Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiriui“ (7-8) Eurolygoje nepavyko užbaigti 2018-ųjų metų pergale. Kauniečiai per vėlai atsibudo Gran Kanarijoje ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą – 66:73.

Foto galerija

„Žalgiris“ pirmoje mačo dalyje suklydo net 10 sykių, o mačą baigė su 13 klaidų. „Gran Canaria“ (6-9) krepšininkai suklydo 11 kartų.

Ispanijos klubas prieš šį mačą buvo daugiausiai taškų praleidžianti ekipa Eurolygoje, tačiau būtent prieš juos kauniečiai sužaidė nerezultatyviausią savo mačą šį sezoną.

Šeimininkų gretose puikų mačą sužaidė Xavieras Rabaseda. Ispanas per 27 minutes pelnė 15 taškų (2/2 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išrašė 2 „stogus“ žalgiriečiams ir mačą baigė su 27 naudingumo balais savo sąskaitoje.

Lietuvos klubo gretose rezultatyviausias buvo Artūras Milaknis. Snaiperis per aikštėje praleistas 28 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 3/7 trit.), suklydo 3 kartus ir surinko 3 naudingumo balus.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų žaidimą Kanarų salose.

Derrickas Waltonas – 7,5 balo
23 min., 11 tšk. (3/7 dvit., 5/6 baud.), 5 rez. perd., 2 kld., 3 per. kam., 6 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Iškritus iš rikiuotės Leo Westermannui ir po traumos dar iki galo neatsigavus Nate'ui Woltersui, Waltonas žaidė ilgiausiai iš visų komandos atakos organizatorių. Žaidėjas pateisino trenerio pasitikėjimą ir surengė solidžiausią savo mačą Eurolygoje. Derrickas porą kartų atliko neparuoštus metimus ir kelis kartus perlaikė kamuolį, tačiau puikiai draskė priešininkų gynybą, provokavo pražangas ir gerai skirstė perdavimus. Waltono +/- rodiklis (+5) buvo didžiausias komandoje. Tokio žaidimo iš amerikiečio labai reikės Kauno klubui ir ateityje, žinant faktą, kad Westermanno „Žalgirio“ rikiuotėje nematysime visą sausio mėnesį.

Marius Grigonis – 7 balai
30 min., 9 tšk. (3/5 dvit., 1/2 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 4 praž., 10 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

15
27
75%
3/4
2

Marius antroje rungtynių dalyje ėmėsi iniciatyvos ir išjudino stringantį kauniečių puolimą. Gynėjas iškišo du puikius perdavimus Laurynui Biručiui, po kurių vidurio puolėjas sėkmingai užbaigė atakas. Grigonis ketvirtajame kėlinyje atliko porą skubotų metimų bei dvikovos pabaigoje užkliuvo už Ondrejaus Balvino užtvaros ir prasižengė, o tai kainavo du brangius taškus.

Laurynas Birutis – 6,5 balo
14 min., 8 tšk. (4/4 dvit.), 1 atk. kam., 1 kld., 3 praž., 7 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Birutis šiose rungtynėse pagerino du savo asmeninius rekordus Eurolygoje – sužaistų minučių (14) ir pelnytų taškų (8). Vidurio puolėjas tik išėjęs į aikštelę nespėjo padvigubinti gynybos ir prasižengė, tačiau po to buvo maitinamas kamuoliais baudos aikštelėje ir puikiai išnaudojo jam sukurtas situacijas. Laurynui gintis ant ūselio buvo sunku prieš fiziškai stipresnį Balviną, tačiau, žiūrint bendrai, jaunasis „Žalgirio“ centras po eilės nesėkmingų mačų sužaidė neblogas rungtynes.

Brandonas Daviesas – 6 balai
23 min., 11 tšk. (4/9 dvit., 3/4 baud.), 9 atk. kam., 3 rez. perd., 4 kld., 4 praž., 10 naud. balų.

Brandonas buvo šalia dvigubo dublio, tačiau vaizdas aikštėje nebuvo toks geras, prie kokio Daviesas mus yra įpratinęs šį sezoną. Pirmoje rungtynių pusėje amerikietis buvo kaip nesavas ir pelnė vos 2 taškus, kelis kartus kvailai suklydęs žaisdamas nugara į krepšį. Antroji mačo dalis buvo jau geresnė, tačiau gynyboje paleistas tiesioginis oponentas ir vėliau sekusi nesportinė pražanga tik įrodė, kad Gran Kanarijoje Daviesas nesijautė užtikrintai.

Artūras Milaknis – 6 balai
28 min., 13 tšk. (2/4 dvit., 3/7 trit.), 3 kld., 3 naud. balai.

Artūras buvo rezultatyviausias kauniečių krepšininkas, tačiau suklydo tris kartus (kartą – mačo pabaigoje) ir rungtynes baigė vos su 3 naudingumo balais. Ketvirtajame kėlinyje snaiperis nepataikė tritaškio iš neblogų situacijų dvi atakas paeiliui, tačiau vėliau reabilitavosi įmesdamas labai svarbų tolimą metimą.

Aaronas White'as – 5,5 balo
27 min., 6 tšk. (2/3 dvit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 11 naud. balų.

White'as aikštėje praleido 27 minutes, tačiau iki ketvirtojo kėlinio vidurio savo sąskaitoje turėjo vos 2 taškus. Trūko Aarono energijos, o tai iliustruoja epizodas pirmoje mačo dalyje, kai „Žalgiriui“ ginantis, kamuolys atšoko toli nuo krepšio, o amerikietis tiesiog žiūrėjo, kaip jo tiesioginis oponentas puolime nusiima kamuolį.

Rokas Jokubaitis – 5 balai
7 min., 2 tšk. (1/3 dvit.), 1 atk. kam., 2 kld., 3 išpr. praž., 2 naud. balai.

Rokas aikštėje praleido daugiausiai laiko per savo karjerą Eurolygoje. Reikia pagirti jaunąjį gynėją už drąsą – sugebėjo išprovokuoti tris varžovų pražangas ir trečiojo kėlinio pabaigoje prasiveržęs pelnyti taškus. Jokubaitis ketvirtajame kėlinyje bandė atakuoti 40-metį Albertą Oliverį, tačiau du įžaidėjo mesti dvitaškiai tikslo nepasiekė. Žinoma, gynyboje Rokui dar sunku žaidžiant su fiziškai stipresniais ir labiau patyrusiais varžovais, tačiau gynėjas pademonstravo, kad turi daug potencialo ir ateityje komandai galės suteikti dar daugiau naudos.

Nate'as Woltersas – 4 balai
12 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 1 kld., 5 naud. balai.

Gynėjas į aikštelę sugrįžo po trijų savaičių pertraukos ir tai matėsi jo žaidime. Woltersas nebuvo toks aštrus, kokį mes esame įpratę jį matyti. Epizodas, kai Nate'as po pikenrolo buvo visiškai laisvas, tačiau neatakavo iš vidutinio nuotolio, tai tik patvirtina. Reikia tikėtis, kad 2019-ųjų metų pradžioje Woltersas sugrįš į tokią sportinę formą, kokią demonstravo prieš patirdamas čiurnos traumą.

Thomasas Walkupas – 3 balai
9 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit.), -1 naud. balas.

Walkupas sužaidė blankias rungtynes. Puolime esame įpratę matyti neaktyvų Thomasą, o jo labai netaiklus tolimas metimas pirmajame kėlinyje tik patvirtino, kad amerikietis neužtikrintai jaučiasi perimetre ir dėl to dažnai abejoja būdamas laisvas prie tritaškio linijos. Gynyboje gynėjas taip pat kartą suvėlavo ginantis prieš tiesioginį oponentą.

Edgaras Ulanovas – 2 balai
24 min., 2 tšk. (1/5 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., -1 naud. balas.

Nuotr. „BasketNews.lt“/D.Lukšta

Po geriausio sezono mačo prieš Tel Avivo „Maccabi“, Edgaras sužaidė vieną prasčiausių Eurolygos mačų Gran Kanarijoje. Ulanovas iš žaidimo metė 7 kartus, o dažniau jis atakavo tik mače su „Barcelona“ (11), tačiau rungtynes baigė su vos 2 pelnytais taškais. Puolėjas žaidė 24 minutes, tačiau niekuo neišsiskyrė, o gynyboje, kai Simas-Sanderis Vene pabandė sužaisti nugara į krepšį, Ulanovas kvailai prasižengė ir leido estui pelnyti vienintelius savo taškus nuo baudų metimo linijos.

Erikas Venskus aikštėje išbuvo mažiau nei 3 minutes ir per jas spėjo perimti 1 kamuolį.