• „Neptūnas“ namuose 82:74 nugalėjo „Petrol Olimpija“

• Klaipėdiečiai išsaugojo gerus šansus kautis dėl patekimo į atkrintamąsias

• Kyle'as Weaveris pirmajame kėlinyje pelnė 10 iš 16 savo taškų

• Uostamiesčio ekipai nepadėjo į JAV išvykęs Lorenzo Williamsas

Už kito FIBA Čempionų lygos etapo besikabinantis Klaipėdos „Neptūnas“ (6-6) pasiekė svarbią pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo aikštėje 82:74 (29:20, 22:22, 18:20, 13:12) palaužė Liublianos „Petrol Olimpija“ (1-11) ir iškovojo šeštąją pergalę.

Foto galerija

Klaipėdiečiai į vietą kitame etape garantuojančią poziciją gali pakilti dar šiandien, jei Stambulo „Bešiktaš“ nusileis Bolonijos „Virtus“. Tuomet „Neptūnas“, Turkijos klubas ir Strasbūro IG turės po 6 pergales, o Maksvyčio kariauna iš šių komandų rikiuosis aukščiausiai dėl turimo tarpusavio pranašumo.

Kitą savaitę „Neptūnas“ Graikijoje susikaus su antrąją vietą grupėje užimančia Patrų „Promitheas“ (8-4), o reguliarųjį sezoną užbaigs namų maču su priešpaskutinėje pozicijoje žengiančia Bairoito „Medi“ (4-8).

Uostamiesčio ekipa iniciatyvą šiame susitikime paėmė nuo pirmųjų minučių, kada pirmajame ketvirtyje siautėjęs Kyle'as Weaveris pelnė 10 iš 16 savo taškų, o besibaigiant kėliniui po Osvaldo Olisevičiaus taiklių baudų „Neptūnas“ turėjo dviženklę persvarą – 29:18.

Trečiojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai dar buvo priekyje 13-os taškų pranašumu – 61:48, tačiau slovėnai surinko penkis taškus be atsako ir nuo tada nuolatos kvėpavo šeimininkams į nugaras – 53:61. Likus žaisti pustrečios minutės, Janas Rebecas įskraidino tolimą bombą į „Neptūno“ krepšį ir „Petrol Olimpija“ deficitas sumenko iki keturių taškų – 72:76.

Po minutės pertraukėlės Olisevičius atsakė tuo pačiu, svečiams keturiskart nepavyko užpulti klaipėdiečių krepšio ir „Neptūnas“ apgynė savo tvirtovę – 80:72.

„Neptūnas“ vertėsi be Lorenzo Williamso, kuris netekęs mamos išvyko į laidotuves JAV. Amerikietis į Lietuvą turėtų sugrįžti penktadienį.

Liublianos klubui nepadėjo naudingiausiai jo gretose žaidžiantis buvęs žalgirietis Mirza Begičius (vid. 11,1 tšk., 13,3 naud. bal.).

„Neptūnas“: Kyle'as Weaveris 16 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jerai Grantas 13 (7 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 12, Simas Galdikas 9.

„Petrol Olimpija“: Marvinas Jonesas 13, Janas Španas 11, Luka Samaničius 10 (9 atk. kam., 4/13 metimai).