Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Rickas Pitino Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Brandonas Daviesas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nikos Pappas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis

Edgaras Ulanovas sužaidė vidurkius viršijančias rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ po sunkios kovos 82:69 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ir nutraukė Eurolygoje kauniečius persekiojusią keturių pralaimėjimų seriją.

Foto galerija

Puolėjas per 24 minutes pelnė 7 taškus (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius išprovokavo varžovų pražangą bei 2 kartus pats pažeidė taisykles, taip surinkdamas 6 naudingumo balus.

„Smagu. Psichologiškai Eurolygoje laimėti buvo labai svarbu, o po tokios pergalės nuotaikos rūbinėje yra puikios. Pradžioje pradėjome silpnai. Pirmajame kėlinyje „Panathinaikos“ gyveno iš greito puolimo, kuriame arba išmesdavo laisvus metimus, arba atakuodavo iš po krepšio. Labai tai akcentavome per ilgąją pertrauką, kad reikia daryti mažiau klaidų ir neduoti galimybių greitai užpulti.

Žinoma, reikėjo išnaudoti ir pražangas, bet to nepadarėme. Kažkiek tai pavyko. Aišku, truputį pakeitėme gynybinę sistemą, o retkarčiais kentėjome dėl atkovotų kamuolių, nes visur keitėmės ginamaisiais. Apibendrinant – charakteris ir komandinė dvasia šiandien nugalėjo“, – rungtynes komentavo krepšininkas.

Nors „Panathinaikos“ iki tol ir išprovokavo daug pražangų, tačiau pirmąjį baudos metimą metė tik 30-ąją rungtynių minutę. Paklaustas, ar tai buvo plano dalis, Ulanovas atskleidė, jog tai – klaidų ir greito varžovų puolimo pasekmė.

„Kaip ir minėjau, tie taškai greitajame puolime ir nepadarytos pražangos. Būtent dėl to jie ir nemetė baudų metimų, tačiau pataikė lengvus metimus, o to būti tikrai neturėjo“, – sakė Ulanovas.

15
22
86%
6/7
2

Baimę „Žalgirio“ stovykloje sukėlė paskutinę pirmojo kėlinio minutę koją kryptelėjęs Nate’as Woltersas. Iškart po šio epizodo gynėjas šlubčiodamas patraukė į rūbinę, tačiau antrojo ketvirčio viduryje grįžo ir tęsė rungtynes.

„Kai vyko rungtynės apie traumą negalvojome. Išėjęs Derrickas Waltonas kai kuriais momentais tikrai gerai suvadovavo, draskė gynybą. Rungtynių metu negali galvoti apie tai, kas bus – reikia, kad kažkas ant savęs pasiimtų daugiau atsakomybės.

Nate‘as išėjo ir sužaidė, o dabar jau daktarai pasakys, ar viskas gerai“, – skaudų epizodą prisiminė puolėjas.

Lemiamo ketvirčio pabaigoje Aaronas White’as po Waltono perdavimo galingai dėjo į krepšį „alley-oop“ stiliumi, o šis epizodas iš vietų pakėlė visa „Žalgirio“ areną.

„Visa arena buvo užkurta, o šis dėjimas tikrai buvo lūžio momentas, kuris viską ir perlaužė. Visi jautė, kad bus pergalė, o laimėti tokiame stiliuje buvo fantastiška“, – su šypsena veide kalbėjo Ulanovas.

Gruodžio pabaigoje prie Atėnų „Panathinaikos“ vairo stojęs ir Xavį Pascualį trenerio pareigose pakeitęs Rickas Pitino, anot Edgaro Ulanovo, pakeitė žaidimo braižą ir dabar didelę svarbą skiria gynybai.

„Gynyboje „Panathinaikos“ dabar yra agresyvesnė – bando spausti, išprovokuoti klaidas, o vėliau grįžta ir padeda. Gynybinė sistema dabar yra šiek tiek kitokia, nei buvo su praėjusiu treneriu. Kaip nori žaisti puolime jau yra jų reikalas. Mūsų keitimasis ginamaisiais neleido jiems išpildyti derinių ir pasiteisino“, – minėjo Ulanovas.

Paklaustas, kaip svarbu buvo nutraukti keturių pralaimėjimų seriją Eurolygoje, Ulanovas atskleidė, jog po rungtynių su „Šiauliais“ komandoje nuotaikos buvo pakilios, o dar vienas pergalingas mačas stipriausioje Senojo žemyno lygoje buvo itin džiugus.

„Jau po rungtynių su „Šiauliais“ buvome labai laimingi. Nekalbu apie „Lietkabelį“, nes nuotaikos tikrai nebuvo geros, nors ir laimėjome. Jau Šiauliuose džiaugėmės kaip maži vaikai, o Eurolygoje šiandien buvo labai svarbu“, – sakė krepšininkas.