Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: BNS
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Derrickas Waltonas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ sužaidė nerezultatyviausią savo mačą Eurolygoje šį sezoną ir beviltiškai namuose 58:79 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ klubui.

Foto galerija

Kauniečių gretose niekas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o Marius Grigonis su 9 taškais (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.) buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Gynėjas taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 3 sykius ir mačą baigė su 5 naudingumo balais.

Svečių komandoje rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidė Adrienas Moermanas. Prancūzas aikštėje praleido 34 minutes ir pelnė 23 taškus (5/8 dvit., 4/9 trit., 1/1 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Į Kauną grįžęs Vasilije Micičius sužaidė vieną prastesnių savo sezono mačų ir per 28 minutes pelnė 5 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 0/1 baud.) ir rungtynes baigė su 0 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ žaidėjų slogų pasirodymą Kaune antradienio vakarą.

Marius Grigonis – 6,5 balo
22 min., 9 tšk. (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 3 rez. perd., 3 kld., 5 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Marius puolime buvo vienintelis žaidėjas ant perimetro, kuris judino „Žalgirio“ puolimą. Rungtynių pradžioje Grigonis kelias atakas iš eilės puikiai perskaitė situaciją bei sukūrė progas tiek White'ui, tiek Biručiui bei pats pelnė taškus. Žinoma, ir Mariui ne viskas pavyko, kai buvo padarytos kelios klaidos puolime, tačiau rungtynių metu ketvirtajame kėlinyje po vieno iš sėkmingų savo prasiveržimų gynėjas net sulaukė Jasikevičiaus aplodismentų už drąsų žaidimą.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
24 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 3 kld., 3 išpr. praž., 5 naud. balai.

Edgaras žaidė agresyviai ir galėjo rungtynes baigti su žymiai daugiau taškų savo sąskaitoje, bet kamuolys retai jį pasiekdavo, kai puolėjas užsiimdavo gerą poziciją prieš tiesioginį oponentą. Ulanovas turėjo ūgio pranašumą tiek prieš Simoną, tiek prieš Andersoną, o tai jam pavyko kelis kartus išnaudoti. Edgaras padarė porą vaikiškų klaidų perduodant kamuolį.

Brandonas Daviesas – 5,5 balo
18 min., 8 tšk. (4/9 dvit.), 4 atk. kam., 2 kld., 4 praž., 1 naud. balas.

23
23
6
44%
4/9

Daviesas jau pirmajame kėlinyje buvo pataikęs tik vieną metimą iš penkių bandymų. Nors Stambulo klubas iki šio mačo ir susidurdavo su problemomis po krepšiu, tačiau antradienio vakarą Brandonui sužibėti nepavyko. Galima pasidžiaugti tik tuo, kad vidurio puolėjas, kuriam šį sezoną tenka milžiniškas krūvis, rungtyniavo mažiau negu 18 minučių ir neturėjo labai pervargti. Trumpiau Eurolygoje Daviesas žaidė tik mače su Madrido „Real“.

Aaronas White'as – 5 balai
21 min., 6 tšk. (3/5 dvit., 0/1 trit.), 5 atk. kam., 8 naud. balai.

White'as su 8 naudingumo balais buvo naudingiausias savo komandoje, tačiau kaip ir visos komandos žaidime, taip ir amerikiečio – trūko energijos. Pirmoje mačo dalyje Aaronas pasižymėjo savo firminiu dėjimu žemė-oras, tačiau labiau užsivesti nepavyko. Viską iliustravo ataka, kai amerikietis greitoje atakoje pats nusprendė viską užbaigti, tačiau, pritrūkus jėgų, prarado kamuolį.

Laurynas Birutis – 4,5 balo
17 min., 5 tšk. (2/6 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Mikaitis

Laurynas praleido daugiausiai laiko aikštėje per savo karjerą Eurolygoje. Vidurio puolėjas pabandė būti agresyvesniu puolime, tačiau kalnų nenuvertė. Birutis dažnai atrodo neužtikrintai užbaiginėdamas atakas, o metimą iš vidutinio nuotolio jam reikia stipriai gerinti. Gynyboje jaunasis talentas vėluodavo pasaugoti gynėjus pikenrolo situacijose.

Thomasas Walkupas – 4,5 balo
16 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/1 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 8 naud. balai.

Gynėjas su White'u buvo naudingiausias savo komandos gretose, tačiau didžiąją dalį efektyvumo balų surinko tada, kai viskas rungtynėse jau buvo aišku. Amerikietis porą kartų gynyboje užkliuvo už užtvarų ir leido Beaubois išmesti nieko nedengiamus metimus, o Micičius pirmajame kėlinyje pelnė lengvus taškus su pražanga, kai jį prižiūrėjo Walkupas.

Derrickas Waltonas – 4 balai
13 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 2 rez. perd., 6 naud. balai.

Waltonas porą kartų rungtynėse parodė, kaip puikiai jis jaučiasi greitajame puolime. Pozicinėse atakose – visai kita istorija ir bent jau kol kas amerikiečiui vis dar yra labai sunku organizuoti atakas. Gynėjas buvo įsigytas kaip geras metikas, tačiau jis dar to neįrodė, o prieš Stambulo ekipą jo mestas tritaškis net nelietė lanko.

Nate'as Woltersas – 4 balai
22 min., 7 tšk. (2/5 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 6 naud. balai.

Rungtynių pradžioje atrodė, kad pamatysime tą Nate'ą, kokį matėme sezono pradžioje. Ne atakų užbaigimo prasme, tačiau atsižvelgiant į agresiją. Vėliau Woltersas, kaip ir visa komanda, aprimo, o jo neužtikrintumą įrodė ataka, kai iš pradžių amerikietis neatakavo laisvas iš toli, o vėliau pasibaigiant atakos laikui metė priverstinį metimą, kuris vos lietė lanką. Taip pat gynėjui galima priekaištauti už tai, kad porą atakų neatsitvėrė savo žmogaus ir leido jam puolime atsikovoti kamuolį. Didžiąja dalimi atsakomybę dėl 58 pelnytų taškų prisiimti turi komandos įžaidėjai.

Paulius Jankūnas – 2 balai
16 min., 2 tšk. (0/3 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Antrajame kėlinyje „Anadolu Efes“ spurtavo po Moermano metimų, o būtent tada prancūzą prižiūrėjo Jankūnas. Kapitonas gynyboje vėlavo prieš gerai pataikantį iš toli oponentą, o pats kitoje aikštelės pusėje neatsakė tuo pačiu. Jankūnui nekrito vizitine jo kortele tapę metimai iš vidutinio nuotolio. Lieka tik laukti, kada puolėjas pajus žaidimo ritmą, nes šiuo metu jis yra toli nuo optimalios sportinės formos.

Artūras Milaknis – 2 balai
20 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/3 trit.), 1 per. kam., 1 kld., -1 naud. balas.

Artūras prametė visus 3 mestus tritaškius, o visi metimai buvo iš dėkingų padėčių. Milaknis po netaiklių savo metimų pabandė veržtis, tačiau prarado kamuolį, o vienintelius savo taškus pelnė rungtynių pabaigoje greitajame puolime. Kai snaiperis nepataiko, „Žalgiriui“ yra labai sunku, nes jo tritaškiai atriša daugiau galimybių ir komandos draugams.

Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas žaidė rungtynių pabaigą, kai viskas jau buvo aišku ir jų pasirodymo nevertinome, tačiau galima pagirti jaunuosius žaidėjus, kad šie nesutriko, o Uleckui dar ir pavyko pelnyti savo pirmuosius taškus Eurolygoje.

2019-01-11 15:25
NBA7
Smagu kai Žalgiris pralaimi smagu taip ir toliau pralaiminėkit siekit antirekordo.
2019-01-09 14:51
lrytas
olimpinis cempionas modestas paulauskas kai kurie zalgirio legionieriai iklimpe purve
2019-01-09 12:23
Tos traumos tikrai stipriai išbalansavo komandą.Užtenka tik prisiminti,kaip gerai komanda žaidė prieš traumas ir kaip dabar.Du visiškai skirtingi veidai.Sunku įžvelgt kažkokių teigiamų dalykų vakarykštėse rungtynėse,bet bent jau jaunimas pažaidė,lyderiai kažkiek pailsinti,Ulia jau vėl agresyvesnis.
2019-01-09 11:27
krepsinis.net
vaistai kurie galetu isgydyti serganti zalgiri
2019-01-09 09:33
Dilmah
Ką norėt iš šitų degeneratų projektėlio, jei pas juos po aikštelę laksto tokios kriošenos kaip milaknis ir jankūnas!
2019-01-09 09:32
Siaip tikrai abydna nes realiai jei ne traumos ir ne tokie nevyke pirkiniai kaip wolton ie walkup db butume realioj kovoj del 4~5 vietos. Ir db dar geros pozicijos bet cia kaip kazkas sake pergaliu nebebus tol kol negrys traumu maisas leo. Nes nu woltonas net lkl netempia lygio o woltersas ir ne kazka db ir nepatemps jis. Yra daug nekokiu rizikingu sprendimu renkant ekipa bet izaidejo ir lengvo krasto pozicija lyginant su pernai tai ziauriai susilpnejo. Kazksip pernai maziau pinigu buvo bet pirkiniai buvo daug geresni.
2019-01-09 09:28
Georgy Cekovsky
Dabar pamatysit. Rytoj bus kitoks Zakgiris ir zaidimas. Losim gerai speju, debiutuos gerai koks Tomson, bet pritruks vel kokio metimo.

Man reik pergaliu, o ne tu pralosimu losiant gerai ir per metima gale pralosiant.
2019-01-09 09:22
P.s. traimu maisas tai Leo.sorry:)
2019-01-09 09:19
Maza pastaba: Leksai nusisnekejai, kad Anderson ir Simon nusileidzia ugiu Ulei:)

Is esmes traumos isderino ir isryskino musu trukumus, bet teisingai tie expertai sako, kad lai Saras prisiima kalte kai nepateksim i top8, nes pats prisirinko tokiu grybu kaip Walkup, Walton ir galvojo, kad nusenes Jankis bei traumu maisas los visa sezona geros formos.

Man abydna
2019-01-09 07:45
Bet bukim realistai iki traumu atrode kita komanda. O su traumom jau cia toks dalykas rizikavo ir lb nudege. Ir su esama situacija butu galima zaist bet reiktu izaidejo o sioj vietoj zalgiris ir saras siemet kaip komanda be generolo woltersas nera asistu asas o wolton tai ..... va toki kaip udrich reiketu db kuris sustatytu iskistu geru netiketu asistu o db viskas lb leta ir nuspejama
2019-01-09 07:34
Pririnkus veteranu ar traumu maisu naivu tiketis kad komanda aplenks traumos.visi zaidejai yra tik pagal saro pageidavimus todel tik jis atsakingas uz tai kaip jie dera ir zaidzia
2019-01-09 06:41
Nu saraa gal del sudeties ir kaltas bet ne jis kaltas kad milaknis jankunas laisvi vakar viska pramete. Del traumu jis ir ne kaltas traumos pagrinde komsnda ir ismuse
2019-01-09 06:30
Klausimas tik kiek bus gili si duobe bet akivaizdu kad apie playoff belieka tik svajot. Komanda sau saras rinko pats,todel atsakomybe uz rezultatus reikia prisiimt nekaltinant zaideju
2019-01-09 06:28
Kaip ir minejau su voltonu be sansu kazka laimet, visas zslgirio degradacija prasidejp nuo westermano traumos. Woltersas lb toli nuo formos. O woltonas tiesiog nevaldo ekipos. Plius lb visi prarade pssitikejima ir ugnele
2019-01-09 06:27
asa
Vienas geriausiai Europoje apmokamų trenerių. Susimažink geriau atlyginimą arba valink. Nevaldai komandos
2019-01-09 06:09
mod123
galima vertint nevertinus, jie patys save nuvertina kuo tolyn, tuo labiau.

Apie atkrintamas galima net nebesvajot is 11 vietos nebepalipsi, oponentai laimi esantys auksciau, o pralaimejimu tiketis neverta, uzvis kad patys nelaimi, netikejau analitikais pries sezona, jog zalgiriui maximum 10vt si sezona, bet dabar jau itikino su kaupu:)

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16