Artūras Milaknis Nuotr.: BNS
Žalgirio šokėjos Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Paulius Jankūnas ir Willas Clyburnas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiriui“ (7-9) nepavyko pergale pradėti antrojo Eurolygos rato. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose po permainingos kovos 79:84 nusileido Maskvos CSKA (12-4) klubui.

Foto galerija

„Žalgiris“ priešininkams iš Maskvos leido atkovoti net 15 kamuolių po savuoju krepšiu, kai patys puolime nusiėmė 6.

Mače buvo užfiksuota net 61 pražanga – 29 kartus taisykles pažeidė žalgiriečiai, 32 – Rusijos sostinės ekipa.

CSKA gretose rezultatyviausiai žaidė Danielis Hackettas, kuris rungtynių pabaigoje pelnė 5 taškus, nulėmusius dvikovos baigtį, bei Willas Clyburnas. Abu jie surinko po 19 taškų.

„Žalgiriui“ 19 taškų (6/9 dvit., 7/8 baud.) pelnė Brandonas Daviesas. Vidurio puolėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 5 varžovų pražangas, tačiau 4 sykius suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų žaidimą dvikovoje su CSKA.

Brandonas Daviesas – 8,5 balo
29 min., 19 tšk. (6/9 dvit., 7/8 baud.), 7 atk. kam., 4 kld., 5 išpr. praž., 21 naud. balas.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Daviesas buvo agresyvus kovodamas dėl kamuolių bei porą kartų priešininkus nubaudė pelnydamas taškus su pražanga. Brandonas rungtynių pradžioje susilaukė nemažai priekaištų iš trenerių štabo, nes leido CSKA aukštaūgiams atkovoti kelis kamuolius puolime, tačiau po pertraukos demonstravo užtikrintesnį žaidimą. Amerikietis baudė varžovus nuo baudų metimo linijos, tačiau prametė vieną svarbiausių baudų rungtynių pabaigoje. Neramina antrą mačą iš eilės padarytos 4 klaidos.

Marius Grigonis – 8 balai
25 min., 13 tšk. (3/5 trit., 4/4 baud.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 4 praž., 4 išpr. praž., 15 naud. balų.

Rungtynių pradžia Grigoniui nebuvo sėkminga, kai gynėjas suklydo, kas kainavo lengvus taškus, o vėliau užsidirbo ir pražangą puolime. Po ilgosios pertraukos Marius tapo pavojingiausiu „Žalgirio“ krepšininku ant perimetro, o jo tritaškiai trečiajame kėlinyje svariausiai prisidėjo prie to, kad kauniečiai panaikintų dviženklį skirtumą. Gynėjas ne tik rinko taškus pats bei provokavo varžovų pražangas, bet ir kelis kartus sukūrė puikias progas komandos aukštaūgiams.

Aaronas White'as – 7 balai
32 min., 8 tšk. (2/5 dvit., 4/4 baud.), 7 atk. kam., 3 blk., 2 kld., 5 išpr. praž., 15 naud. balų.

19
24
63%
5/8
82%
9/11

White'as eilinį kartą spinduliavo savo energija bei sukūrė vieną gražiausių mačo epizodų, kai po Wolterso pakabinto perdavimo ore atliko dėjimą. Taip pat Aaronas puikiai kovojo dėl kamuolių bei išrašė net 3 „stogus“ varžovams. Tiesa, neapsiėjo ir be kelių grubių klaidų rungtynių pabaigoje: prarastas kamuolys lygioje vietoje bei pražiopsotas Clyburnas gynyboje „Žalgiriui“ kainavo labai brangius 5 taškus.

Edgaras Ulanovas – 6,5 balo
27 min., 9 tšk. (0/3 dvit., 0/2 trit., 9/10 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 6 išpr. praž., 7 naud. balai.

Edgaras nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo, tačiau kėlė grėsmę varžovams žaisdamas nugara į krepšį. Agresyvus Ulanovo žaidimas ant ūselio buvo ypač naudojamas ketvirtajame kėlinyje, o puolėjas visus taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Gaila, kad pora Edgaro metimų lemiamame ketvirtyje, kurie galėjo pakreipti mačo eigą teigiama linkme, tikslo nepasiekė, tačiau galime pagirti Ulanovą už pastangas. Pagaliau pamatėme ginklą lemiamame ketvirtyje, kuriuo „Žalgiris“ dažnai baudė varžovus praėjusį sezoną – Edgaro žaidimą nugara į krepšį.

Derrickas Waltonas – 6 balai
14 min., 10 tšk. (1/1 trit., 7/9 baud.), 3 rez. perd., 1 kld., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

Skaičių atžvilgiu Waltonas surengė dar vieną solidų pasirodymą. Ir iš tikrųjų, amerikietis turėjo gerų momentų: trečiajame kėlinyje pataikė gyvybiškai svarbų tritaškį, o paskutinę to paties kėlinio sekundę išprovokavo priešininkų pražangą atakuodamas iš toli. Tačiau... Negalime nepaminėti, kaip kartais neužtikrintai komanda atrodo, kai ją valdo Derrickas. Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiris“, Waltonui būnant aikštėje, sužaidė labai prastą atkarpą, o įžaidėjas tris iš eilės atakas perlaikė kamuolį. Ketvirtajame kėlinyje tik atsitiktinumo dėka CSKA neperėmė neužtikrintų amerikiečio perdavimų.

Nate'as Woltersas – 5 balai
23 min., 6 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 1 kld., 3 išpr. praž., 7 naud. balai.

Woltersas dar nebuvo tas, kokį jį buvome įpratę matyti Eurolygoje, tačiau vaizdas buvo geresnis negu Las Palme, kai amerikietis žaidė pirmąsias rungtynes po čiurnos traumos. Porą kartų Nate'as pasinaudojo savo greičiu bei apžaidė tiesioginį oponentą, taip pat pataikė sunkų floaterį. Kartais atrodė, kad gynėjui dar pritrūksta fizinių jėgų, o tai riboja jo agresyvumą abiejose aikštelės pusėse.

Thomasas Walkupas – 4,5 balo
11 min., 3 tšk. (1/1 dvit., 1/2 baud.), 1 rez. perd., 1 per. kam., 1 kld., 2 išpr. praž., 3 naud. balai.

Dar vienos rungtynės, kai Walkupas neišsiskyrė puolime. Dvikovos pradžioje amerikietis „išmaudė“ varžovus ir pelnė gražius taškus iš po krepšio, o vėliau perėmė kamuolį ir išprovokavo priešininkų pražangą, tačiau tai ir buvo visi sėkmingi Thomaso epizodai puolime. Gynyboje krepšininkas neblogai prižiūrėjo Higginsą, bet kartą jį praleido į stipriąją pusę, o vėliau užkliuvo už užtvaros ir oponentas pelnė lengvus taškus.

Paulius Jankūnas – 4 balai
13 min., 2 tšk. (0/2 dvit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 1 rez. perd., 3 kld., 1 blk., 3 praž., -2 naud. balai.

Kapitonas po ilgos pertraukos sugrįžo į aikštelę ir dar prireiks laiko, kol Paulius sugrįš į optimalią sportinę formą. Puolime Jankūnas stengėsi atakuoti Voroncevičių, kas ankstesniuose tarpusavio dvikovose su CSKA puikiai veikdavo. Asmeninėje gynyboje, ypač prie pikenrolo, Paulius vėluodavo su greitesniais už save oponentais, tačiau sėkmingoje trečiojo kėlinio atkarpoje galėjome pamatyti, koks kapitonas yra svarbus komandai – Jankūnas stovėdamas baudos aikštelėje tiesiog stumdė žalgiriečius į reikiamas vietas komandinėje gynyboje. Reikia tikėtis, kad ekipos simboliui pavyks išvengti traumų ir tuomet kapitonas dar primins apie save Eurolygos kovose.

Artūras Milaknis – 3 balai
19 min., 3 tšk. (0/2 dvit., 1/4 trit.), 2 atk. kam., 4 praž., -5 naud. balai.

Artūras buvo nepasiruošęs rungtynėms, o tai iliustravo situacija tik snaiperiui žengus į aikštelę: Milaknio nedengiamas metimas iš vidutinio nuotolio buvo labai netikslus, o pats kamuolį atkovojęs gynėjas iškart buvo blokuotas, kai atakavo iš po krepšio. Vėliau Milas padarė tokią klaidą, kokių mokoma nedaryti nuo pirmųjų dienų krepšinio mokyklose: krepšininkas užsižiūrėjo į krepšį atakavusį priešininką, o tuo metu jo tiesioginis oponentas Clyburnas prabėgo palei galinę liniją ir galingu dėjimu pataisė netaiklų metimą. Galime pagirti Artūrą tik už tai, kad gynėjas nepalūžo po 5 pramestų iš eilės metimų iš žaidimo bei smeigė gyvybiškai svarbų tritaškį „Žalgiriui“.

Laurynas Birutis su Roku Jokubaičiu aikštėje praleido mažiau negu 5 minutes, todėl jų pasirodymo nevertinome, tačiau abu jaunieji talentai turėjo sėkmingų epizodų rungtynėse.

Birutis gynyboje puikiai sutrukdė priešininkų gynėjui pelnyti taškus, vėliau pats puolime kovodamas kamuolį išprovokavo pražangą ir realizavo baudų metimus bei puikiai išnaudojo ūgio pranašumą ir dar vieną „Žalgirio“ ataką pavertė taškais.

Jokubaitis tik išėjęs į aikštelę pasižymėjo drąsiu reidu ir pelnytais taškais, tačiau vėliau atliko blogą perdavimą, o už tai šeimininkai buvo nubausti taškais su pražanga.

2019-01-07 19:28
Ulei
Vienas iš Zuikių Ulė
2019-01-05 17:07
Tik priminsiu-3 kėl.būtent Waltono geras žaidimas ir vadovavimas padėjo pasivyti CSKA.Jo ir Grigonio duetas.Taip kad,žaidimas tikrai nesustojo,o kaip tik pagyvėjo.
2019-01-05 15:48
saras
bet saras waltonu pasitiki kad ir viena kita karta sugrybauja bet solydziai suzaidzia jam reikia daryt progresa be itampos
2019-01-05 15:35
delfi
lyderiu astuntuka palikusio zalgirio priesakyje sunkus turkiski isbandymai
2019-01-05 14:42
to djfager
o tai dabar neaukojam pergaliu leisdami malt sh walton?jis visu pirma yra legionierius,todel turi but dviem galvom geresnis uz vietinius,o dabar to visai nematyt.tai kad sumete kelis fuksus esmes nekeicia-izaidejas jis niekam tikes ir jam bunant aikstej viskas tiesiog stoja ir griuva
2019-01-05 13:10
Waltonas buvo ketvirtas komandoje pagal naudingumą,bet vistiek atsiranda tokių,kurie jam kliūna.Aš ir už jaunimo ugdymą,bet tada aukojam pergales ir leidžiam daugiausiai jauniems žaist.Bet tada visi skųsis,kad juk pergalių nėra,kaip čia jaunimas tiek daug žaidžia.Čia EL,už kiekvieną pergalę bapkes duoda,todėl jaunimas turi įrodyti,kad vertas žaisti.Kas džiugina,jog Ulanovas vėl agresyvumą rodė.Sužaista kovingai,pralaimėta tik gale,nieko baisaus neįvyko.