• „Rytas“ išvykoje 82:75 palaužė „Šiaulius“

• Artsiomas Parachouskis vedė svečius į priekį, pelnydamas 20 taškų, atkovodamas 11 kamuolių ir surinkdamas 26 naudingumo balus

• Vilniečių gretose po traumos grįžo Chrisas Krameris, kuris susitikimo metu įmetė 10 taškų ir surinko 12 naudingumo balų

• Po šios pergalės „Rytas“ pakilo į antrąją vietą turnyrinėje lentelėje

Chriso Kramerio sugrįžimo mače buksavęs Vilniaus „Rytas“ (14-4) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate pelnė keturioliktąją pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją vietą, aplenkdama tiek pat kartų šį sezoną triumfavusį Klaipėdos „Neptūną“.

Foto galerija

Vilniečiai šeštadienio vakaro rungtynėse išvykoje 82:75 (24:22, 19:20, 21:16, 18:17) nugalėjo vietos Šiaulių „Šiaulius“ (3-15).

Pirmasis ketvirtis prasidėjo „Ryto“ spurtu 14:4, tačiau šeimininkai, 8 taškus iš eilės sumetusio Igno Vaitkaus dėka, varžovus greitai prisivijo, rezultatą išlygino (17:17) ir grįžo į atkaklią kovą. Įdomu tai, jog tritaškių pataikyme šį sezoną nežibanti „Šiaulių“ ekipa svečius prisivijo būtent tolimų metimų dėka – per pirmąsias 10 rungtynių minučių šiauliečiai pataikė 4 metimus iš distancijos.

Po permainingo pirmojo susitikimo ketvirtadalio „Rytas“ pirmavo 24:22.

Po traumos ant nacionalinių pirmenybių parketo sugrįžęs Krameris pirmajame kėlinyje žaidė aktyviai atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus, o pirmuosius taškus pelnė jau ketvirtąją žaidimo minutę. Minėtasis spurtas 14:4 įvyko aikštelėje žaidžiant būtent Krameriui.

Antrajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus, o du tritaškius pataikęs Karolis Lukošiūnas neleido „Rytui“ pabėgti tolyn. Vis dėlto, iškart po taiklių, dvigubą licenciją turinčio ir LKL bei NKL čempionatuose rungtyniaujančio, gynėjo tolimų metimų prieš jį stojo vienas geriausių sostinės ekipos krepšininkų gynybos atžvilgiu – Arnas Butkevičius

Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Šiauliai“ po įžaidėjo iš Nigerijos Saaho Nimley išprovokuotos pražangos ir dviejų taiklių baudos metimų atsiliko minimaliu skirtumu – 43:42.

20
26
11
67%
2/3

Po 20 žaidimo minučių Vaitkus buvo „Šiaulius“ į priekį vedantis krepšininkas. Šiaulietis pataikė 4 iš 6 metimų iš žaidimo ir pelnė 10 taškų.

Tuo metu „Rytas“ buvo gyvas baudos aikštelėje siautusio Artsiomo Parachouskio ir iš tolimosios distancijos gerai metusio Roko Stipčevičiaus dėka. Pastarasis prieš ilgąją pertrauką buvo surinkęs 12 taškų, Parachouskis atseikėjo 13.

Antrojoje rungtynių pusėje „Rytas“ ėmė bėgti, tačiau ir vėl greitai prisiviję „Šiauliai“ grįžo atgal, o septintąją kėlinio minutę priekyje svečiai iš Vilniaus buvo rezultatu 55:53. Visgi, geriau trečiojo ketvirčio pabaigą sužaidę vilniečiai kiek atsiplėšė ir po Stipčevičiaus dvitaškio bei dviejų Vaitkaus baudų kitoje aikštės pusėje pirmavo 64:58.

Įdomu tai, kad per pirmąją susitikimo dalį vos 7 baudas metęs sostinės klubas trečiajame ketvirtyje jų išmetė net 10.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo nebyliu komandų puolimu, kai po penkių minučių ketvirtojo kėlinio rezultatas rodė skaičius 2:2. Tiesa, tuomet prabilo šiauliškiai ir šeštąją kėlinio minutę vienos atakos metu, po Suttono nesportinės pražangos du baudų metimus pataikiusio Armino Urbučio ir Evaldo Šaulio, įsegusio tritaškį, veiksmų puolime, pelnė 6 taškus iš eilės, o kitoje aikštės pusėje Deividas Sirvydis taip pat atsakė tolimu metimu, taip padidindamas pranašumą iki 8 taškų (73:66).

Kitoje atakoje Šaulys pataikė savo ketvirtąjį tritaškį, o „Ryto“ pozicijoje Sirvydis ir vėl atsakė tuo pačiu (76:69). Po aštuoniolikmečio metimo Adomaitis griebiasi už galvos.

Kitoje aikštės pusėje Vaitkus po prasiveržimo metė kaire ranka ir priartėjo iki 3 taškų (73:76). Vis dėlto lemiamą minutę geriau sužaidęs „Rytas“, po Kramerio ir Eimanto Bendžiaus baudų, šventė pergalę rezultatu 82:75.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidęs Parachouskis pasižymėjo dvigubu dubliu. Aukštaūgis per 21 minutę įmetė 20 taškų (9/15 dvit., 2/3 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Po ilgos pertraukos ant parketo sugrįžęs „Ryto“ kapitonas Krameris per 22 minutes pelnė 10 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud. met.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius bei surinko 12 naudingumo balų.

Šaulys buvo rezultatyviausias „Šiaulių“ ekipoje – pelnė 17 taškų (1/3 dvit., 4/6 trit., 3/3 baud. met.) ir surinko 18 naudingumo balų.

Vilniečių ekipoje nerungtyniavo D.J. Seeley, kuriam „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis leido pailsėti. Su apranga buvęs ir apšilinėjęs Margiris Normantas, nerungtyniavęs nuo spalio 10-tosios, aikštelėje taip ir nepasirodė.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 17, Ignas Vaitkus 15 (6 rez. perd.), Arminas Urbutis 10.

„Rytas“: Artsiomas Parachouskis 20 (11 atk. kam.), Rokas Stipčevičius 18, Deividas Sirvydis ir Chrisas Krameris po 10.

Dzo
Bl..jau tas Adomas zasinas dar jis bando balsa kelt kazka vaizduot. Klaunas, nes sudetis ryto neprastesne uz zaliu
2019-01-12 20:24
Hockey
Ryto fanai raminkitės!!! Pats esu ryto fanas bet alba tikrai netempia eurolygos :D :D
2019-01-12 20:21
To deivis
Šiaip monacui svarbiau europos taurė pats treneris kalbėjo
2019-01-12 20:20
Hockey
Įdomu apie kokius tempimus kalba žalfaniai? Jau užknist jie baigę o tas anonimas tai išvis atsilupęs. Tegu jie žiūri į savo frontą tuoj eurolygos outsaideriai bus o dar čia kvarksi kaip šarkos. Čiaupkit žaptus!!! Dar aš atsimenu kai jie pralaimėjo šiauliams ir sakė mes į eurolygą susikoncentravę. Baikit patys teisintis tada ant kitų varykit prašau jūsų. Mano draugas yra žalgirio fanas. Aš žalgirio nesmerkiu tik pasakysiu ka jis pasakė: -Blemba žalgiris pralaimėjo jau po dviejų kėlinių nusiėmiau žalgirio šaliką. Ir negana to jisai ir 80 kilometrų keliavo vien dėl žalgirio. Bet ne jie prakišo ant 20 efesui. Jisai sakė kad žalgiris tokių duhų prisipirkęs ir jam bloga buvo. Jam bloga buvo sako negali suvokt. Jisai dar džiaugiasi kad žalgiris bent lkl pirmi. Retas fanas tuo pasidžiaugtų.
2019-01-12 19:59
Yolo
aisku cia ne fenerbakce bet kapotis rytui ir su jais reikia :D :D
2019-01-12 19:42
deivis
Pagarba Siauliams kad nepasidave raudonai parodijai. Nenuostabu kad ja zagina vokieciu bei prancuzu autsaideriai.
2019-01-12 19:37
Rytas
Kodėl žaliems labai rūpi, ar Rytas laimi ar ne? Nepagaunu šito dalyko. Rytas !!! Rytas!!!
2019-01-12 19:36
alen
Kramer visai neblogai gryzo tik kad svorio reikia numesti.Ryto zaidimas tragedija su Alba taip zaizdami bus -15.
2019-01-12 19:32
grazu
arteja Rytas prie pirmos vietos
2019-01-12 19:28
Dilmah
Sveikinimai Rytui su lengva pergale, nepervargstant, prieš svarbias su eurolygos top8 lygio ALBA rungtynes!

ddd
Kai ziaurus ryto zaidimas. Neveltui nuo visokiu francu autsaideriu gauna ))).
2019-01-12 19:19
Valius
SIAIP NETAIP ISSIKAPSTE RAUDONOS QURWOS.
2019-01-12 19:18
Dfg
Jei nebūtų teisėjai padarę "netyčia" klaidų būtų Šiauliai laimėję be vargo
Dziugu kad siauliai nepasiduoda iki pat paskutiniu sekundziu varo i nevilti raudonas pedrylas
2019-01-12 19:14