Rokas Jokubaitis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Kauno Žalgiris Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (8-11) iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje 2019-aisiais metais bei nutraukė keturių pralaimėjimų seriją. Kauniečiai savo aikštėje 82:69 palaužė Atėnų „Panathinaikos“ (8-11) ekipą.

Foto galerija

Varžovų gretose naudingiausiai rungtyniavo Nickas Calathes. Gynėjas per 31 minutę pelnė 11 taškų (3/8 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Lukas Lekavičius svečiams per aikštėje praleistas 9 minutes pelnė 3 taškus (1/3 trit.).

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidęs Aaronas White'as per 25 minutes pelnė 15 taškų (6/7 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus ir surinko 22 naudingumo balus.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymą pergale pasibaigusioje dvikovoje su Atėnų ekipa.

Marius Grigonis – 9 balai
23 min., 13 tšk. (2/3 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 3 praž., 6 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Marius rungtynes pradėjo startiniame penkete ir per 51 sekundę užsidirbo dvi pražangas, tačiau tai jam nesutrukdė sužaisti labai solidžių rungtynių. Grigonis buvo aštriausias „Žalgirio“ krepšininkas perimetre, o jam būnant aikštelėje kauniečių puolimas buvo žymiai laisvesnis. Gynėjo +/- rodiklis mače buvo didžiausias (+19).

Aaronas White'as – 9 balai
25 min., 15 tšk. (6/7 dvit., 1/1 trit.), 4 atk. kam., 2 blk., 22 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Mikaitis

White'as šiandien puikiai atrodė ne tik puolime, kur grūdo iš viršaus vieną kamuolį po kito, bet ir gynyboje, kur blokavo du varžovų metimus bei kartą numušė šokinėjantį kamuolį nuo lanko. Amerikietis su Derricku Waltonu sukūrė, tikriausiai, gražiausią šio sezono „žemė-oras“ atakos versiją. Tiesa, porą kartų per lengvai Aaronas leido varžovų snaiperiui Deshaunui Thomasui atakuoti krepšį iš toli ir buvo nubaustas taškais.

Derrickas Waltonas – 8 balai
18 min., 9 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit., 6/7 baud.), 3 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 3 išpr. praž., 17 naud. balų.

15
22
2
86%
6/7

Amerikietis surengė solidžiausią savo pasirodymą per savo trumpą karjerą Eurolygoje. Kai Woltersas rungtynių pradžioje patyrė traumą, „Žalgirio“ arenoje buvo labai tylu, tačiau į aikštę žengęs Waltonas smeigė tritaškį, porą atakų iš eilės puikiai atidirbo gynyboje ir padėjo komandai pasivyti varžovus. Antroji mačo dalis Derrickui buvo dar solidesnė, kai gynėjas kelis kartus iškišo puikius perdavimus aukštaūgiams, pats drąsiai organizavo atakas ir sėkmingai realizavo baudų metimus. Norisi tikėti, kad gynėjas pradeda suprasti, ko iš jo reikalauja Šarūnas Jasikevičius.

Brandonas Daviesas – 7,5 balo
23 min., 10 tšk. (4/7 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per.kam., 1 kld., 4 praž., 6 išpr. praž., 18 naud. balų.

Daviesas rungtynių pradžioje sėkmingai atakavo varžovų aukštaūgius, tačiau vėliau jį iš žaidimo ritmo išmušė kelios abejotinos pražangos. Brandonas dar ne visada gerai įvertina situacijas, kai pritraukia du gynėjus bei kartais užsižaidžia su kamuoliu, tačiau šio žaidimo elemento pagerėjimas yra pastebimas. Varžovai puolime atkovojo 12 kamuolių, o už tai dalį atsakomybės turi prisiimti žalgiriečių vidurio puolėjas.

Nate'as Woltersas – 7 balai
20 min., 10 tšk. (2/6 dvit., 2/2 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 1 kld., 9 naud. balai.

Iki momento, kai Woltersas patyrė traumą, amerikietis turėjo prastą atkarpą bei prametė tris metimus iš po krepšio, kur atakas ne galėjo, o tiesiog privalėjo pasibaigti taškais. Po pertraukos, susirinkusių žiūrovų džiaugsmui grįžęs Nate'as, demonstravo solidesnį žaidimą, o porą jo floaterių truktelėjo šeimininkų komandą. Dar vienas įžaidėjo blyksnis įvyko lemiamame kėlinyje, kai amerikietis pataikė du labai svarbius tolimus metimus. Tiesa, gynėjas vis dar negrįžta į sezono pradžioje demonstruoto agresyvumo lygį.

Paulius Jankūnas – 6,5 balo
16 min., 9 tšk. (3/7 dvit., 3/4 baud.), 5 atk. kam., 4 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. „BasketNews.lt“/D.Lukšta

Kapitonas sunkiu komandai metu, antrajame kėlinyje, ėmėsi iniciatyvos ir padėjo kauniečiams sugrįžti į rungtynes po nesėkmingos mačo pradžios. Jankūnas puikiai provokavo pražangas ir skaitė situacijas, gaila, ne visada pavyko nubausti varžovus metimais iš vidutinio nuotolio, kurie buvo mesti iš gerų padėčių. Gynyboje Pauliui teko dažnai prižiūrėti priešininkų vidurio puolėjus, todėl „Panathinaikos“ centrai kelis kartus pasinaudojo savo ūgio pranašumu prieš 204 centimetrų ūgio puolėją.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
24 min., 7 tšk. (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Edgaras pakartojo daugiausiai išmestų tritaškių metimų per rungtynes sezono asmeninį rekordą (4), tačiau tolimu metimu varžovus pavyko nubausti tik kartą, nors metimai buvo atlikti iš neblogų padėčių. Nugara į krepšį lengvasis krašto puolėjas šį kartą neturėjo pranašumo prieš tiesioginius oponentus, todėl iniciatyvos nesiėmė. Ulanovas atliko daug nematomo darbo gynyboje bei atsikovojo du kamuolius puolime.

Thomasas Walkupas – 5 balai
18 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 0/3 trit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 išpr. praž., 5 naud. balai.

Walkupas labai anksti pakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio dėl Grigonio greitai prisirinktų asmeninių pražangų, tačiau mačą pradėjo trimis pramestais tritaškiais. Kai gynėjas nepataiko laisvas iš toli, varžovams pasidaro žymiai lengviau gintis ir tada „Žalgirio“ puolimas tampa labiau nuspėjamas. Vėliau amerikiečiui pavyko porą kartų gerai prasiveržti, kas šiek tiek jo pasirodymą reabilitavo. Taip pat Thomasas turėjo kelis gerus epizodus gynyboje.

Deonas Thompsonas – 5 balai
13 min., 4 tšk. (2/4 dvit.), 2 atk. kam., 1 blk., 2 naud. balai.

Thompsonas pademonstravo, kad geba atakuoti krepšį atsilošus, o tai prideda universalumo aukštaūgiui. Amerikietis gynyboje žaidė kietai, o tai turėjo patikti Jasikevičiui. Deonas netaps „Žalgirio“ gelbėtoju, tačiau turėtų tapti patikimu rotacijos žaidėju, kuris turės specialias užduotis kiekvienose rungtynėse.

Artūras Milaknis – 2 balai
16 min., 0 tšk. (0/4 dvit., 0/0 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., -3 naud. balai.

Panašu, kad Artūrui Atėnų klubas yra labai neparankus. Snaiperis vos antrą kartą šį sezoną neišmetė nė vieno tolimo metimo ir abu kartai buvo rungtynėse su Graikijos krepšinio flagmanu. Per abi šias tarpusavio dvikovas Milas per 44 minutes prametė visus 7 mestus dvitaškius bei surinko -6 naudingumo balus.

Rokas Jokubaitis aikštėje pasirodė pirmajame kėlinyje bei po poros neteisingai priimtų sprendimų visoms rungtynėms atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

2019-01-19 12:06
Daug pozityvo suteikusios rungtynės.White vėl skraido,Jankūnas jau beveik toks pat geras,Ulė agresyvesnis,Waltonas taip pat įsibėgėja.Milaknis tik kažkokioj duobelėj.Bet patyręs žaidėjas ir net neabejoju,kad dar parodys,ką gali.Nepalankus tikrai jam PAO klubas,tačiau bus ir jo laikas.
2019-01-19 11:51
arvis
Šaunuoliai , o milaknį laikas vyti laukan.
2019-01-19 11:33
qww
ei, Deon'as vertas aukstesnio ivertinimo. Statistikos didziules nepasidare, bet jis tik ka i komanda ivestas zaidejas, klaidu nedare, energijos inese, savo metimus imete. As jam duociau bent jau tiek kiek Ulei - t.y 6 balus.
2019-01-19 10:59
kunigas
Milas gal ir taiklus be gaila neturi staigaus ismetimo.Visos komandos nesunkiai ji uzdaro ir milas nereikalingas
2019-01-19 09:43
Šiūpelis
O kokia komanda Milakniui yra paranki?
2019-01-19 09:39
Siaip Walkupas vakar atrode geriausiai kiek zaide Eurolygos matchus. Nesvarbu, kad nepataike, bet tas jo nebijojamas vesti veda prie gero ir tikiu, kad anksciau ar veliau issaus. O gynyboj vakar be klaidu suzaide. Puikiai skaite situacija ir jis ismoko verziantis nepasimesti ar sustoti, o eiti i prieki ir atmesti. Zodziu vakar atrode kaip aukstos klases zaidejas su tiesog nepasisekusiais metimais, kuriu neimete. Cia mano tokia nuomone.
2019-01-19 09:29
Analitikas
Su milakniu beda tame,kad ji pradejo statyt SF numeriu dazniausiai keisdamas ulanova ,pernai suzaide ten vienas dvi geras rungtynes ginyboje pries aukstesnius,bet tai nereiskia kad jis yra geras ginybos specialistas ir patapo lengvuoju krastu ir tai zaide toje pozicijoje tik todel kad ulanovui ar toupanui juoda diena buvo,jis turi zaisti tik SG nors ir letas ,bet geriau tegu gainiojasi zemesnius negu aukstesnius nuo kuriu taip ar taip nebeapsigyna ir tegu pagal varzova ruotuoja su grigoniu,butu leo ir tas lengvai gyniboje rotuotusi kaip pernai milicius per kelias pozicijas,cia komplektacine klaida su milakniu siemet ir tiek,vietoj walkupo turejo buti zaidejas kaip pernai buvo toupanas kuris yra SF kuris keisdavo ulanova bet gali pazaisti gynyboje SG ,o milas butu pagal varzova per pozicijas metomas kaip pernai jai jam parankus eina gyna SF o toupanas gainiojasi maziukus ,o dabar tikrai ne but pagrindiniu kuris keicia ulanova ir gauna 2x stipresnius zaidejus gint. O walkupas zemas yra kad zaistu uz SF ,o jis buvo pirmas pirkinis dar geguze,nezinau manau jai butu toupanas likes o ne isejas i oly,zalgirio viena beda del milaknio butu ispresta,kai toupanas ar ulanovas aiksteleje budavo jis visada budavo puolime uz SG kas lemdavo ,kad ji gyna zemesni,o dabar ji visada gainiojasi atletiski arba aukstesni SF ko pesekoje klysta neismeta metimu arba lipa i medi kaip vakar ir blokus gauna. Esme paprasta ir jus aiskinkit galit ka norit letas uz SG ar kas,nors ir tegu 10min zaidzia ir ismeta savo metimus ir buna produktyvus,negu kaip nuvaryta arklys buna stumdomas uz save didesniu,jis visada buvo atakuojantis gynejas tik retkarciais uz SF pazaisdavo. Paziurekit pernai metu rungtynes suprasit,ne milaknis cia beda o taktika ir pozicija numatyta ,del komplektacines klaidos isigyjant walkupa. Ateis diena pataikys milas,pernai puse sez pjove gryba visi atleidinejot irgi iki rugtyniu su feneriu,tada po ju pagavo forma.
2019-01-19 02:54