• Karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs Žygimantas Skučas pelnė 25 taškus ir 32 naudingumo balus

• Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai atsiliko 40:57

• Dominykas Domarkas ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą

• Domarkas turėjo šansą rungtynes nukelti į antrąjį pratęsimą, bet prametė lemiamus baudų metimus

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (10-9) trečiojo kėlinio pradžioje turėjo 17 taškų deficitą, tačiau karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinusio Žygimanto Skučo vedami pasvaliečiai namuose per pratęsimą 110:107 (19:24, 21:27, 36:21, 14:18, 20:17) patiesė Alytaus „Dzūkiją“ (6-13).

25
32
7
89%
8/9

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Likus kiek mažiau nei trims minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, Jay Threattas pataikė iš vidutinio nuotolio ir savo ekipos persvarą padidino iki 5 taškų, tačiau jau netrukus Steponas Babrauskas smeigė tritaškį ir vėl priartino „Dzūkiją“ (85:87).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Babrauskas varžovus nubaudė dar vienu tolimu metimu ir persvėrė rezultatą „Dzūkijos“ naudai – 88:87. Vis tik kitame epizode Yannickas Franke išprovokavo Dominyko pražangą, bet realizavo tik vieną baudą ir rezultatą išlygino.

Iki ketvirčio pabaigos likus 17 sekundžių, progą patikrinti savo nervus gavo Vytautas Šulskis. Puolėjas sumetė abi baudas ir pasvaliečiai vėl buvo priekyje (90:88). Vis tik paskutinysis ketvirtojo kėlinio akordas priklausė Domarkui, kuris likus 3 sekundėms pataikė dvitaškį ir išplėšė pratęsimą – 90:90.

Pratęsimo metu prasidėjo šeimininkų dominavimas. Skučas atidarė „Pieno žvaigždžių“ taškų sąskaitą, Threattas smeigė tritaškį, Pena pridėjo dvitaškį su pražanga, o po Tomo Lekūno 5 taškų iš eilės pasvaliečiai nutolo 9 taškais – 103:94.

Vis tik net ir toks nokdaunas nepalaužė svečių. Matas Jogėla smeigė tritaškį, Paulius Petrilevičius pridėjo dvitaškį, o Artūras Jomantas pataikė dar vieną tolimą metimą ir, likus 5 sekundėms, komandas skyrė minimumas – 106:107.

Po šio epizodo prasidėjo baudų metimų maratonas. Idealų šansą išplėšti pratęsimą turėjo tas pats Domarkas. Jis išprovokavo varžovo pražangą ties tritaškio linija ir gavo teisę mesti tris baudų metimus. Vis tik įžaidėjas prametė antrąjį baudos metimą ir taip palaidojo „Dzūkijos“ šansus.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs Skučas per 30 minučių pelnė 25 taškus (8/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 0/1 baudų metimas), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, nė karto nesuklydo bei surinko 32 naudingumo balus.

Prieš tai Skučo rezultatyvumo rekordas siekė 21 tašką. Tokį rodiklį puolėjas užfiksavo 2012-aisiais, rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“, kuomet gynė tuometinio Kauno „LSU-Baltai“ klubo garbę.

Gedimino Petrausko auklėtinius išgelbėjo itin solidus trečiasis kėlinys. Jo pradžioje alytiškiai surinko 6 taškus paeiliui ir padidino savo persvarą iki rekordinės – 57:40. Vis tik tuomet „Pieno žvaigždės“ pabudo.

Dagoberto Pena pelnė taškus su pražanga, Skučas pridėjo dvitaškį, Threattas – tritaškį, o dominikiets atseikėjo dar vieną tolimą metimą ir šeimininkai priartėjo iki 6 taškų (60:66). Apsukų nemažinusios „Pieno žvaigždės“ ketvirtį užbaigė spurtu 16:6 ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui jau buvo priekyje 76:72.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 25, Tomas Lekūnas 21, Jay Threattas 20, Vytautas Šulskis 15, Dagoberto Pena 12.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 30, Artūras Jomantas 24, Dominykas Domarkas 23, Matas Jogėla 13.