Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

NBA organizacijoms visiškai įprasta turėti pusšimtį ar dar daugiau administracijos darbuotojų. Didžiausiuose Europos klubuose šis skaičius įprastai siekia apie dvi dešimtis. O kaip yra Lietuvoje?

„BasketNews.lt“ pasidomėjo, kas rūpinasi „Betsafe-LKL“ komandomis ir kiek žmonių dirba jų administracijose.

Į žemiau pateiktus skaičius patenka formaliai organizacijai dirbantys žmonės bei klubų prezidentai, taip pat daugiau ar mažiau dalyvaujantys veikloje. 

Kauno „Žalgiris“  16 žmonių

Iš pradžių reikėtų paminėti, jog šis klubo svetainėje pateikiamas skaičius labai apytikslis – „Žalgirio“ krepšinio klubo darbuotojai yra glaudžiai persipynę su pačios arenos administracija. Be to, „Žalgiris“ taip pat turi futbolo, regbio bei e-sporto komandas.

„Žalgirio“ krepšinio klubo administracijai vadovauja Paulius Motiejūnas, jo dešinioji ranka – sporto direktorius Robertas Javtokas.

Javtokui padeda sporto direktoriaus pavaduotoja Auksė Zakrienė, Vladimiro Romanovo laikais trumpai ėjusi ir klubo vadovės pareigas.

Tarp kitų ryškesnių „Žalgirio“ administracijos veidų – komandos vadovas Mindaugas Kvedaras, komunikacijos vadovė Akvilė Dagilytė, atstovas spaudai Almantas Kiveris.

„Žalgirio“ klubas personalo komandoje taip pat turi atskirus darbuotojus, atsakingus už skaitmeninę komunikaciją, verslo vystymą, bilietų pardavimą, e-sporto vadybą ar klientų patirtį.

Kauno klubui rungtynių metu padeda ir visas būrys savanorių, o įspūdžius perteikia ne tik populiarios laidos „TimeOutŽalgiris“ vedėja Dalia Belickaitė, bet ir „Žalgirio“ radijas.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Vilniaus „Rytas“ – 8 žmonės

Po to, kai iš klubo vadovo pareigų pasitraukė verslininkas Darius Gudelis, sostinės klubo administracijoje svaresnį žodį turi du žmonės – sporto direktorius Linas Kleiza bei direktoriumi tapęs Julius Sarapinas.

Sarapinas „Ryto” klube dirba nuo 2012 metų ir per šį laikotarpį ėjo marketingo, komandos vadovo bei vykdančiojo direktoriaus pareigas. 

Jis yra bene vienintelis žmogus, svarbesnes pareigas užėmęs tiek Gedvydo Vainausko vadovavimo laikais, tiek pasikeitus klubo savininkams.

Be Kleizos ir Sarapino, „Ryto” klubas administracijoje turi du rinkodara besirūpinančius žmones (Loreta Stakauskaitė ir Laurynas Globys), atstovą spaudai (Andrius Dainys), komandos vadovą (Mantvydas Dabašinskas) ir vizualinės komunikacijos specialistą (Tomas Kukta).

„Ryto“ prezidento pareigas oficialiai eina verslininkas Antanas Guoga, tačiau jis į kasdienę klubo veiklą pernelyg nesikiša.

Nuotr. BC Vilnius

Klaipėdos „Neptūnas“ – 6 žmonės

Nors uostamiesčio klubas po praėjusio sezono turėjo finansiškai susiveržti diržus, klubo administracija darbo kokybės prasme dėjo žingsnį pirmyn.

Po ilgai užsitęsusių dalininkų ginčų šių metų pradžioje „Neptūno“ vadeles į savo rankas perėmė verslininkas Vilius Sukonas.

Jam komandos formavimo klausimais pataria Donatas Zavackas, nuo 2017-ųjų pabaigos einantis sporto direktoriaus pareigas.

„Neptūne“ taip pat dirba komunikacijos vadovė Agnė Rudytė, marketingo vadovė Laura Žemaitytė, o techniniais klausimais rūpinasi vadybininkas Aleksandras Rybakovas bei klubo buhalterė.

Be to, klubui vykdyti komunikaciją padeda keli neetatiniai darbuotojai – tekstų kūrėjas, dizaineris ir fotografas.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Panevėžio „Lietkabelis“ – 5 žmonės

Pagrindinis veidas Panevėžio klube – prezidento pareigas einantis verslininkas Alvydas Bieliauskas. Jis yra AB „Lietkabelis“ savininkas bei pagrindinis klubo rėmėjas.

Krepšinio klubo direktoriumi prieš šį sezoną tapo Martynas Purlys, iki tol daugiau nei dešimtmetį dirbęs Vilniaus „Ryto“ klube.

„Lietkabelis“ administracijoje taip pat turi marketingo vadovą Luką Grabauską, atstovą spaudai Edgarą Pulkovskį bei vadybininkę Gitą Praniauskaitę. 

Šį sezoną klube du mėnesius dirbo ir Jonas Vainauskas, ėjęs sporto direktoriaus pareigas, tačiau įsižiebus nesutarimams su Bieliausku, jis buvo atleistas.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – 3 žmonės

Negausi Pasvalio klubo administracijos komanda iš esmės laikosi ant vieno žmogaus – Arūno Burkevičiaus – pečių. 

Jis yra aktyvus Pasvalio visuomeninis veikėjas bei porą kartų su socialliberalais kandidatavo į miesto tarybą.

Klubo prezidento pareigas užima Rimantas Endrijaitis, tačiau jo vaidmuo labiau simbolinis. Prieš tapimą klubo prezidentu 2011 metais, jis daugiau nei kelis dešimtmečius Lietuvoje bei užsienyje dirbo treneriu. 

„Pieno žvaigždės“ taip pat turi vadybininkę, besirūpinančią techninėmis detalėmis bei iš dalies atliekančią komandos vadovės darbus. Klubo komunikacija rūpinasi „BasketNews.lt“ komanda.

Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas

Utenos „Juventus“ – 4 žmonės

Utenos klube visas veiksmas sukasi apie Žydrūną Urboną ir Eimantą Skersį. Krepšininko karjerą baigęs Urbonas nuo 2017-ųjų pabaigos yra ne tik klubo prezidentas, bet ir komandos treneris.

Jam talkinantis Skersis užima direktoriaus pareigas bei drauge su Urbonu sprendžia tiek sporto, tiek finansų ar klubo strategijos klausimus.

„Juventus“ taip pat turi atstovą spaudai (Ainius Strazdas), buhalterę bei kelis savanoriškai komandai pagelbėjančius žmones.

Nuotr. BNS

Prienų „Skycop“ – 4 žmonės

Kartu su brolių Ballų karštlige praėjusį sezoną pakilęs susidomėjimas Prienais paskatino klubo administraciją dirbti spartesniu tempu.

Nors ne paslaptis, kad Prienuose viskam daugiausia diriguoja treneris Virginijus Šeškus, jis turi pagalbininkų komandą.

„Skycop“ direktoriaus pareigas užima Adomas Kubilius, klubas taip pat turi porą komunikacija ir rinkodara užimančių darbuotojų (Erikas Kirvelaitis ir Žygimantas Vingelis).

Beje, Kirvelaitis buvo žmogus, Ballų šeimą prikvietęs į Lietuvą ir rūpinęsis jų viešnage.

Prienų klubo prezidento pareigos priklauso Vidmantui Žiemeliui, vieno iš pagrindinių ekipos rėmėjų Gedimino Žiemelio tėvui.

Nors formaliai ir nedirba klubo administracijoje, šalia komandos yra ir Aurimas Bartuška. Jis „Skycop“ atstovauja LKL valdyboje.

Nuotr. Naujasis Gelupis

Alytaus „Dzūkija“ – 3 žmonės

„Dzūkijos“ klube situacija miglota. Klubo administracijoje didesnius svertus turi vienas žmogus – direktorius Antanas Sakavickas.

Šį lapkritį pagrindiniu klubo dalininku tapo teisininkas Andrius Būdvytis, visas dalis ir klubo valdymą formaliai perėmęs iš Tomo Pačėso žmonos Laimos, tačiau tai situacijos smarkiai nepakeitė.

Neabejojama, jog pats Pačėsas nuo klubo veiklos tikrai neatsitrauks. Būtent jis jau ilgą laiką prisideda prie sudėties formavimo, paramos ieškojimo bei kitų „Dzūkijos“ darbų.

„Dzūkijoje“ taip pat dirba atstovas spaudai bei buhalterė.

Nuotr. Dzūkija/D.Aleksynas

Kėdainių „Nevėžis“ – 4 žmonės

Pastaraisiais metais Kėdainių klube buvo ypač daug sukrėtimų, pradedant nuolatiniu balansavimu ant bankroto ribos, baigiant direktorių pasikeitimas.

Pernai „Nevėžio“ direktoriaus kėdėje trumpai pasėdėjo Algimantas Ercius, vėliau – Vaidotas Avižius, o dabar direktoriaus pareigas formaliai užima Mindaugas Jozėnas.

Žinoma, svarbų vaidmenį turi ir anksčiau klubo direktore buvusi Ingrida Marijošienė. Šiuo metu ji oficialiai vadovauja komandą remiančiam fondui „Krepšinio angelai“.

„Nevėžyje“ taip pat darbuojasi vadybininkas. Klubo prezidento pareigas eina ir jam LKL valdyboje atstovauja Romanas Seliava, „Daumantų“ įmonės akcininkas.

Nuotr. V.Mikaitis

„Šiauliai“ – 3 žmonės

Klube svarbiausias vaidmuo tenka direktoriui Mindaugui Žukauskui, atsakingam tiek už organizacijos valdymą, tiek už sportinę pusę.

Jis šias pareigas užima nuo 2016 metų spalio. 

Skolas galutinai panaikinti bandantys „Šiauliai“ verčiasi kukliai, tad be direktoriaus turi komunikacijos ir marketingo vadovę bei finansininkę.

Nuotr. G.Šiuparys


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (4)
2 Panzer
Turbūt Romanovui, kaip ir seniau didžioji dalis
2019-01-18
-5
Atsakyti
hmz
nu jo, toks apie nieką straipsnis, pavardino pavardžių, pridėjo pora fotkių - o kas iš to?
2019-01-18
-2
Atsakyti
Panzer
Man labiau idomu butu paskaityt kam klubai priklauso ir kokiomis dalimis, ypac Zalgiris... nes Motiejunas tai tik samdomas darbuotojas o ne savininkas ar akcininkas.
2019-01-18
-2
Atsakyti
AS
Už tų žmonių, dirbančių nematomą darbą, yra ir dar daugiau nematomų žmonių. Būtų įdomus ir toks straipsnis, kai panagrinėtų daugiau tas komandas, kurios turi dublerių sistemas: Žalgiris, Rytas, Neptūnas... Ir visos kitos.
2019-01-16
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.