• „Rytas“ išvykoje 79:68 nugalėjo „Juventus“

• Komandos lyderiu tapo Dominique'as Suttonas, pagerinęs naudingumo ir tritaškių rekordus

• Puolėjas pataikė 5 iš 6 tritaškių, pelnė 22 taškus ir surinko 31 naudingumo balą

• Tomas Dimša „Juventus“ komandai įmetė 22 taškus

Taikliais tritaškiais prabilusio Dominique‘o Suttono vedamas Vilniaus „Rytas“ (13-4) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate pelnė tryliktąją pergalę ir pagal pastarąjį rodiklį pasivijo antrojoje turnyrinės lentelės vietoje esantį Klaipėdos „Neptūną“.

Foto galerija

Vilniečiai ketvirtadienio vakaro rungtynėse išvykoje 79:68 (24:17, 17:21, 21:16, 17:14) nugalėjo vietos Utenos „Juventus“ (7-10) komandą.

Rungtynes starto penkete pradėjęs Suttonas per 25 minutes pelnė 22 taškus (2/3 dvit., 5/6 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą. Taip puolėjas pagerino savo sezono tritaškių ir naudingumo rekordus.

Pirmosios dešimt susitikimo minučių buvo pažymėtos greitu žaidimu bei Vilniaus komandos pranašumu. Po tolimo Mindaugo Girdžiūno tritaškio paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Rytas“ pirmavo 9 taškais (24:17).

Pirmajame kėlinyje komandos taškus rinko skirtingais būdais – „Juventus“ išnaudojo savo jėgą baudos aikštelėje, o „Rytas“ puikiai pataikė tritaškius. Per pirmąsias penkias susitikimo minutes vilniečiai nė karto nepataikė iš vidutinio ar artimojo nuotolio, 12 taškų pelnydami 4 tritaškiais, o uteniškiai visus taškus surinko iš po krepšio.

Antrajame kėlinyje sostinės klubas šovė į priekį ir 14-ąją rungtynių minutę pirmavo 11 taškų persvara (33:22). Tiesa, tuomet kiek pabudo „Juventus“ bei prisivijo Vilniaus komandą – kėlinio viduryje turėjo vos 3 taškų deficitą (32:35), kurį išlaikė iki galo ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 38:41.

Paskutinės antrojo ketvirčio minutės metu Gytis Radzevičius perėmė kamuolį, greitajame puolime nuskubėjo prie varžovų krepšio ir galingai dėjo per varžovą.

22
31
2
75%
3/4

Per pirmąją rungtynių pusę „Rytą“ į priekį vedė Girdžiūnas, neprametęs nė vieno metimo ir pelnęs 8 taškus (1/1 dvit., 2/2 trit.).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Suttono šou, kai amerikietis per pirmąsias 4 minutes pataikė 3 tritaškius ir atitolino Vilniaus komandą nuo varžovų per 8 taškus (52:44).

Vien per trečiąjį ketvirtį Suttonas pelnė 12 taškų, o tai leido padidinti pranašumą prieš ketvirtąjį kėlinį – po 30-ties susitikimo minučių „Rytas“ pirmavo 62:54.

Lemiamą ketvirtį komandos pradėjo apsikeisdamos keliais taikliais dvitaškiais. Vis dėlto geriau rungtynių pabaigą sužaidusi sostinės ekipa bei Girdžiūno ir Suttono tritaškiai smeigė paskutinį dūrį ir „Rytas“ triumfavo rezultatu 79:68.

„Rytas“ pataikė 13 tolimų metimų ir pagerino sezono tritaškių rekordą. Sostinės komanda vidutiniškai pataiko po 9,29 tritaškių per rungtynes.

Rezultatyviausiai Utenos komandos gretose žaidė Tomas Dimša. Krepšininkas šiandien pelnė 22 taškus (8/11 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Tai jau trečiosios gynėjo rungtynės, kurių metu Dimša surenka dviženklį taškų skaičių.

„Juventus“ gretose į aikštelę sugrįžo Kennethas Gainesas, nerungtyniavęs nuo spalio 21-osios. Krepšininkas buvo patyręs Achilo sausgyslės traumą ir po reabilitacijos bei gydymo JAV stojo į kovą rungtynėse prieš „Rytą“. Tiesa, amerikiečiui buvo sunku įsivažiuoti – taškų jis nepelnė, atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Šeimininkų gretose nerungtyniavo vieni iš ekipos lyderių – čiurną pasitempęs Vaidas Čepukaitis ir kelio skausmus jaučiantis Arvydas Šikšnius.

Tai buvo jau ketvirtoji iš eilės „Ryto“ pergalė nacionalinėse pirmenybėse. Apskritai, įtraukiant ir Europos taurės susitikimus, sostinės klubas triumfavo jau septintąjį kartą paeiliui.

„Juventus“: Tomas Dimša 22, Aleksandras Zacharovas 13 (8 atk. kam.), Martinas Gebenas 12 (8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 3 (7 rez. perd.).

„Rytas“: Dominique’as Suttonas 22 (6 atk. kam., 5/6 trit., 31 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 14, Arnas Butkevičius 13, Artsiomas Parachouskis (6 atk. kam.) ir Rokas Stipčevičius (8 rez. perd.) po 8, Martynas Echodas 4 (7 atk. kam.).

Trenerių komentarai:

1 2 3  »
2019-01-06 12:51
1
Paziurekit an BENDZIU-fisiska fiasko,pataikitas tik vienas metimas,bet alga gauna -didziausia is visu zaideju!
2019-01-06 10:42
To žalfaniai
Kas jums daros vis prie ryto pristojate. Mes irgi be pagrindinio įžaidėjo kuris gerai skirsto perdavimus. Kitokio nėra. Todėl ir metam daug tritaškių. Be to pas mus seeley kaip ne savas buvo šiandien iš echodo irgi nieko. Ir beto kartais adomaitis užknisa. Kad vieną tritaškį prametė sirvydis tai viskas nemesk. O jasikevičius jokūbaičiui išvis neleidžia. Sako labai didelį krepšinio supratimą turi. Veržiasi ir prameta. O iš troiko vapše nieko.
2019-01-06 03:53
Uz tai kaip gerai zalgiris namie gerai su juventusu sukovojo gruodzio 23-cia ane.
2019-01-06 01:56
Bravo
Parurino ryta.
2019-01-06 00:59
..
Bet tai kokie žalfaniai proto neišsivystę žmonės, sako pakrito tritaškiai. O tai tritaškiai ne krepšinio dalis? Juvei pakrito dvitaškiai, nebūtų jų tiek įmetę būtų visai atsikrovę
2019-01-05 22:53
fg
bl puse juves lyderiu traumuoti ir tai sita parodija vos laimi. gedu geda
2019-01-05 20:06
Pakrito tritaskiai,stai ir visa pergales paslaptis.be ju net su nukraujavusia juve rytas butu tampesis iki galo ir dar neaisku kas laimetu.parahovskis visai be formos,ant galo vos paslinko.kai gryz I rikiuote komandos lyderiai,oj bus sunku adomaiciui praeit juves barjera kmt
2019-01-05 20:05
juve
Kelintos runktynes kaip dimsa su gebenu traukie abu lyderiai bet jau pabaigoje jautesi nuovargis
2019-01-05 19:20
Siaubas kiek čia iškrypėlių komentatorių!!! Kasantras komentaras apie išniekinimus žaginimus, nejaugi patys tai patyrėt???
2019-01-05 19:18
Gedulas
Žinant kad juvė žaidė be Šikšniaus ir Čepukaičio, kad įsižais dar i Gaines, o rytas su tokiu pataikymu plėšės vos ne lygiai, nusimato gedulas rytfaniam per KMT.
2019-01-05 19:13
Daugiau žaidėjų ryškiai pritrūko Juvei.Šikšnius su Čepukaičiu traumuoti,Gainesas kaip kosmose po skrydžio lėktuvu,Runkauskas su Bičkauskiu kaip nesavi.Ir tai dar gerai sukovojo.Rytui ir tritaškiai daug padėjo.Suttonas išvis kažkokia mistika.Niekad nepasižymėjo geru pataikymu iš toli,bet lygoje trečias pagal tritaškių pataikymu.Dabar ir penkis sumetė.Treniruotės ryškiai jam padeda.
2019-01-05 19:12
Nerijus
Ziuriu i vainauskine parodija ir juokas ima. Dziaugiasi savo tritaskiais. Kiek sezonu budavo tritaskininku, visokie runkauskai, orelikai, juskeviciai, visi is eiles bombarduodavo tritaskiais, o Zalgiris kaip zagino raudona qurwa taip ir zagino.
2019-01-05 19:10
vakar parūrino zalgeri
Geros buvo sendien rungtynes ir puiki nuotaika po vakar Cska pergales!
2019-01-05 19:03
Dfg
Pirmym raudonkurviečiai!
dimsa > walkup
2019-01-05 19:01
Dfg
Ko pavydėt vilniečiam? Tuščių arenų, durno Suttono ar blogiausio visų laikų rinktinės trenerio?
2019-01-05 18:55
juve
Vel tempia juve dimsa ir gebenas bickauskio truksta indelio
2019-01-05 18:52
Va kur kaimiečiai gloryhunteriai
Stebiuosi, ko nepradėjote sirgt už cska. Apgailėtini d*xai esate. Sėdėkite ir toliau savo kaimuose ir pavydėkite vilniečiams
2019-01-05 18:51
xxx
Jeigu, ryt žalgiris prieš Neptūną laimės, tai rytas susilygins su Neptūnu, jei ne,tai vieną pergalę lenks ryto komandą
2019-01-05 18:49
Zvengiu is laikrascio parodijos. Ardosi is pasiutimo nes bijo likti ketvirti nes paskui Zalgiris iskart eilini syki isniekintu ir pasiustu raudona krwa i bronzini gaidyna.