Nuotr. BNS
  • Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje per pratęsimą 106:103 palaužė „Šiaulius“

• Karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs Gytis Masiulis pelnė 21 tašką ir surinko 27 naudingumo balus

• Geriausias rungtynes šį sezoną „Neptūno“ gretose sužaidęs Deividas Gailius prie pergalės pridėjo 20 taškų

Gytis Masiulis pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ (16-4) po itin sunkios kovos svečiuose per pratęsimą 106:103 (28:20, 21:29, 24:25, 20:19, 13:10) palaužė „Šiaulių“ (3-17) pasipriešinimą.

21
27
83%
5/6
5

Masiulis per 25 minutes pelnė 21 tašką (5/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

20-mečiui puolėjui iki geriausių karjeros rungtynių pritrūko 4 naudingumo balų. Masiulis 31 naudingumo balą buvo surinkęs 2018-ųjų sausį mače su Kėdainių „Nevėžiu“, kuomet dar gynė Kauno „Žalgirio“ garbę.

Pratęsimo metu „Šiaulių“ puolimas buvo kiek sustojęs. Tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ spurtavo 7:0 ir po Delininkaičio tolimo metimo išsiveržė į priekį 100:93.

Po šio epizodo Antanas Sireika paprašė minutės pertraukėlės, o jo auklėtiniai sureagavo tinkamai – surinko greitus 5 taškus be atsako ir likus kiek mažiau nei dviems minutėms, grįžo į rungtynes (98:100).

Iki mačo pabaigos likus 24 sekundėms, dvitaškį pataikė Šaulys ir tuomet šeimininkai priverstinai prasižengė prieš Delininkaitį, kuris šaltakraujiškai pataikė abi baudas (104:100).

Kitoje atakoje Kristupas Žemaitis pataikė fantastišką tritaškį ir likus 10,9 sekundės dar labiau priartino „Šiaulius“ – 103:104. Po šios atakos „Neptūnas“ surengė greitą išpuolį, o paskutinė šiauliečių ataka buvo itin chaotiška ir rungtynės baigėsi svečių pergale.

Geriausias rungtynes po sugrįžimo į Klaipėdą sužaidė ir Deividas Gailius. Puolėjas pelnė 20 taškų (4/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 6/9 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo bei mačą baigė su 13 naudingumo balų.

Daugiausia pelno: Ignas Vaitkus

„Neptūnas“ į priekį buvo truktelėjęs ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Deividas Gailius pelnė 5 taškus iš eilės, Laimonas Kisielius sėkmingai sužaidė baudos aikštelėje, o Masiulis išprovokavo penktąją Armino Urbučio pražangą ir realizavęs baudų metimus uostamiesčio ekipai sukrovė 6 taškų persvarą (93:87).

Vis tik šeimininkai pasiduoti neketino. Benas Griciūnas atliko dėjimą iš viršaus, o prieš prasidedant paskutinei minutei, realizavo baudų metimus ir sumažino „Šiaulių“ deficitą iki 2 taškų (91:93).

Kitoje atakoje Tomas Delininkaitis atliko netikslų perdavimą, o kamuolį perėmęs Evaldas Šaulys nuskuodė į priekį bei išprovokavo Gailiaus pražangą. Vis tik Šaulys pataikė tik vieną baudos metimą, bet šeimininkai atkovojo kamuolį puolime ir prie baudų metimų linijos stojo Griciūnas.

Puolėjas taip pat realizavo vieną baudą ir išlyginęs rezultatą „Neptūnui“ paliko 24,2 sekundės (93:93). Paskutinės atakos metu kamuolį priėmė Gailius, kuris veržėsi į baudos aikštelę, tačiau joje pametė kamuolį ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 22 (5/7 dvit., 24 naud. bal.), Antanas Udras 17 (2/2 trit.), Aurimas Urburis ir Benas Griciūnas (4/10 dvit.) po 13, Karolis Lukošiūnas 10 (2/8 trit.).

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 21 (5/6 dvit., 2/4 trit., 27 naud. bal.), Deividas Gailius 20 (4/6 dvit.), Osvaldas Olisevičius 16 (4/8 dvit.), Laimonas Kisielius 12 (5/7 dvit.).

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (8)
8
2 portalai, ne vienas nepastebejo kad Neptunas praktiskai tik su 3iu izaideju zaide
2019-01-27
R
Man Maksvytis kaip treneris neimponuoja...Jokios charizmos.Jei sekasi, tai sekasi, jei kažką reikia staigiai pakeisti, nesugeba nuteikti komandos, o gynyboje nemažai spragų. Tad gal nereikėtų jo taip girti.
2019-01-26
-1
ADIS Klp.
Šiauliai turi gerą jauną komandą, puikų trenerį, bet griaudu žiūrėti į pustuštę areną GEDA SIRGALIAMS
2019-01-26
Gaila Šiaulių,tikrai galėjo laimėt.Griciūnui tik pavyko vieną baudą įmest,o tada jau pratęsimas.Ten ir jėgų pritrūko,ir atakos aiškiai neparuoštos,ir jaunystė pakišo koją.Neptūno patirtis padarė savo,nors matėsi,kad kažkokie nesavi po ČL,ypač Grantas su Weaveriu.