Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Mindaugas Kuzminskas ir Paulius Jankūnas Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (8-12) po atkaklios kovos svečiuose 70:80 pralaimėjo Milano „AX Armani Exchange“ (9-11) krepšininkams.

Foto galerija

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Mike'as Jamesas. Amerikietis per 36 minutes pelnė 20 taškų (3/7 dvit., 3/8 trit., 5/7 baud.), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Kauniečiams puikiai pavyko susitvarkyti su Artūru Gudaičiu, kuris per 23 minutes pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, tiek pat sykių suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir mačą baigė su -1 naudingumo balu, tačiau „Žalgirį“ baudė kitas lietuvis.

Mindaugas Kuzminskas aikštėje praleido 16 minučių ir per jas spėjo pelnyti 14 taškų (1/2 dvit., 4/5 trit.), įskaitant tritaškius ketvirtajame kėlinyje, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Lietuvos čempionų gretose naudingiausiai žaidė Paulius Jankūnas. Kapitonas aikštėje praleido 20 minučių ir pelnė 14 taškų (6/10 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymą madų sostinėje.

Nate'as Woltersas – 8,5 balo
33 min., 17 tšk. (7/11 dvit., 1/5 trit.), 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 kld., 5 praž., 14 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Jis grįžta! Nate'as draskė varžovų gynybą savo prasiveržimais bei puikiai bėgo į greitą puolimą. Tai, kad Woltersas grįžta į iki patirtos traumos demonstruotą formą, pasako ir faktas, kad amerikietis aikštėje praleido daugiausiai minučių šį sezoną – 33.

Paulius Jankūnas – 8,5 balo
20 min., 14 tšk. (6/10 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 išpr. praž., 15 naud. balų.

Pauliaus pikenpopas buvo vienas pagrindinių „Žalgirio“ ginklų Milane. Kapitonas žaidė protingai bei gerai išnaudojo progas, kada būdavo išvestas ant metimo. Dažnai dvikovoje žaidė vidurio puolėjo pozicijoje, o dėl ūgio trūkumo porą kartų neatkovojo po savuoju krepšiu kamuolio. Taip pat kartą pikenrolo situacijoje nespėjo sugrįžti prie Gudaičio, tačiau Jankūnas jau atrodo žymiai solidžiau nei sausio pradžioje.

Brandonas Daviesas – 7 balai
20 min., 13 tšk. (5/11 dvit., 3/4 baud.), 7 atk. kam., 3 kld., 3 išpr. praž., 13 naud. balų.

20
28
9
4

Pagrindinė „Žalgirio“ figūra puolime dažnai užsižaisdavo su kamuoliu, o tai yra jau ne pirmos rungtynės, kada Daviesas įstringa varžovų gynybos gniaužtuose. Susidaro vaizdas, kad Eurolygos komandos jau yra perpratusios tiek kauniečių schemas, tiek paties vidurio puolėjo žaidimą. Amerikiečiui reikėtų padirbėti ties sprendimų priėmimu tose situacijose, kai prieš jį yra dvigubinama gynyba ant ūselio. Tiesa, Brandonui pavyko kelis kartus gerai sužaisti nugara į krepšį, taip pat pataikyti iš vidutinio nuotolio bei pakartoti netaiklų komandos draugo metimą dėjimu. Gynyboje Daviesas puikiai susitvarkė su užduotimi stabdyti Gudaitį, nors šis ir porą kartų puolime nusiėmė kamuolį, bet sužaidė prasčiausias sezono rungtynes.

Marius Grigonis – 6 balai
27 min., 10 tšk. (1/2 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 4 kld., 4 praž., 7 naud. balai.

Mariui rungtynių pradžioje labai nesisekė: gynėjas perlaikė kamuolį ir jį prarado, o vėliau sudvejojo iš geros padėties atakuoti krepšį ir po kelių sekundžių vėl prarado kamuolį. Tai neišmušė Grigonio agresyvumo, kuris toliau bandė nardyti į varžovų baudos aikštelę, o ketvirtajame kėlinyje pataikė itin svarbų tolimą metimą. Taip, Mariui rungtynės nebuvo pačios geriausios, bet jo tokios savybės kaip drąsa ir pasitikėjimas savo jėgomis Lietuvos čempionams yra labai svarbios.

Edgaras Ulanovas – 5,5 balo
25 min., 5 tšk. (0/2 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 išpr. praž., 9 naud. balai.

Pirmoje mačo dalyje Ulanovas buvo agresyvus bei bandė žaisti nugara į krepšį. Nors ir ne viskas pavyko, Edgaras žaidė naudingai. Antroje rungtynių pusėje pasigedau puolėjo agresyvumo ir noro imtis iniciatyvos. Taip pat lietuvis padarė kelias komandinės gynybos klaidas, po kurių varžovai nubaudė taškais.

Thomasas Walkupas – 5 balai
23 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 praž., 6 naud. balai.

Gynėjas aikštėje praleido nemažai laiko dėl specialios užduoties – stabdyti Jamesą. Didelių priekaištų amerikiečiui dėl gynybos negalime turėti, nes Milano klubo lyderis dauguma savo taškų pelnė dėl elitinių individualių savybių bei po labai sudėtingų metimų, kuriuos privertė išmesti Walkupas. Puolime gynėjas toliau išlieka nedrąsus, o tai puikiai atspindėjo situacija pirmoje rungtynių dalyje: vietoj to, kad laisvas atakuotų iš toli, jis perdavė kamuolį ant perimetro buvusiam Thompsonui. Antroje mačo dalyje Thomasas atrodė užtikrinčiau: atliko porą gerų perdavimų bei pataikė tritaškį.

Aaronas White'as – 4 balai
22 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), 4 atk. kam., 3 išpr. praž., 2 naud. balai.

White'o dingimas rungtynėse buvo viena iš priežasčių, kodėl Kauno klubui nepavyko parsivežti pergalės iš Italijos. Amerikietis sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes, o vienintelius savo taškus pelnė greitoje atakoje įkrovęs kamuolį iš viršaus. Aaronui kurį laiką teko rungtyniauti vidurio puolėjo pozicijoje ir galbūt tai jį išmušė iš įprasto ritmo, nes puolėjas dvikovoje buvo sunkiai atpažįstamas.

Derrickas Waltonas – 3 balai
7 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 1 rez. perd., 1 kld., -1 naud. balas.

Po praėjusios savaitės sublizgėjimo Kaune, Waltonas dvikovoje su „AX Armani Exchange“ nesulaukė didelio Šarūno Jasikevičiaus pasitikėjimo. Tam buvo pagrindas, nes su Derricku aikštėje komanda žaidė blogas atkarpas, o tai parodo ir surinktas prastas +/- rodiklis (-7) per trumpą laiką.

Artūras Milaknis – 3 balai
22 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/4 trit.), 2 atk. kam., 4 naud. balai.

Dar vienos sunkios snaiperio rungtynės. Milaknis susikūrė geras progas tolimiems metimams, bet tikslą pasiekė tik vienas tritaškis. Artūras porą kartų po užtvaros gerai išvedė komandos aukštaūgius metimams, bet didžiausios pastabos gynėjui atitenka dėl žaidimo savoje aikštės pusėje. Milas antroje rungtynių dalyje leido įsibėgėti iki tol tylėjusiam Micovui, kai porą kartų padarė nedovanotinas klaidas ir pražiopsojo puolėją. Reikia pažymėti ir tai, jog didžiąją karjeros dalį atakuojančio gynėjo pozicijoje žaidęs 195 centimetrų ūgio krepšininkas šį sezoną yra priverstas dengti už save dažniausiai aukštesnius tiesioginius oponentus, o tuo varžovai dažnai naudojasi.

Deonas Thompsonas aikštėje praleido 3 minutes, todėl jo žaidimo objektyviai negalime įvertinti.

2019-01-25 17:15
Gaila zalgiriuko
IQOS
Įvertinkite komentarą:
2019-01-25 14:34
Linkėjimai
O galėjo turėt savo sudėtyje Mačiulį, Kalnietį, Juškevičių. Bet ne, rado geresnių: Walkup, Walton ir Westerman. Būna dienų, kai nesiseka, bet čia tas atvejis, kai kažkas buvo tiesiog durnas...
2019-01-25 11:38
Wolterso ir Jankūno tas geras grįžimas be abejo džiugina.Bet kai sugrįžta į formą du žaidėjai,tada kiti keli krenta į duobę.White vakar visai nesužaidė,Waltonas vėl banguoja.Thompsonui keista,kodėl tiek mažai šansų suteikiama.Daug buvo žaista mažu penketu,tai jį tada ir reikėjo naudoti.Maža rotacija apskritai buvo,praktiškai tik 9 žaidėjai žaidė.Daug apmąstymų vėl Šaro laukia.
2019-01-25 09:57
Zilvius
Vertinant objektyviai.TOP 8 jau dabar nebepasiekiamas.Is likusiu 10 rungtyniu reikia laimeti 7-8.Deja, bet sansu as nematau.Man tai juokinga kai zaidejai jau po eiliniu prakistu rungtyniu sapalioja apie kazkokius mistinius dalykus.Viskas nuo ju ir priklauso.Kaip kazkada sake Javtokas, reikia iseit kaip vyrams su kiausais ir kapotis, dabar vel nuleide galveles eina ir sapalioja Grigonis, kad su tokiu zaidimu toli neisit, tai darykit isvadas uztenka inkst.
2019-01-25 09:40
Matosi kad vertintojas balus raso pagal ziniasklaidos ispustus burbulus, greiciausiai net rungtyniu vakar nemate:D:D:D atsikele ryte paziurejo kas kiek tasku imete, taip ir pakomentavo. Kaip Tu gali vertinti Daviesa ir Grigoni tokiais aukstais balais kai Jie praktiskai sudegino rungtynes su belekiek lipimu i medi, prarastais kamuoliais, penktokiskom klaidom gynyboj, ypac Grigonio, kuri kas norejo tas maude, kojas islauze, uztvara pastate taip kad vargsas net nesugebejo pajudet is vietoj, o lemiamoj atakoj priesininko ikirtimas po krepsiu galutinai parode krepsininko IQ. Tris zaidejus tik gali isskirti kurie vakar stengesi, Jankunas Woltersas ir Walkupas(stengesi gynyboj), toliau visi max iki 3 balu.

Tikriausiai didziausia problema yra trenerio, kuris rinkosi komplektacija, Jus man paaiskinkit kaip tu gali uzkariaut eurolyga su Ulanovu, Milakniu, Grigoniu, Walkupu, Waltonu, Biruciu, Kavaliausku, Jokubaiciu??? Graziausiai skamba Ju stipriosios savybes:D:D:D:D:D:D kaip pvz: snaiperis Milas kuris neimeta is toli, skamba neblogai, ziurim toliau, gynybos specialistas Grigonis, kuris gali neapsiginti nuo 1 iki 4 pozicijos be problemu, Ule ko gero vienas geriausiu nugara zaidzianciu puoleju Europoj per treniruote, verzlusis, gynyba draskantis Walkupas:D, perpektyvusis Birutis, kuris jau viena koja Siauliuose ir t.t.