Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Prireikė penkių bandymų, bet Kauno „Žalgiris“ pagaliau įsirašė pirmąjį laimėjimą 2019 metais. Sekmadienį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 73:69 išvargo pergalę prieš Panevėžio „Lietkabelį“ ir laimėjo pirmąsyk šiais kalendoriniais metais.

Foto galerija

„Žalgiriui“ tai buvo penktos rungtynės per 10 dienų ir jose ne viskas klostėse gražiai, bet treneris Jasikevičius sakė to ir laukęs.

„Rungtynės gana prastos, gerų ir nesitikėjau, – po mačo „Cido“ arenoje kalbėjo Jasikevičius. – Norėjosi laimėti keliais taškais, tą pasakiau žaidėjams, jie tą įvykdė.

Matosi kad esame išsibalansavę ir žaidėjų pastangos tikrai yra puikios, bet galva yra perpildyta visokiomis mintimis. Kažkas neleidžia koncentruotis į žaidimą. Galvoju dėl tų keturių pralaimėjimų atsiranda nervingumas. Kad ir būtų tokios pastangos, gražaus krepšinio negalima rodyti.

Galėjo būti lengviau, jeigu ne aibė pramestų baudų, pramestų metimų iš po krepšio. Varžovą palikti mažiau nei su 70 taškų irgi nėra blogai. Tai – sunkus periodas, aibė rungtynių nepadeda, norėtųsi ramybės ir pasitreniruoti, bet yra kaip yra. Nereikia verkti ir tiesiog išlipti iš šios situacijos.“

„Žalgiris“ vėl nespindėjo puolime ir šį kartą tik ketvirtajame kėlinyje pelnė daugiau nei 20 taškų. Iki tol jie per ketvirtį rinkdavo 12, 17 ir 18  taškų, tačiau ketvirtajame galiausiai išsilaisvino, surinkdami 26.

Anot  „Žalgirio“ stratego, tai neturėtų stebinti.

„Nebuvo taip blogai, nes žaidėme prieš komandą, kuri turėjo laiko pasiruošti, – sakė Jasikevičius. – Krepšinis apsiverčia, kai sumetame kelias baudas, o pirmoje pusėje jų prametėme devynias. Komandos gyvenime ateina tokie periodai ir jie tokie būna. Išlipti gali tik su savo charakteriu, buvimu kartu ir atsidavimu komandai bei sistemai.“

18
32
67%
6/9
9

„Žalgiris“ iš viso prametė 11 baudų ir realizavo 42 proc. metimų (23/55).

„Žalgirio“ trenerį turėjo nudžiuginti Nate’o Wolterso pasirodymas. 29 minutes žaidęs įžaidėjas pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, taip sužaisdamas asmeniškai naudingiausias (32 balai) rungtynes šį sezoną.

„Per pastarąsias dvejas-trejas rungtynes matau daug gerų ženklų. Nate’ui žaidimas ir gautas psichologinis bei fizinis krūvis padės sugrįžti į tą ritmą. Ir Paulius momentais žaidė gerai. Mes vis dar nesužaidžiame rungtynių, kai dauguma žaidžia gerai, tikimės, kad tai bus netolimoje ateityje“, – sakė Jasikevičius.

Šį kartą Woltersą nuo suolo pirmiausia keitė Rokas Jokubaitis, bet per puspenktos minutės jis užsidirbo du blokus.

Antrajame kėlinyje nuo suolo pakilęs Derrickas Waltonas žaidė puspenktos minutės ir savo pasirodymą baigė po skaudaus kritimo. Nors nepanašu, kad jis būtų susižeidęs, daugiau amerikietis aikštėje nebepasirodė.

Jokubaitis trečiajame kėlinyje dar buvo išbėgęs į aikštę minutei, o ketvirtajame kėlinyje Woltersui atsipūsti leido Thomasas Walkupas, kuris pirmą kartą šį sezoną perėmė įžaidėjo vaidmenį.

„Thomasas puikiai žaidė gynyboje, manau, jis dvi-tris atakas galėjo komandą įvesti į puolimą, tada galėjome žaisti ant Mariaus, kuris gerai jautėsi, – aiškino Jasikevičius. – Buvo likusios apie 5 min., laukė komercinė minutės pertraukėlė, aš turėjau dvi minutes, o Nate’ui reikėjo poros minučių poilsio. Nusprendėme statyti žaidimą daugiau ant gynybos.“

„Žalgiris“ šiandien išmetė 12 tritaškių, iš kurių tikslą pasiekė 5. Anot Jasikevičiaus, nereikia taip akcentuoti komandos tolimų metimų, kadangi esama „Žalgirio“ puolimo sistema yra viena geriausių Eurolygoje

„Tritaškius reikia turėti, kam mesti, ir, kas svarbiausia, juos reikia susikurti. Varžovas nėra kvailas, jis žino kad tritaškius mes Grigonis ir Milaknis, – sakė Jasikevičius. – Manęs tai nejaudina. Žinau, kad su visa mūsų komanda, su visa sistema esame viena geriausių puolančių komandų Eurolygoje. Gal ne šiai dienai, bet bandome įvesti naujus žmones, o kiekvienas laisvas žmogus gali mesti.“

„Žalgirio“ po poros dienų laukia dar vienos rungtynės – Karaliaus Mindaugo taurės mačas Šiauliuose.

2019-01-16 09:15
BALANSAS... tai raktinis žodis... balansas tarp sistemos ir improvizacijos... geriausias džiazas kai muzikantai groja pagal sistemą, susižaidę... bet be improvizacijos džiazas neįmanomas...
2019-01-14 19:32
r
Europoje vienas daugiausiai uždirbančių trenerių visą vasarą su chebra pražaidė golfą, su šeima ir draugeliais ilsėjosi šiltų jūrų kurortuose ir važinėjosi į visokius renginius for fun. Kai svarbiausiu komandos komplektacijos momentu buvo labai lengvas periodas, nenuostabu, įpusėjus sezonui pasimatė kad krūva žaidėjų zuikiai ir atėjo labai sunkus periodas. Jei beveik milijoną per sezoną gaunantis treneris būtų padaręs tokį cirką CSKA, PAO, Macabiui ar Barsai, tose komandose jis būtų praradęs kontraktą sezonui net neįpusėjus. Žvaigždžių liga yra tiesus kelias į pralaimėjimus
2019-01-14 08:31
gedingai
vivat teisejams!!!
2019-01-14 06:26
Marcelijus
Per savo principus, palaidos sezona su tokiom sistemom . Zaidejai visiskai pasimete aikstelej . Pasitaupyt sistemas reiktu tiem kas jas gali igyvedint o ne grust per prievarta, nes
2019-01-13 23:50
Shsjjsj
Jesikeviciau nustok bliauti. Čia kaskas sakė pernai Ale pasirodei kaip treneris yspudingai SUTINKU. nū bet šiemet KAIP TRENERIS atrodai klaikei be minčių be ydejos su sudinais variantais. AŠ PASAKESIU JESIKEVICIAU TU KAIP TRENERIS TURI TOBULĖTI SU KIEKVIENAIS METAIS BET TU TO NERODAI TU ŠIEMET SAWO VERTĖ taip numuša kad bus labai sunku pakelt y tapaty lygį koki pernai turėję jeigu jesikevicius ir toliau kas ką darysi kaip sei dienai manau apsistosi kaip ir KRAPIKAS & JESIKEVICIUS
2019-01-13 23:03
Taip
Viskas ok. Mane tenkina zlg žaidimas ir rezultatai. Saras Liux.
2019-01-13 22:44
Persasi isvada,
kad Lietkabelis yra eurolygine komanda....:)
2019-01-13 22:31
Jo,greitai daug kas pamiršo praeito sezono pergales ir kaip puikiai veikė Šaro sistema.Beje,interviu žiūrėt reikia,nes nepastebėjau,kad skųstųsi apie tvarkarašti.Haliūnkės jau čia kai kuriem prasideda.Visada,net ir geriausiems ateina sunkus periodas,bet kaip ir Šaras minėjo,sukandus dantis reikia lipti iš apačios.O kad jis turi dar nemažai minčių,tai net neabejoju.
2019-01-13 22:20
Dilmah
šaras yra skystakiaušis verksnys, kaip ir visi zalbirbio grajokai!!!
2019-01-13 22:02
Edg
Jus bent klauset interviu? Taip, Zalgirio puolimas vienas geriausiu Europoje, bet Šaras pabreze, NE ŠIAI DIENAI!!! Blemba papi@st prota visi nokam... komentarai tai apgailetini, kai praita sezona dauze visus tai plojot Sarui, dabar jau chujovas jis?? PZ..
2019-01-13 21:38