Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Aaronas White'as Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Kauno Žalgiris Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis

• Tai buvo pirmoji kauniečių pergalė Eurolygoje 2019-ais metais

• Nate'as Woltersas pirmojo kėlinio pabaigoje susižeidė čiurną, bet po ilgosios pertraukos grįžo į aikštę

• Žalgiriečiai pergalę įtvirtino sausa atkarpa 9:0, kurią Aaronas White'as pažymėjo įspūdingu dėjimu

• Lukas Lekavičius per 9 minutes į „Žalgirio“ krepšį įmetė 3 taškus (1/3 tritaškiai) ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą

Nate’as Woltersas pirmojo kėlinio pabaigoje patyrė traumą, o Kauno „Žalgiris“ (8-11) turėjo devynių taškų deficitą. Nė viena, nė kita kliūtis nesutrukdė iškovoti skambios pergalės.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį namie 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18) antrąkart šį sezoną palaužė Atėnų „Panathinaikos“ (8-11) ir nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Žalgiris“ į priekį nurūko po galingo starto ketvirtajame kėlinyje, prieš kurį šeimininkai pirmavo tik minimaliai 52:51. Tada Nate'as Woltersas surinko aštuonis taškus ir Jasikevičiaus kariauna padidino savo persvarą iki devynių taškų – 65:56.

Kėlinio viduryje Nickui Calathesui realizavus baudas, „Pao“ deficitas sumažėjo iki 61:67, bet tuoj pat Atėnų klubas sulaukė dar vieno žalgiriečių kirčio. Sausakimšos arenos įkvėpti kauniečiai laimėjo atkarpą 9:0, kurią vainikavo įspūdingas Aarono White'o dėjimas po Derricko Waltono perdavimo – 76:61.

Įsisiautėję „Žalgirio“ krepšininkai per likusias kiek daugiau nei dvi minutes nebepaleido mačo kontrolės iš savo rankų ir iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje 2019-ais metais. Paskutinį sykį Kauno ekipa buvo laimėjusi gruodžio 21-ąją savo aikštėje prieš Tel Avivo „Maccabi“.

Woltersas čiurną susižeidė pirmojo kėlinio pabaigoje, kai kovodamas dėl kamuolio užmynė ant Nicko Calatheso kojos. Įžaidėjas po pirminės peržiūros šalia atsarginių žaidėjų suolelio kartu su komandos mediku patraukė į rūbinę, iš kurios sugrįžo besibaigiant antrajam ketvirčiui.

Ilgosios pertraukos metu apšilinėjęs Woltersas vėliau informavo trenerius, jog galės žaisti, ir buvo mestas į aikštę nuo pat pirmųjų trečiojo kėlinio minučių.

15
22
2
86%
6/7

Per 20 sužaistų minučių jis pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 9 naudingumo balus.

Pirmąsias rungtynes „Žalgirio“ arenoje sužaidė Kauno ekipos naujokas Deonas Thompsonas. Puolėjas rungtyniavo 13 minučių, pasižymėjo 4 taškais (2/4 dvitaškiai) ir 2 atkovotais kamuoliais.

„Pao“ lietuvis Lukas Lekavičius per 9 minutes pasižymėjo ketvirtajame kėlinyje pataikytu tritaškiu ir iš viso surinko 3 taškus. Jis dar taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, 2 sykius prasižengė bei mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 0 naudingumo balų.

Atėnų klubo gretose debiutavęs Seanas Kilpatrickas žaidė 25 minutes, per kurias surinko 11 taškų (4/9 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kauno ekipai šiame susitikime nepadėjo traumas besigydantys Antanas Kavaliauskas ir Leo Westermannas.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 15, Marius Grigonis 13, Nate'as Woltersas ir Brandonas Daviesas – po 10.

„Panathinaikos“: Deshaunas Thomasas 14 (5 kld.), Seanas Kilpatrickas ir Nickas Calathes (6 rez. perd.) – po 11.

Low
Atmosfera arenoj buvo wow!!! Ta skanduote zaliai balti uzveda nesveikai visa arena.

Didele pagarba PAO sirgaliams. Kartu su Zalgirio sirgaliais ir dalyvavo Zalgirio skanduotei pries maca ir banga dare. Neveltui irgi Zali, saviakai ;)
2019-01-19 09:40
To Dilmah
Taborini, vis dar skauda sikna po trečiadienio? Rupinkis savo raudonąja parodija, kurioje dirbantys genijai teskiria tik 2,2 mln sudėties formavimui ir tikisi kazkokiu rezultatu. Nusimato eiline pliucha kaip ir kiekviena sezona tavo “didvyriam”
2019-01-19 01:02
Yolo
P.S. Pitino is tiesu smagu klausyt, nezinau kaip treneris jis, bet kaip zmogus matosi tikrai malonus ir gerbiantis varzovus ir aplinka kurioje zaidzia.
2019-01-19 01:01
Yolo
Gaila kad siemet Ceponio nera salia Vysniausko, labai truksta jo nes kai budavo geri epizodai abu paseldavo komentuodami o dabar nepalyginsi Vysniausko ir Eurolygos komentatoriaus kuris kur kas labiau uzsivedes po Zaliu epziodu nei Rytis :D
2019-01-19 00:59
Dilmah
Kas galėjo pagalvot, kad tas PAO treneris toks grybas ir taip nuvarys komandą!!! Graikai db Dzūkijos lygio komanda tapo! Tad zalgerio žaliaskūriam sektantam manau nėr ko džiaugts, aplošus tokius nevykėlius! Kitą savaitę Milanas jus atobliuos taip, kad posukių nespėsit rankiot!!!

Rytas=Lietuva! Pirmyn vilniečiai!!!
2019-01-19 00:37
asas
SUPER aciu teisejams!!! pateksim i 8 simtu procentu nes saras jumis papi.. per subines ekspertai!!!
2019-01-18 22:48
r
Tiesiog puiku Lietuva -Europa 3-0 raudona padla - europa 0-1 , kas gali but smagiau ?
2019-01-18 22:40
o kaip jauciasi dilmah?
Dar nuo treciadienio RAKAM stovi?
2019-01-18 22:25
Treneriukui krikštas lietuvėlej
2019-01-18 22:23
Pakeitimai sudety tik parode kas kiso koja.milaknio ir ulanovo isemimas ta pa cia minute pradejo duoti rezultata.tikiosi uzteks likusiems sveikatos ir milane
2019-01-18 22:19
A.D.f
Po Karbauskio skverneliu netinka prie Žalgirio pergalių. Tie lūzeriai labiau prie Vilniaus.
2019-01-18 22:14
Nerealu, puikios rungtynes su nuostabia antra maco puse ir nerealia atmosfera :) Pagaliau rami rungtyniu pabaiga :)
2019-01-18 22:11
prie nevėžio
Puiku.Susikrovė atsargą pabaigai.Nereikėjo nervintis-jokių prakeiktų pratesimų.
2019-01-18 22:06
Visas Kaunas už skverneli ir Žalgiris irgi
2019-01-18 22:05
Pagaliau!!! Kaip gera ir saldu širdy, su pergale ;)
2019-01-18 22:03
Wow
Tokio pasididžiavimo Lietuva seniai neturėjo, ačiū Žalgiri....
2019-01-18 22:01
Jonas
Visus fanus su grazia pergale,dar dabar negaliu atsigauti po woltono ir waito zeme oras. kaskas neralaus.visi kauno zalgirio fanai jeeeeeeeeeeee.
2019-01-18 22:00