Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta
  • „Panathinaikos“ namuose 96:84 nugalėjo Maskvos CSKA

• Lukas Lekavičius prie pergalės pridėjo 11 taškų

• Naujasis „Pao“ strategas Rickas Pitino atskleidė, jog lietuvį vadina „Skywalker“ pravarde

Rickas Pitino sėkmingai debiutavo Atėnų „Panathinaikos“ (7-8) vyriausiojo trenerio poste. NCAA legendos auklėtiniai namuose 96:84 (19:26, 36:18, 17:18, 24:22) patiesė Maskvos CSKA (11-4) krepšininkus.

14
26
3
60%
3/5

Savo laiką sėkmingai išnaudojo ir Lukas Lekavičius. Įžaidėjas per 18 minučių pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį bei surinko 11 naudingumo balų.

Pitino Lekavičiui taip pat jau suteikė ir pravardę. Atsakydamas į klausimus po pirmosios rungtynių dalies, naujasis „Panathinaikos“ strategas prasitarė, jog lietuvį vadina „Skywalker“. Tokia idėja amerikiečiui veikiausiai kilo iš filmo „Žvaigždžių karai“, kuriame vienas pagrindinių veikėjų yra Luke‘as Skywalkeris.

„Panathinaikos“ didžiąją rungtynių dalį užtikrintai pirmavo, mat antrąjį ketvirtį laimėjo 36:18 ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui turėjo dviženklį pranašumą (72:62).

Vis tik Cory Higginsas pelnė du taškus, o Willas Clyburnas ir Danielis Hackettas smeigė po tritaškį ir vos per dvi minutes „Panathinaikos“ persvara sumenko iki dviejų taškų (70:72).

Po šio epizodo Pitino paprašė minutės pertraukėlės ir šeimininkai atsakė savo spurtu. Nickas Calathes pataikė iš toli, Konstantinos Mitoglou ir Stephane‘as Lasme pridėjo po dvitaškį, o po Deshauno Thomaso taškų „Pao“ atstatė dviženklę persvarą – 82:72.

Per likusį laiką CSKA dar vieno spurto suregzti nebesugebėjo ir turėjo taikytis su pralaimėjimu.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 17 (5/8 metimų), Nickas Calathes (3/5 trit., 10 rez. perd.) ir Stephane‘as Lasme (9 atk. kam.) po 13, Lukas Lekavičius 11 (4/5 dvit.), Jamesas Gistas 10.

CSKA: Willas Clyburnas 24 (5/9 dvit., 10 atk. kam., 33 naud. bal.), Nando De Colo 17 (4 kld.), Cory Higginsas 12, Othello Hunteris 11.

2018-12-29 13:57