Pralaimėjimas, dėl kurio skauda: „Žalgiris“ Milane paleido dar vieną „finalą“

2019-01-25 10:16
Nate'as Woltersas Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Paulius Jankūnas ir Artūras Gudaitis Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ prieš rungtynes Milane turėjo tiek pat pergalių, kiek ir „AX Armani Exchange“, abi komandos buvo ir yra netoli geriausiųjų aštuonetuko, abiem kovoje dėl ketvirtfinalio kiekvienas laimėjimas yra aukso vertės. Tai buvo lyg finalas. Šįsyk pralaimėtas 70:80.

Foto galerija

Sužaidus du trečdalius reguliaraus sezono, Kauno klubas turi 8 pergales ir 12 pralaimėjimų bei užima 11-ąją vietą. Priešais „Žalgirį“ 7-10 vietose esantis kvartetas turi po 9 pergales, tačiau dvi iš ekipų šiandien gali nutolti jau dviem laimėjimais.

Vakar dvikova su Milano ekipa buvo dvigubai skaudi. Žalgiriečiai ne tik neiškovojo svarbaus taško, bet ir prieš Italijos klubą prarado įmestų ir praleistų taškų pranašumą (pirmąsias rungtynes Kaune „Žalgiris“ laimėjo 5 taškais).

Situacija keblėja ir dėl to, jog prieš tris iš keturių artimiausių konkurentų „Žalgiris“ neturi tarpusavio pranašumo.

Lieka 10 rungtynių ir esant tokiai situacijai žalgiriečiams kiekvienos rungtynės yra lyg finalas. Vakarykštis finalas buvo pralaimėtas dėl skylėtos gynybos ketvirtajame kėlinyje.

Sužaidus 32 minutes, „Žalgiris“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 56:54. Į tai „AX Armani Exchange“ atsakė atkarpa 20:9, per kurią Mindaugas Kuzminskas įmetė 11 taškų, ir susitikime buvo padėtas taškas.

„Aš pasigedau tos „Žalgirio“ dvasios ir kovojimo. Skausmingas pralaimėjimas, bet man nepatiko mentalitetas, kas tikrai šį sezoną „Žalgiryje“ yra svarbiausias dalykas. Gal nesupratome, kad čia buvo vienas iš vadinamųjų finalų“, – po rungtynių žinutę komandai siuntė Šarūnas Jasikevičius.

„Ketvirtajame kėlinyje susikūrėme galimybių laimėti, bet padarėme klaidas tada, kai tokiu metu jų daryti negalime, – pažymėjo Nate’as Woltersas. – Tai tęsiasi visą sezoną. Turime tai išspręsti.“

20
28
9
4

Rungtynėse buvo ne viena gera „Žalgirio“ atkarpa. Antrajame kėlinyje net devynias minutes buvo žaidžiama su žemu penketu ir tai davė vaisių. Trečiajame ketvirtyje komanda puikiai dalijosi kamuoliu, nuolat atrasdama laisvą žmogų, ir per kėlinį surinko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Iškart po traumos ant parketo grįžęs Nate’as Woltersas žaidė ilgiausiai šį sezoną (33 min.) ir pelnė 17 taškų, o Paulius Jankūnas varžovus baudė pikenpopus užbaigdamas dvitaškiais iš vidutinio nuotolio.

„Taip, pikenpopai šiandien veikė. Vieną dieną geriau – kitą blogiau. Po traumos viskas gerėja. Įeinu į ritmą“, – kalbėjo 14 taškų pelnęs Paulius Jankūnas.

Milano komanda šį sezoną praleidžia daugiausiai taškų visoje Eurolygoje (vid. po 87,2), tačiau dvikovoje su „Žalgiriu“ į jos krepšį buvo įmesta mažiausiai taškų (70).

„Žalgiris“ problemų puolime turi jau eilę rungtynių. Per pastaruosius šešis mačus kauniečiai vidutiniškai pelnė po 69,3 taško ir per šią atkarpą pasiekė vieną laimėjimą. Susiję tai ar ne, bet per šią atkarpą žaisti negali ir Leo Westermannas.

Marius Grigonis, Artūras Milaknis ir Nate'as Woltersas išmetė eilę laisvų tritaškių, tačiau jų šūviai į taikinį pataikė tik tris sykius iš 14.

Pritrūko ir priekinės linijos aukštaūgių Brandono Davieso ir Aarono White'o. Pirmasis pelnė 13 taškų ir sugriebė 7 kamuolius, tačiau antroje mačo pusėje dėl netinkamų sprendimų dažniau laiką leido ant suolo. Tuo metu White'as per 22 minutes įmetė vos du taškus ir nuo pat pirmųjų minučių buvo tarsi nesavas. Jis nesugaudydavo perdavimų ir atrodė tarsi išmuštas iš savo vėžių.

„Nesuradome daug žmonių, ant kurių galėtume kabintis. Aš tikrai nesupratau, kas čia įvyko, ir kodėl mes taip žaidžiame, kur mūsų lyderiai, kur jie buvo pastaruoju metu“, – pažymėjo Jasikevičius.

Visgi svarbiausia treneriui buvo apsiginti, nes tuomet ir užpulti lengviau. Antroje mačo pusėje kauniečiai praleido 46 taškus, kai pirmoje – tik 34. Bendras 80 taškų rezultatas yra 6 taškais mažiau nei „AX Armani Exchange“.

„Šiandien per rungtynes pakeitėme tris gynybos sistemas ir nė viena neveikė. Jau sausio mėnuo, o mes dar neįsisavinome gynybos taisyklių. Man tai yra skaudžiausia. Jeigu iki sausio mėnesio žaidėjai nesupranta mūsų taisyklių, tai aš nepadarau darbo.

„Žalgiris“ Milano komandą gali įveikti tik keliais būdais: turime būti labiau disciplinuoti, turime kovoti už kiekvieną centimetrą ir turime laikytis koncentracijos, bet to neturėjome“, – pripažino Jasikevičius.

Deonas Thompsonas aikštėje praleido tik dvi minutes ir 43 sekundes bei antrojo šanso nesulaukė. Tuo metu Laurynas Birutis apskritai negavo galimybės pasirodyti aikštėje. Aukščiausias „Žalgirio“ krepšininkas pirmajame mače su Milano klubu žaidė tik 9 sekundes.

Nerungtyniavo ir Rokas Jokubaitis, kuris prieš tai gavo šansą septyneriose Eurolygos rungtynėse iš eilės. Antras „Žalgirio“ įžaidėjas Derrickas Waltonas sulaukė septynių minučių, o visą kitą laiką atakoms vadovavo Woltersas.

Šie krepšininkai kovoja dėl savo šansų ir šįkart arba jų negavo, arba sugebėti nepasinaudojo.

Tuo metu Mindaugas Kuzminskas buvo tas žaidėjas, kuris puikiai varžovų gretose puikiai išnaudojo jam skirtas 15 minučių. Didžiulį potencialą turintis krepšininkas Milane kol kas neatsiskleidė, bet vakar „Mediolanum Forum“ buvo užfiksuotas puolėjo blykstelėjimas – 14 taškų ir rungtynių baigtį nusprendę šūviai ketvirtajame kėlinyje.

„Kuzminskas netapo staigmena, – apie vidutiniškai 8,1 taško pelnantį Kuzminską pasisakė Edgaras Ulanovas. – Žmogus įmetė pirmą metimą ir jeigu įmeti lengvus taškus, visada lengviau žaisti. Negalime sakyti, kad jeigu Mindaugas įmes – bus staigmena. Jis žaidžia komandoje, kuri yra labai talentinga ir šiandien buvo jo diena.“

„Jie talentingesni už mus, nepasakysiu jokios paslapties. Vienintelis šansas mums persilaužti per save yra tai suprasti“, – teigė Jasikevičius.

„Žalgiryje“ apie rungtynes, svarbias lyg finalas, buvo kalbama dar prieš du mėnesius, kai Brandonas Daviesas dvikovą su Maskvos srities „Chimki“ pavadino tokia, kurią „privaloma laimėti“.

Panašų nusivylimo kartėlį, kaip ketvirtadienį Milane, „Žalgiris“ jautė ir prieš keturias savaites Las Palme, kai irgi buvo bedančiai puolime ir nusileido vienai blogiausių lygos komandų.

„Finalų“ šį sezoną pralaimėta per daug. Persilaužimui liko paskutinis reguliaraus sezono trečdalis ir „Žalgiris“ gali jaustis dėkingas, kad prieš akis dar turi tiek daug „finalų“. Tik pagaliau juos reikia pradėti laimėti.

2019-01-25 16:49
Antanas
Ka jus lavonai? As tai telefa nusipirkau uz vakarykste stafke. Dekoju zaliai parodijai uz puiku zaidima ir ispurteliui treneriukui kuri nuolat drasko atchodai. Reiks 200eur ir uz juve mestelt kad sekmadieni pakraus zalgiriukui. Sis sezonas man puikus ant stafkiu. Navaro dac.huja gavau per zalios parodijos isniekinimus
Įvertinkite komentarą:
+1
2019-01-25 14:32
Valdas
Kai, anksčiau gaudavo žalgiris malkų eurolygoje, kažkaip tapdavo rutina ir prie to priprasdavai ir tiek. Kai,atėjo vienas geras sezonas eurolygoje, o šis vėl prastas, tai tikrai nemalonūs tie pralaimejimai.
+1
2019-01-25 14:03
Idomu ar atsakingi uz komplektacija prisiims kalte ir palikas posta ar kiaules akis issprogdine aiskins kad visko buna ir komanda reik palaikyt no matter what.juk net vasara buvo aiskios visos bedos,netiketumu nera
2019-01-25 14:00
Aras
Si sezona nesitikiu stebulku, lieka tik pasidaryti isvadas ir laikti lito sezono.
-1
2019-01-25 13:59
As tai nesuprantu kodel waltono ir wolterso vienu metu neleidzia
+1
2019-01-25 13:51
Bobanas
Nieko čia neskauda. Pralaimėjo tai pralaimėjo.
-3
2019-01-25 12:49
Georgy Cekovsky
Komandoje nėra išvis individualiai stiprių savo pozicijos žaidėjų.Tik Wolters ir dar dalinai Davisas gali sulošt 1x1. Kiti prie presingo ar dvigubinimo klysta iškart dėl individ. meistriškumo stokos ir ribotumo. Vakar lošėm prieš prastai besiginančią komandą ir nesugebėjom užpulti. Ximki tikrai gerai ir protingiau ginasi ir jau matau nesunkų planą kaip jiems laimėt. Aktyvus Jenkinso ir Markovic, Boost dusinimas Wolterso visą laiką ir pergalė beveik beveik yra.

Susitaikykim su realybe, kad sukomplektavo blogai Žalgirį, o dabar dar Šaras ir užsispyręs bando išlaužt savo. Bus 13 pergalių, gal 14max.
-1
2019-01-25 12:47
Ką kalba GERIAUSIAS PRAĖJUSIO SEZONO VADYBININKAS?? Kas geriau ar nupirkti 3 gerus žaidėjus kurie gali patempti paskutines 3-4 minutes ar 5 liurbius?? Va čia yra klausimas
2019-01-25 11:27
Įmesta tik 70 tšk.komandai,kuri prasčiausiai ginasi EL.Daug tai pasako.Nemanau,kad užsivedimo trūko,kaip tik žaidėjai perdegė net.Kai kelis kartus nepasisekė,tada daug neapgalvotų metimų padaro,kai kurie tiesiog išsisukdavo iš krepšio ar nepataikyta iš patogių padėčių.Trūksta šiemet dažnai to užtikrintumo,ramybės.Pralaimėta apmaudžiai,bet dar kovot galima.Tik žaidėjai turi pagaliau su savo galvom susitvarkyt.
-1
2019-01-25 11:15
Vanga
Kad išlošti ,reik įmesti. Nėra stabilių metikų, kurie patys sau susikuria progas...
2019-01-25 11:12