• „Mavericks“ savų sirgalių akivaizdoje 106:101 nugalėjo „Pistons“

• 26-erių vokietis Maximilianas Kleberas bloku Blake'ui Griffinui ir paskui pataikytu tritaškiu inicijavo pergalingą Dalaso ekipos atkarpą

• Luka Dončičius pelnė 32 taškus (6/10 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 11/13 baudos), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus

• Slovėnijos supertalentas 30 ir daugiau taškų surinko penktose rungtynėse šį sezoną

• „Pistons“ lyderis Griffinas įmetė 35 taškus (9/15 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 8/11 budos), sugriebė 7 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir 6 kartus suklydo

Luka Dončičius penktąkart perkopė 30-ies pelnytų taškų ribą bei kartu su Maximilianu Kleberu nutiesė Dalaso „Mavericks“ (22-26) komandai kelią į antrąją pergalę paeiliui Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

32
32
8
85%
11/13

Ricko Carlisle'o vadovaujamas klubas namuose 106:101 (23:28, 39:26, 26:31, 18:16) palaužė Detroito „Pistons“ (21-27) su Blake'u Griffinu priešakyje.

19-metis slovėnas per 35 minutes įmetė 32 taškus (6/10 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 11/13 baudos), sugriebė 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, 4 kartus suklydo bei 3 sykius prasižengė.

Iki karjeros rezultatyvumo rekordo NBA pakartojimo jam pritrūko dviejų taškų – gruodžio pabaigoje Dončičius į Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšį sumetė 34 taškus.

Mačo lūžis įvyko veiksmui persiritus į antrąją ketvirto kėlinio pusę, kai Maximilianas Kleberas gynyboje blokavo „Pistons“ į priekį tempusį Griffiną.

Į ataką pasileidęs vokietis sulaukė Dončičiaus perdavimo bei smeigė tritaškį, persvėrusį rezultatą „Mavs“ naudai (100:97).

Paskui Dončičius aštuntą rezultatyvų perdavimą atliko DeAndre Jordanui, kuris atliko dėjimą iš viršaus, dar po to pridėjo keturis taškus iš eilės ir įtvirtino Dalaso komandos pergalę (106:101).

Žybtelėjęs 26-erių Kleberas, pakilęs nuo suolo, rungtyniavo 22 minutes, pataikė 4 iš 7 tritaškių bei dvikovą baigė su 12 taškų. Jis taip pat blokavo 4 metimus, atkovojo 3 kamuolius bei 5 sykius prasižengė.

Puikiai pastaruoju metu žaidžiantis Griffinas surinko 35 taškus (9/15 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 8/11 baudos), atkovojo 7 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir išrašė 6 blokus.

Gimimo vieta: Vokietija

Tai buvo aštuntosios puolėjo rungtynės per 11 pastarųjų susitikimų, kai jis pelnė 30 ir daugiau taškų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (9/19 metimai, 8 rez. perd., 8 atk. kam.), Dennisas Smithas 19 (8/14 metimai), DeAndre Jordanas 13 (11 atk. kam.), Maximilianas Kleberas 12.

„Pistons“: Blake'as Griffinas 35 (12/24 metimai), Andre Drummondas 23 (15 atk. kam.), Reggie Jacksonas 12 (4/14 metimai, 9 rez. perd.).