Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ (7-8) 2018-uosius metus Eurolygoje baigė pralaimėjimu Las Palmo „Gran Canaria“ (6-9) krepšininkams, tačiau po pirmojo stipriausios Senojo žemyno krepšinio lygos reguliaraus sezono rato kauniečiai laikosi geriausiųjų ekipų aštuntuke.

Šį sezoną metami dvitaškiai

55%
22,6
Pataiko: 22,6
Taiklumas: 54,5%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 31
Blogiausias pasiekimas: 15
Daugiausia pataiko: Brandon Davies

Keturi iš aštuonių „Žalgirio“ pralaimėjimų buvo patirti ne didesniu kaip keturių taškų skirtumu, o trys pergalės iš septynių buvo laimėtos ne didesne nei penkių taškų persvara.

Kauniečių šį sezoną neaplenkia traumos – Paulius Jankūnas niekaip neišsigydo kirkšnies skausmų, Antaną Kavaliauską iš geros sportinės formos išmušė pilvo raumens patempimas, Nate'as Woltersas dėl patemptos čiurnos nežaidė tris savaites, o dabar mėnesiui iš rikiuotės iškrito gerą žaidimą pastaruoju metu demonstravęs Leo Westermannas.

Šį sezoną Eurolyga yra labai konkurencinga, o faktas, kad 4-ąją vietą nuo 11-osios skiria vos dvi pergalės, skamba įspūdingai. Kiekviena geresnė ar blogesnė komandos serija gali greitai nukreipti komandos likimą į teigiamą arba neigiamą pusę Eurolygoje.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymus pirmajame Eurolygos reguliariojo sezono rate, atsižvelgdamas į jų demonstruojamo žaidimo stabilumą ir atnešamą naudą komandai.


Brandonas Daviesas – 9 balai
15 rungt., 26 min., 15,4 tšk. (56,7% dvit., 71,7% baud.), 5,9 atk. kam., 2,1 rez. perd., 1,6 kld., 0,5 blk., 4,9 išpr. praž., 18,4 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Brandonas neabejotinai buvo stabiliausias ir patikimiausias „Žalgirio“ krepšininkas pirmoje sezono dalyje. Daviesas tik porą kartų nesurinko dviženklio taškų ir naudingumo balų skaičiaus, o visoje Eurolygoje vidutiniškai su 18,4 naudingumo balo per rungtynes žengia 6-oje vietoje. Tokio centro žaidimo kauniečiams būtinai reikės ir antroje sezone dalyje, nes tai yra pavojingiausias Lietuvos čempionų ginklas puolime. Gynyboje vidurio puolėjas taip pat buvo labai naudingas, ypač situacijose, kai „Žalgiris“ pikenrolo gynyboje keitėsi ginamaisiais.


Nate'as Woltersas – 8,5 balo
12 rungt., 25 min., 13,3 tšk. (58,4% dvit., 31% trit., 60,9% baud.), 3,8 atk. kam., 5,3 rez. perd., 1,7 kld., 14,6 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Nate'as iki patirtos čiurnos traumos demonstravo įspūdingą stabilumą – per 11 mačų Eurolygoje jis nė karto nepelnė mažiau 9 taškų. Woltersą patirta trauma išmušė iš vėžių ir praėjusiame mače jis priminė tik savo paties šešėlį bei aikštę paliko su 2 pelnytais taškais. Traumą patyrus Westermannui, ant Wolterso pečių antroje sezono dalyje kris dar didesnė atsakomybė. Reikia tikėtis, jog amerikietis greitai sugrįš į sezono pradžioje demonstruotą puikią sportinę formą, nes nuo jo žaidimo kokybės labai priklausys ir visas „Žalgirio“ puolimas.


Aaronas White'as – 8 balai
15 rungt., 27 min., 9,7 tšk. (64,4% dvit., 27,8% trit., 80% baud.), 4,7 atk. kam., 3,4 išpr. praž., 11,9 naud. balo.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Aaronui sezono pradžia buvo labai sunki, tačiau vėliau amerikietis įsivažiavo ir tapo labai svarbi „Žalgirio“ dalis. White'as yra daugiausiai laiko aikštėje praleidžiantis kauniečių krepšininkas, o kol Jankūnas nesusitvarko su savo sveikatos problemomis, sėkmingas sunkiojo krašto puolėjo iš JAV žaidimas yra būtinas. Amerikietis žaidžia su labai didele energija, o jo dėjimai žemė-oras yra statistiškai nepamatuojami, kokį teigiamą impulsą tai duoda komandai. Aaronas pagal pataikymo procentą iš vidutinio nuotolio patenka tarp 20 taikliausių Eurolygos krepšininkų, tačiau stringa pataikymas iš toli – 27,8 proc. (praėjusį sezoną 38,5). White'as dėl savo universalumo „Žalgiriui“ labai padeda ginantis prieš varžovų perimetro žaidėjus – matėme jį tiesiogiai ginantis tiek prieš Aleksejų Švedą, tiek prieš Scottie Wilbekiną.


Artūras Milaknis – 7 balai
15 rungt., 24 min., 7,9 tšk. (38,9% dvit., 44,4% trit., 83,3% baud.), 1,3 atk. kam., 1,2 rez. perd., 1 kld., 6,6 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Artūras komandoje turi aiškią rolę – grasinti varžovams perimetre. Jis tą puikiai ir daro, tritaškius metantis elitiniu 44,4 procentų taiklumu. Artūras visose rungtynėse pataikė po tritaškį, kai bent po kartą atakavo iš toli (14 mačų). Milaknio nauda skaičiais yra sunkiai pamatuojama, nes jam būnant aikštėje yra skiriami specialūs deriniai, o tai pritraukia varžovų gynybą ir sukuria daugiau laisvės komandos draugams. Žinoma, snaiperis netapo gynybos specialistu ir dažnai nespėja su savo tiesioginiais oponentais, tačiau jo keliamas pavojus puolime iš dalies kompensuoja trūkumus savoje aikštelės pusėje.


Leo Westermannas – 6,5 balo
14 rungt., 15 min., 6,4 tšk. (34,5% dvit., 47,2% trit., 79,2% baud.), 2,1 atk. kam., 2,4 rez. perd., 1,9 kld., 5,9 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta
 
Atrodė, kad Leo jau visiškai atsigavo po praėjusį sezoną jį kamavusių traumų ir pradėjo demonstruoti brandų žaidimą, tačiau vėl patyrė traumą, kuri jį iš rikiuotės išvedė mažiausiai 4 savaitėms. Westermannas šį sezoną dviženklį taškų skaičių pasiekė penkeriose rungtynėse, o dvejose iš jų buvo pagrindinis pergalės kalvis, kuris ėmėsi iniciatyvos dvikovos pabaigoje. Prancūzas tapo patikimu snaiperiu – 9-as rezultatas pagal pataikymo procentą iš toli Eurolygoje. Tikėkimės, kad aikštelės generolas į aikštę grįš dar stipresnis, nes jo aukštas krepšinio intelektas yra labai svarbus „Žalgirio“ žaidimui.
 

Marius Grigonis – 6 balai
15 rungt., 18 min., 7 tšk. (48,7% dvit., 54,2% trit., 90,3% baud.), 1,6 atk. kam., 1,5 rez. perd., 1 kld., 7,3 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta
Mariui adaptacija Eurolygoje buvo labai sunki, tačiau nuo rungtynių Maskvoje su vietos CSKA Grigonio žaidimo kreivė pradėjo kilti ir dabar gynėjas yra vienas svarbiausių „Žalgirio“ perimetro žaidėjų. Grigonis tritaškius meta įspūdingu 54,2 proc. taiklumu, tačiau iš toli atakuoja mažiau negu po 2 kartus per mačą. Grigonis turi labai didžiulį potencialą puolime, o dar sėkmingesnio žaidimo iš jo galime tikėtis antroje sezono dalyje, nes, atrodo, kad 24-erių metų krepšininkas jau apsiprato Kaune ir pradėjo demonstruoti stabilesnį žaidimą. Gynyboje Marius neišvengia klaidų, kai reikia prižiūrėti Eurolygos žvaigždes, tačiau tai yra neišvengiama debiutiniame sezone stipriausioje Europos krepšinio lygoje.
 

Antanas Kavaliauskas – 6 balai
12 rungt., 12 min., 6,2 tšk. (60,5% dvit., 95,7% baud.), 2,4 atk. kam., 2,8 praž., 6,7 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Antanas šį sezoną prisitaikė prie naujos rolės komandoje. Šarūnas Jasikevičius dažnai aukštaūgį naudoja sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, o Kavaliauskas, žaisdamas ketvirtuoju numeriu, puikiai išnaudoja savo jėgos pranašumą puolime arčiau krepšio prieš savo tiesioginius oponentus. Lietuvis įspūdingai atakuoja nuo baudų metimo linijos (95,7 proc.), o tai yra 7-as rezultatas Eurolygoje. Tiesa, Kavaliauską persekioja traumų šmėkla, kuri išmušė Antaną iš žaidimo ritmo. Krepšininkas po pilvo raumens patempimo sugrįžo į aikštelę ir sužaidė du mačus, per kuriuos iš viso surinko neigiamą naudingumo balų skaičių (-5), o praėjusiame ture vėl nerungtyniavo. Aukštaūgis taip pat neišgyvendino greitų pražangų problemos – per 12 minučių prasižengti beveik po 3 kartus per dvikovą yra per didelis skaičius.


Edgaras Ulanovas – 5,5 balo
15 rungt., 25 min., 6,4 tšk. (50% dvit., 36,4% trit., 80% baud.), 3,1 atk. kam., 1,3 rez. perd., 1,2 kld., 2,5 išpr. praž., 7,9 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Edgaro dauguma statistinių rodiklių, lyginant su praėjusiu sezonu, yra prastesni. Ulanovas, komandoje būdamas vienintelis tikras lengvasis kraštas, yra pernelyg pasyvus puolime ir per mačą iš žaidimo išmeta vos 4,8 karto. Tai, kas praėjusį sezoną ketvirtajame kėlinyje dažnai nulemdavo rungtynes, pirmoje sezono dalyje neveikia – puolėją retai matome sėkmingai žaidžiantį nugara į krepšį. Reikia tikėtis, kad Edgaras antroje sezono dalyje pakels savo žaidimo lygį bent į tokį, koks jis buvo pernai, kitu atveju „Žalgiriui“ bus labai sunku pasiekti savo užsibrėžtus tikslus Eurolygoje.


Paulius Jankūnas – 5,5 balo
8 rungt., 17 min., 7,1 tšk. (57,1% dvit., 93,3% baud.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., 2,6 išpr. praž., 9,1 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Jei Paulius būtų sužaidęs bent pora rungtynių daugiau, šis balas neabejotinai būtų aukštesnis. Veteraną jau kuris laikas kamuoja kirkšnies skausmai, o tai jam neleidžia prisidėti prie komandos žaidimo. Nors sezono pradžia nebuvo tokia sėkminga kaip praėjusiais metais, bet Jankūnas mačuose su „Anadolu Efes“ bei „Real“ spėjo įrodyti, kad dar gali būti labai naudingas „Žalgiriui“. Kapitono patirtis yra neįkainojama komandai, todėl kauniečių sirgaliams bei trenerių štabui belieka tik laukti, kada į aikštę sugrįš „Žalgirio“ simbolis.


Thomasas Walkupas – 4,5 balo
15 rungt., 15 min., 3,9 tšk. (59,5% dvit., 21,4% trit.), 2,7 atk. kam., 1,6 rez. perd., 2,6 praž., 4,5 naud. balo.

Nuotr. „BasketNews.lt“/V.Mikaitis

Walkupo žaidimas vis dar lieka didele mįsle. Taip, amerikietis yra patikimas žaidėjas gynyboje ir dažniausiai prižiūri priešininkų lyderius, tačiau puolime jis neturi jokios rolės. Per mačą „Žalgirio“ startinio penketo atakuojantis gynėjas iš žaidimo išmeta vos 3,4 karto ir pelno vidutiniškai po 3,9 taško. Atletiškasis gynėjas Eurolygoje tik kartą pasiekė dviženklį taškų skaičių. Tokie skaičiai yra keisti, nes tiek studijų metais JAV, tiek praėjusį sezoną FIBA Čempionų lygoje Thomasas buvo savo komandų lyderis. Įdomu ar krepšininkas jau parodė visą savo potencialą, o gal tai yra nepanaudotas kauniečių rezervas?


Derrickas Waltonas – 4 balai
12 rungt., 13 min., 4,3 tšk. (34,4% dvit., 26,3% trit., 93,8% baud.), 1,3 atk. kam., 2,8 rez. perd., 1,6 kld., 1,8 išpr. praž., 5,3 naud. balo.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Gynėjas prie komandos prisijungė jau prasidėjus sezonui, tačiau turėjo pakankamai laiko priprasti prie puolimo schemų. Waltonas vis dar dažnai susiduria su žaidimo organizavimo problemomis ir yra linkęs perlaikyti kamuolį. Taip pat Derrickas į Kauną atvyko garsėdamas kaip patikimas snaiperis, tačiau kol kas iš žaidimo atakuoja labai prastu procentu. Paskutinis amerikiečio mačas Eurolygoje nuteikia optimistiškai ir sufleruoja, kad įžaidėjas dar galutinai neatsiskleidė. Sausio mėnesis bus kertinis ir parodys, ar Waltonas gali gerai rungtyniauti Eurolygos komandoje, nes Westermanno „Žalgirio“ rikiuotėje nebus, o Woltersui dar prireiks laiko atgauti sportinę formą.


Laurynas Birutis – 4 balai
14 rungt., 6 min., 2,1 tšk. (57,9% dvit., 66,7% baud.), 0,8 atk. kam., 0,7 kld., 0,4 blk., 1,1 naud. balo.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Laurynas dar yra labai jaunas žaidėjas, tačiau prieš sezoną iš jo tikimasi buvo daugiau, žinant faktą, kad praėjusį sezoną centras buvo išrinktas geriausiu LKL čempionato krepšininku. Birutis tik dviejuose mačuose šį sezoną pelnė daugiau negu 4 taškus. Žinoma, nėra lengva iš Lietuvos krepšinio čempionato persikelti keliais laipteliais aukščiau ir galime tikėtis, jog su didėjančia patirtimi, išaugs ir vidurio puolėjo suteikiama nauda klubui. 21-erių metų 213 centimetrų ūgio krepšininkas gali būti ypač naudingas gynyboje dėl savo fizinių duomenų, tačiau dažnai Laurynui pritrūksta natūralaus pasitikėjimo savo jėgomis ir jis būna apstumdomas žemesnių, bet labiau patyrusių už save priešininkų.

Rokas Jokubaitis ir Erikas Venskus Eurolygos pirmajame Eurolygos reguliariojo sezono rate atliko epizodinį vaidmenį, todėl jų pasirodymo objektyviai įvertinti negalime.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (30)
bimbom
Ule vienas is tu lietuviu, kurie gave kontrakta pamirsta krepsinio treniruotes. Po vasaros jis grizo nusivaziaves, jo zaidimas tik nugara jau yra kazkokas kosmosas, kai Ule jau ir greitoj atakoje stoja ir zaidzia nugara, arba kamuoli teziuri kur duoti, kad nereiktu judeti su kamuoliu. Jis todel ir nemeta i krepsini daznai, nes yra per DURNAS tam ir technikos niekada nelavines, kad susikurti progas veidu i krepsi.

Birutis turbut nera lankes fizinio lavinimo pamoku, tipo sportininkas cia skaitos, kai nei savo ranku, nei koju gali valdyti??? jam ne krepsinis per sunkus, bet aplamai eiti keiciant krypti yra sunku, pamatytumet ji gyvai, tai sakytumet, kad reikia lasaline statyti.. Nesuprasi kas jam yra, gal alkoholis, narkotikai suknise jam reakcija i aplinka ir judejimo mechanika???

Walton, Walkup tik is youtube gerai atrode, bet jie ir dar vieni proto nenaudojantys zaidejai, turbut neliks kitam sezonui?

Kitam sezonui vienintele isvada, kad reikia siautejanciu zmoniu, o ne suletejusio proto ir kreivu ranku rinkinio gyneju linijoje. Butu bent 2-3 judantys gyvi zmones, tada visi atsilaisvintu aiksteje, pradetu judeti, progas gautu ir ribotesni zaidejai, kaip Milas ties tritaskiu, Antanas, Paulius galetu kirsti laisvi, mesti is vidutinio. Gyvesnis Grigonis isipaisytu, Ule gal net skirtu vasara krepsinio treniruotems?
2018-12-30
-5
Atsakyti
idomu
ka zalgirio vadovai galvojo ulanovui beveik trigubai keldami alga, netaps jis tris kart geresniu zaideju. neturi jis potencialo, praeitus du sezonus beveik identiski skaiciai. 500k uz 7 taskus? jeigu nori likti kita sezona, tai uz ne daugiau 200k, bet ir tai reiktu pagalvoti, ar nepasieskojus uz tokia suma ko nors geresnio
2018-12-30
Atsakyti
Anonimas
saras gauna beveik milijona,stai todel apie naujus zaidejus galima net nefantazuot.bandys spaust is to sh kuri dabar turi,tik deja turima medziaga zymiai prastesne nei pernai,todel ir rezultatas atitinkamas.
2018-12-30
+1
Atsakyti
Anonimas
Kitose ekipose sioje stadijoje kazkam iskritus menesiui ar dviem imamas kitas zaidejas i ekipa bet ne zalgiris gi taupo po to verks kai po 5-6 varzybu po nauju metu bus viskas aisku
2018-12-30
-1
Atsakyti
Anonimas
Kaip bebutu pernai metem bosta lauk isigijom udricha db woltonui su wolkupu duris reik parodyt nes sausis bus 0-4 su woltono flegmatisku krepsiniu, geraiau imt kazka geresnio pralosim pora varzybu kol isilies i ekipa bet bus bent vilciu del top 8.
2018-12-30
+2
Atsakyti
Ernestas
I sikna savo ivertinimus ir balus galit susikist , Saras pizdy duos gerai nauju metu proga . pamatysit kita komanda visai bus.
2018-12-30
-1
Atsakyti
zalgiris
Waltonas nebijo jis baimes spaudimo nejaucia o progresa turi ir daugiau pliusu
2018-12-30
+5
Atsakyti
zalgiris
Nereikia vien i ulanova ziuret kad prastesne pirma sezono puse ziurekim i neduodancius naudos rezervo kaip walkupo kuris ir mazai zaidzia tai ant suolo prabuna
2018-12-30
+2
Atsakyti
Georgy Cekovsky
Mane asmeniskai labiausiai nuvyle Birutis. As tikejaus ir laukiau jo progreso,bet atrodo jis apgailefinai.

Pazanga geriausia yra Grigonio, kuris is grybonio tapo Grigoniu.

Ant Ules visi ziauriai stumia. Zmogus stengias. Mano nuomone varzovai jam daugiau demesio skiria nei pernai.

Walkup man yra ne tik misle, bet ir nusivylimas.

Walton nelabai traukia Eurolygos lygi-truksta jam staigumo, o po to ir Saro "baimes faktorius" pradejo ji slegti
2018-12-30
-1
Atsakyti
debilui Anonimui
Baudos zaidejui,kad blogai zaidzia? Ka vartoji?
2018-12-30
-1
Atsakyti
Anonimas
Iš visų Žalgirio žaidėjų man labiausiai pikta ant E.Ulanovo. Kai klubas toks kaip Žalgiris su ribotom finansinėm galimybėm patiki žaidėju ir jo ateitim, jį padaro brangiausiai apmokamu žaidėju komandoje ir matai jo demonstruojamą žaidimą, tai žiauriai pikta. Jis turėjo tapt žaidėju į kurį visi žiūrėtų kaip į lyderį, nebūtinai pelnomų taškų atžvilgiu, bet demonstruojamu žaidimu, o jo žaidimas daugumoje varžybų švelniai tariant buvo šūdinas. Eurolygoje šiame sezone turėjo tris varžybas kuomet jas baigė su minusiniu naudingumo balu, kai tuo tarpu pernai metais apskritai reguliariame sezone neturėjo tokių varžybų nė vienų. Ir visas šias tris varžybas Žalgiris pralaimėjo. Kas jam yra nutikę gali tik jis pats atsakyt.

Ir dar D. Walton. Jis yra pakliuvęs dabar kaip po kokiu volu. Leo traumuotas, Nate irgi buvo ilgai traumuotas dar sezonas pirmas europoje viskas kruvoj susidėję. Nežiūriu kieik ten jis taškų pelnė, neįdomu. Bet žiūriu kaip jam vadovaujant komanda žaidžia. Ir tada pasimato, kad Eurolyga šiuo metu yra per aukštas lygis.
2018-12-30
+2
Atsakyti
walkup
siendien ziurau thomas walkup gimtadienis
2018-12-30
-4
Atsakyti
zalgiris
antram rate zutbut reikia daugiau visu kitu pastangu kad vel nereiktu sakyt sarui ne ikvepiau zaideju dar tokio zalgirio nemaciau nusivyliau
2018-12-30
-1
Atsakyti
kaunas
nieks nestumia viskas gerai waltonas spaudimo nejaucia ir didziuojasi savo progresu
2018-12-30
+3
Atsakyti
Neckis
Uzpernai ant pangoso, pernai ant milaknio, šiemet ant woltono visi stumiat. Jums visiem neatsibodo pastoviai debilu vietoj likti? (Komentaras skirtas maždaug 80% komentatoriu)
2018-12-30
-1
Atsakyti
kaunas
zalgiris negali zaisti be pagrindinio izaidejo du svarbiausius runktyniu kelinius komandai reikia agresyvaus wolterso kuris astriais ikirtimais i baudos aikstele atveria visai kitas galimybes tiek sau tiek visai komandai ypac dabar kai sausi laukia mesmale su keturiomis pirmojo septyneto komandomis
2018-12-30
+2
Atsakyti
to zalgiris
jankunas jau veteranas,todel tiketis kad jis atlos be rimtesniu traumu yra labai naivu ir neprofesionalu.jei vietoj walkup ir wolton butu paimtas geras gynejas,tai net wolters trauma nebutu tokia skaudi kaip dabar.vasaros komplektacijos klaidos lenda per visus galus
2018-12-30
Atsakyti
zalgiris
Na prasta situacija kai dar neturim tryju zaideju o rezervai nevisi pateisina aiksteleje gerai pasakyta walkupas islieka didele misle puolime neturi jokios roles
2018-12-30
-1
Atsakyti
zalgiris
Jei butu dar sveikas jankunas ir woltersas be traumu manau butume tureje 8 9 pergales
2018-12-30
Atsakyti
antana jankuna
Gerai pasakyta persekioja traumu smeklos
2018-12-30
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 30

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.