Nuotr. BNS
  • Kauno „Žalgiris“ pirmajame KMT ketvirtfinalio mače 104:61 nušlavė „Šiaulius“

• Deonas Thompsonas pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą

• 104 taškai – naujas rezultatyvumo KMT rekordas, o pergalė 43 taškų persvara taip pat didžiausia šiame turnyre

Deonas Thompsonas buvo Kauno „Žalgirio“ puolimo lyderiu, o jo vedami kauniečiai žengė daugiau nei užtikrintą žingsnį Karaliaus Mindaugo taurės finalinio ketverto link.

16
21
8
86%
6/7

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse 104:61 (27:15, 27:13, 33:23, 17:10) svečiuose sutriuškino „Šiaulių“ krepšininkus.

„Žalgiris“ šiame mače taip pat pagerino ir du KMT rekordus: 104 taškai – naujas rezultatyvumo rekordas, o pergalės 43 taškų persvara taip nebuvo pasiekusi jokia kita ekipa.

Žalgiriečiai iniciatyvą perėmė pirmojo kėlinio pabaigoje. Deonas Thompsonas pataikė iš toli, Edgaras Ulanovas pataikė baudą ir pridėjo tritaškį, o pirmąjį ketvirtį tolimu šūviu baigė Thomas Walkupas ir svečiai susikrovė dviženklę persvarą – 27:15. „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį buvo pataikęs 4 tolimus metimus iš 8.

Čempionų pranašumas dar labiau išryškėjo antrajame kėlinyje. Rokas Stankevičius sudrebino lanką galingu dėjimu, tačiau tuomet prasidėjo įspūdinga „Žalgirio“ artkarpa.

Ulanovas pataikė dar vieną tritaškį, Brandonas Daviesas įkrovė iš viršaus su varžovo pražanga, o Thompsonas surinko 4 taškus iš eilės ir svečiai nutolo 45:22. Po dar vieno sėkmingo amerikiečio išpuolio, „Žalgirio“ persvara pasiekė 27 taškus ir mačo nugalėtojas klausimų nebekėlė dar prieš ilgąją pertrauką.

Geriausias rungtynes „Žalgirio“ gretose sužaidęs Thompsonas per 23 minutes pelnė 16 taškų (6/7 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/3 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, 4 kartus suklydo bei surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse nepadėjo, galvą rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“ susitrenkęs, Derrickas Waltonas. Atsakomosios rungtynės vyks vasario 13-ąją Kaune.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 19 (7/11 dvit.), Ignas Vaitkus 12 (3/4 dvit., 1/7 trit.), Antanas Udras.

„Žalgiris“: Deonas Thompsonas 16 (6/7 dvit., 8 atk. kam.), Thomas Walkupas (2/7 trit.), Brandonas Daviesas (5/6 dvit.) ir Aaronas White‘as (10 min., 5/5 dvit.) po 12, Laurynas Birutis 10, Rokas Jokubaitis (10 rez. perd.) ir Nate‘as Woltersas po 8.