• „Neptūnas“ per antrąjį pratęsimą 98:93 palaužė „Žalgirį“

• Tai buvo antroji klaipėdiečių pergalė prieš Kauno klubą. „Neptūnas“ yra vienintelis šį sezoną LKL įveikiantis „Žalgirį“

• Pirmąjį pratęsimą išplėšė Weaveris, o antrojo pratęsimo pabaigoje šansu „Neptūnui“ padovanoti pergalę nepasinaudojo Williamsas

• Antrojo pratęsimo metu „Neptūno“ pergalę įtvirtino tritaškiai ir keturi Džiugo Slavinsko taškai

Klaipėdos „Neptūnas“ (14-3) šį sezoną lieka neįmenama mįsle Kauno „Žalgiriui“ (15-2). Kazio Maksvyčio kariauna įspūdingoje 50 minučių kovoje per antrąjį pratęsimą 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 6:6, 14:9) įveikė LKL čempionus.

Foto galerija

„Neptūnas“ lieka vienintele LKL komanda, kurios šį sezoną „Žalgiris“ nesugebėjo įveikti. Klaipėdiečiai su 14 pergalių pirmenybėse užima antrąją vietą, o žalgiriečiai ir toliau pirmauja su 15 laimėjimų.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje likus 4 sekundėms Kyle’as Weaveris pataikė dvitaškį nuo lentos ir išlygino rezultatą, o po „Žalgirio“ klaidos komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje likus 20 sekundžių rezultatas buvo lygus, o lemiamą ataką organizavo „Neptūnas“. Visgi Lorenzo Williamso dvitaškis iš po krepšio buvo netikslus ir ekipoms reikėjo pratęsti kovas.

„Žalgiris“ antrajame pratęsime buvo įgijęs 3 taškų pranašumą, tačiau tuomet Gytis Masiulis ir Lorenzo Williamsas pataikė po tritaškį, Džiugas Slavinskas pasižymėjo tolimu dvitaškiu ir „Neptūnas“ pirmavo 5 taškais (94:89).

Brandonas Daviesas pataikė dvi baudas, o Edgaras Ulanovas – tik vieną, po kurios prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ atsiliko 2 taškais (92:94). Džiugas Slavinskas įmetė dar vieną dvitaškį ir likus 40 sekundžių „Neptūnas“ buvo priekyje 4 taškais.

Daviesas įmetė tik vieną baudą, todėl likus 6 sekundėms „Žalgiris“ pražanga turėjo sustabdyti Slavinską. Dvidešimtmetis realizavo abu baudos metimus (98:93) ir įtvirtino „Neptūno“ pergalę“.

Nugalėtojų komandoje įspūdingas rungtynes sužaidė Kyle'as Weaveris, pelnęs 24 taškus (6/7 dvit., 12/15 baudos), perėmęs 7 kamuolius (LKL sezono rekordas) ir surinkęs 38 naudingumo balus (antras geriausias LKL sezono rodiklis). LKL sezono naudingumo balų rekordas priklauso Lorenzo Williamsui, kuris surinko 40 naudingumo balų.

24
38
86%
6/7
5

Šiame mače „Žalgiris“ eksperimentavo su sudėtimi. Pirmoje pusėje nežaidė Derrickas Waltonas ir Aaronas White’as, o po ilgosios pertraukos – Nate’as Woltersas. Nuo ketvirtojo kėlinio pradžios aikštėje nepasirodė Paulius Jankūnas. Kauno klube rungtynėse dėl traumų nepasirodė vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas ir atakų organizatorius Leo Westermannas.

„Neptūnas“ puolime atkovojo net 20 kamuolių, o tai yra didžiausias „Žalgirio“ varžovo rezultatas šį sezoną. Prieš tai geriausią rodiklį pagal puolime sugriebtus kamuolius buvo užfiksavęs „Rytas“ (12).

„Neptūno“ komandoje lyderis Jerai Grantas žaidė tik 17 minučių ir nepelnė nė vieno taško (0/5 dvit.). Jis atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet prasižengė 5 kartus ir surinko -5 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse „Žalgirio“ komanda nesulaikė savo sirgalių paramos. To priežastis – prieš rungtynes įvykęs „Neptūno“ ir „Žalgirio“ aistruolių konfliktas.

„Neptūnas“: Kyle’as Weaveris 24 (6/7 dvit., 12/15 baudos), Tomas Delininkaitis 16 (5/8 metimai), Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12 (4/7 dvit., 4/5 baudos, 8 atk. kam.), Simas Galdikas 10 (5 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (11/17 baudos, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud. balas), Nate’as Woltersas (5/6 dvit.) ir Edgaras Ulanovas po 12, Derrickas Waltonas 10, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 9.

Trenerių komentarai:

Lauryno Biručio dėjimas:

1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 11  »
2019-01-07 17:19
Kaip tas Žalgiris gali Eurolygoj laimėt, jei kažkokiam Neptūnui pralaimi.
2019-01-07 10:42
Haha
Vakar gavo nuo neptuno, o snd jau saibu atsirado nigeriuka nusipirkt :D juokingas sutapimas
2019-01-06 23:00
Robis
Superine atmosfera, superine pergale, bet kaip visada yra BET. Bunant arenoj tikrai nesaldziai skambejo ta (zalia k...va). Vakaru banga (banda) suaukit pagaliau.
2019-01-06 22:45
sergu uz ryta ir jei zali butu laimeja,mums butu naudingiau lenteleje.bet kai pradejau ziureti rungtynes,isitraukiau ir pradejau sirgti uz neptuna.tikrai dziaugiuosi uz klaipedieciu pergale.super.
xxx
Na reikia permainų, bent vieną žaidėją reikėtų pakeisti normaliu,kuris bent įmesti tritaškių galėtų, cole kiek žinau norėjo žaisti pas mus, bet žalgiris nenorėjo jo,rice irgi galėjo pabandyti pasikviesti į žalgirį
2019-01-06 21:53
opa
Lažybos - statybos, lobsta kawenski, o zuvedroms antra karta nuskila
2019-01-06 21:46
Ceponis
Tarp kitko siandien Fenerbache gavo nuo paskutines Turkijos lygos komandos po pratesimo. Turbut ir Obtadoviciu tokie patys ekspertai skalpuoja del zaidimo :)
2019-01-06 21:35
Ekspertas
To dr:

Čia paaiskinimas tokio zaidimo? Zinok krepsinis zaidziamas ne tik po krepsiu, galima improvizuoti, mesti galu gale tritaski suzaidus 1 on 1 perimetre.

Improvizacija yra tai ko truksta sitam Zalgiriui. Ji prasidejo kartu su komplektacija, nes buvo supirkti roliniai zaidejai, kuriems improvizacija nera stiprioji puse. Visi sustatyti i remus, kuriuos perzengus iskart gauni keitima.
2019-01-06 21:25
xxx
Kas Jankūnai vėl atsinaujino jam traumą? :(
2019-01-06 21:16
Ar Jums neaišku..... ? Šaras paliko lošti tuos kas pastaruoju metu nepalošia... pažiūrėkit į minutes žaistas... Waltonas... davė jam art visą antrą pusę..Ulia irgi ... Walkupas tiek kiek iš jo buvo tikimasi irgi neduoda.. Birutis išvis... buvo užsispirta nekeisti žaidėjų aukojant pergalę.. nors ją ir taip buvo galima pasiimti, bet va nepasiemė,... manau mintis trenerių, kad susimastytų kaikurie žaidėjai... nes na ok buvo LEO ,. ištempė,... Daviesas kažkurias ištempė.. kalbu daugiau apie eurolygą... Grigonis irgi ... ,o kur kiti? chebbra negalima jot visą laiką ant kitų :)

Šiaip ar taip puiki neptūno pergalė.. Sveikinimai Klaipėdai ir jos normaliems žmonėms. O tie buduliai kur skanduoja nesamones ... ai tiek jau to :)
2019-01-06 21:02
Dr
Ekspertui:

pernai žalgiris lošė su Pangos, Micičium ir Udrih gynėjų grandyje. Dažnai du iš jų būdavo aikštelėje vienu metu. Nė vienas neturėjo traumų. Ko tu dabar nori? Waltoną su Woltersu išleist vienu metu į aikštę? O ant pakeitimo – Jokubaitis? Jei būtų visi gynėjai sveiki vienu metu, tada būtų galima kažką dar daugiau kombinuot. O ką dabar? Jankūnas traumuotas, Antanas traumuotas. Kokį dar žaidimą siūlai žaisti pagal realią situaciją, o ne kažkokią fantaziją?
2019-01-06 20:50
xxx
Jei, žalgiris nebedalins lkl pergalių, tai liks pirmi o rytas pralenks Neptūną manau, nes tiesiog jiems šiandien ir pasisekė, weawer pataikė sudėtingą metimą, per Davies rankas ir wolton per pirmą pratęsimą svarbias baudas prametė... Bet, eurolygoje neramu dėl antradienio,kur tritaškiai žalgirio, šiais laikais neįmanoma be jų laimėti rungtynių
2019-01-06 20:49