotaikos zmogus - pralosia tai depresija visi kalti,laimi - sypsena ir visi perspektyvus geri zaidejai. Truksta tik santurumo iki idealo.
To Balvonams
Lietuviškai nėra šalis. Tikiuosi dar pradinėse išmokys kaip rašyti.
2018-12-23 18:48
g
waltonas tragedija, nieko nebus is jo jau
2018-12-23 18:45
Atskymas kuris dave pastabą dėl lietuviu kalbos
Visu pirma is didžiosios raidės parašiau del to jog pabrežiau šaly!!! Ir kur tu nosinę matei mano komentare nelabai suprantu.? P.s. nemokamai šiais laikais nieko jau nebegausi puslenki :)
2018-12-23 18:37
xxx
Prieš tokią komandą gauna žalgiris, prieš šventes nuotaika pagadins
2018-12-23 18:27
Tai, kad pats rašyti lietuviškai nemokami. Didžiosios raidės vidurį sakinio, nosinių nėra... Gal už Griunvaldo vietovės pavadinimo komanda sergi?
2018-12-23 18:23
RYTFANIS
ZK CIA NE SU MACABIU LOST
2018-12-23 18:14
zalgiris
Na kaip visuomet po pertraukos zalgiris ijunge pavara na utena meta isuki netaip lengva kaip atrodo
2018-12-23 18:12