Thomasas Walkupas Nuotr.: A. Stabulnieks
Šarūnas Jasikevičius ir Žalgirio komandos penketas Nuotr.: A. Stabulnieks
Žalgirio sirgaliai Nuotr.: A. Stabulnieks
Thomasas Walkupas Nuotr.: A. Stabulnieks
Brandonas Daviesas, Derrickas Waltonas ir Laurynas Birutis Nuotr.: A. Stabulnieks
Thomasas Walkupas Nuotr.: A. Stabulnieks
Šarūnas Jasikevičius ir Žalgirio komandos penketas Nuotr.: A. Stabulnieks
Žalgirio sirgaliai Nuotr.: A. Stabulnieks
Thomasas Walkupas Nuotr.: A. Stabulnieks
Brandonas Daviesas, Derrickas Waltonas ir Laurynas Birutis Nuotr.: A. Stabulnieks

Kauno „Žalgirio“ laivas Eurolygoje skęsta. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai paskutinę sausio dieną Maskvos priemiestyje Mytiščiuose pralaimėjo „Chimki“ komandai ir patyrė šeštą nesėkmę per pastarąsias septynerias rungtynes.

Foto galerija

Taip kauniečiai smuko į 13-ąją turnyrinės lentelės vietą ir vis labiau tolsta nuo atkrinamųjų varžybų.

Treneris Jasikevičius pripažįsta, kad tokios nesėkmės yra itin skaudžios ir turnyrinės lentelės prasme, ir emocijų atžvilgiu.

„Skausmingas pralaimėjimas, kaip ir visi šiuo laiku. Vienu momentu tikrai pasijautė, kad kontroliuojame rungtynes, kad priimame gerus sprendimus ir paskui ketvirtame kėlinyje absoliučiai sugriuvome prieš jų besikeičiančią gynybą. Ir pagal savo žaidimo planą absoliučiai sugriuvome, – po dvikovos sakė Jasikevičius. – Manau, kad visas rungtynes turėjome didelių problemų įvedant kamuolį į baudos aikštelę.

Reikia pripažinti, kad kai kur neveikė deriniai, o kai kur mums trūksta ambicijų. Norėčiau peržiūrėti rungtynes. Manau, kad kai kurie dalykai yra keisti. Iš kitos pusės reikia pripažinti, kad jų atletiškumas, rankų ilgumas ir ūgis mus paveikė. Atsirado kažkokia baimė ir dėl to yra toks blogas dvitaškių procentas bei gauti devyni blokai. Tai galbūt ir nėra blogai, nes rodo mūsų agresiją. Skausminga dėl to, kad trečiame kėlinyje atrodo tikrai buvome perlaužę rungtynes ir atrodėme neblogai.“

– Kaip sekėsi Thomasui Walkupui vykdyti tą įžaidėjo funkciją?
– Visai neblogai. Jis aukštesnis, agresyvesnis ant prasiveržimų. Tokios buvo mūsų idėjos. Kai kurios aišku suveikė, kai kurios nesuveikė. Jis prideda geros gynybos.

– Ar nebuvo minčių įvesti į žaidimą Derricką Waltoną?
– Ne, vis tiek tos visos rungtynės yra kaip finalai, nebėra laiko laikyti didelę rotaciją. Nusprendėme žaisti su tais žaidėjais. Nusprendėme mažinti rotaciją ir taip jau yra. Stengiamės, kad aikštelėje daugiau būtų didesni žaidėjai, kad išnaudotume tą fizinę jėgą, kad išnaudotume išsikeitimus. Negalvoju, kad šioms rungtynėms labai tiko ir Derrickas, ir Aaronas. Nežinau, reikia pažiūrėti video, ar tas sprendimas pasiteisino, ar ne.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
20
Naudingumas
25
Atkovoti kamuoliai
9
Dvitaškiai
58%
7/12

– Kaip sekėsi į žaidimą įvesti Antaną Kavaliauską?
– Antanas irgi yra vienas iš tų, kuris atrodė, kad šiose rungtynėse galėtų būti naudingas, nes prieš varžovų išsikeitimus gali pacentruoti ir priimti sprendimus. Jeigu pasikeičia kitas aukštas, jis gali žaisti ir iš baudos aikštelės viršaus, perduoti, matyti kampus, kas yra labai svarbu. Vis dėlto labai gynyboje sugriuvome ketvirtajame kėlinyje. Reikia pasakyti, kad visą sezoną detalės mums kainuoja labai daug ir sunkiai suprantama, kodėl mes jų nepadarome.

– Sakėte, kad tai buvo eilinis finalas ir eilinis finalas buvo pralaimėtas. Kiek tokie pralaimėjimai skandina galimybes žaisti atkrintamosiose?
– Skandina labai. Čia faktas. Skandina ne tik lentelėje, labai skandina ir emociškai. Dabar komandai labai svarbu nesugriūti. Mūsų šansai su tokiais pralaimėjimais mažėja, čia yra faktas, bet dar jų yra. Vietoje to, kad nugalėtume tas komandas, su kuriomis konkrečiai kovojame dėl vietos aštuonete, reikės imti grandus. Sugrįžta žaidėjai, kažkiek to optimizmo yra. Visgi detalės mus skandina visą sezoną, tą girdite labai seniai. Visada sakiau, ar mes būsime ta komanda, kuri išpildys detales, kas gerėjo pernai visą antrą sezono pusę, ar mes eisime… Galbūt išskyrus Grigonį, aš kažkiek pasigedau to žaidėjų noro pasiimti ant savęs atsakomybę ir galbūt pralaimėti tas rungtynes. Jautėsi, kad Marius agresyvus, o daugiau, nežinau. Iš kai kurių, kurie ilgiau sistemoje, norisi, kad viską paliktų aikštelėje. Jeigu neišeina, tai neišeina, nebus, kad visą laiką neišeis. Bet kažkiek ir ambicijų trūksta šiais metais.

– Komanda su Leo Westermannu buvo 7-7, be jo – 1-6. Ar galima tą blogą atkarpą sieti su jo nebuvimu?
– Čia jau daugiau jums (žurnalistams – aut. past.) šitie palyginimai. Man tie palyginimai nei padės, nei pablogins situaciją. Yra kaip yra, reikia žaisti su tuo, ką turi. Sezonas yra toks, koks yra, reikia pasiekti savo tikslus ir stengsimės juos pasiekti, yra žaidėjai, ar nėra. Šiai dienai situacija blogėja, bet rungtynių dar liko. Reikia žaisti geriau. Ir trenerio atsakomybė yra. Jeigu mes negalime įvesti kamuolio, kur turime pranašumą, tai yra visų bendras neatidirbimas. Galbūt trenerio sistema yra bloga ir turiu priimti tą atsakomybę bei žiūrėti derinius. Už uždarų durų šneku su žaidėjais, rodau jų klaidas, ir tą padarysime. Tai yra bendras reikalas. Nemanau, kad tai yra tik trenerio kaltė, ar vien žaidėjų kaltė. Kažkur kažkas ne taip. Ir jokių pasiaiškinimų negali būti.

– Ar šiandien Aaronas White’as netiko, kad žaidė tik penkias minutes?
– Galvoju, kad taip, tai matėme jau rungtynėse Kaune. Puolime mums reikėjo truputį daugiau jėgos po krepšiu, o gynyboje mes ir taip normaliai tvarkėmės iki ketvirtojo kėlinio. Ketvirtajame kėlinyje neužpuolus, sugriuvome ir gynyboje, o tai yra blogas ženklas.

– Kiek šiandien Deonas Thompsonas žaidė geriau nei White’as?
– Deonas tikrai davė agresijos. Problema, kad situacijose, kuriose jautėsi pranašumas, jis arba neužbaigė, arba „Chimki“ įspūdingai apsigindavo, kai jie pradeda keistis nuo pirmos iki penktos pozicijos. Mes tai žinojome. Dėl to sakiau, jog negalvojau, kad rungtynės bus labai gražios, bet taip yra. Reikėjo daugiau jėgos, taip pat daugiau metikų, todėl pasirinkome tuos 8-9 žaidėjus.

– Daviesas atrodė nesavas. Kiek tam įtakos turėjo ta trauma?
– Pasiaiškinimai niekam neįdomūs. Jeigu esi aikštelėje, tai turi atlikti savo darbą. Galbūt jautėsi, kad žmogus nesitreniravo kelias dienas, arba tai darė puse jėgos. Kai kuriuos dalykus galima atlikti geriau.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (43)
Aha
Visi varantys ant Saro, jus rimtai tokie dauzti ar cia tik rytfaniai trolina? Negi nedasyla, kad geram bet kokios sistemos veikimui reikalingi tinkami irankiai (zaidejai)? Sistema pernai veike, nes turejom puiku pg ir zmones, padoriai pataikancius is distancijos. Siemet pasikeite visa gyneju linija, o dar ir nepavyko gauti tu, kuriuos noreta gauti. Todel buvo rizikuota ir ta rizika nepasiteisino, bet Zalgiriui kitos iseities ir nera, nes pirkt patikrintus zaidejus neleidzia biudzetas. Dar pridekim prasta lietuviu (gal tik isskyrus Grigoni) forma, traumas ir turim rezultata toki, koki turim.

O del sistemos keitimo. Galvojat lengva pakeist sistema vidury sezono, ypac kai zaidejai vienas po kito traumuojasi ir negali normaliai nei zaist, nei treniruotis? O ir tu treniruociu ne per daugiausia, kai toks intensyvus grafikas ir zaidejams reikia leist pailset ir atsistatyt, jei nenori, kad dar ir like sveiki susitraumuotu del didziuliu kruviu (kas, ko gero, jau nutiko Daviesui). Taip kad pries garsiai rekiant ir kaltinant treneri, gal reiktu kazkiek placiau paziuret i situacija ir bent truputi pamastyt.
2019-02-01
Atsakyti
djgaffer

Vakar kurtinaitis yrode,kad sarunui dar reikia augti.toks treneris zalgiriui superinis su padoria alga su autoritetu su gebejimu iaiskinti.

Ka sarunas?kiekvienais metais nores didesnio kontrakto,neaiski ilgamete perspektyva,su jaunais jis visiskai nerizikuoja,isteriski priepoliai legijonieriams stiprybes neprideda.

Manau sarunas per kitus 5metus parodys tikraji savo lygi ar jis EL cempionu ar fiba vidutinioku treneris
2019-02-01
Atsakyti
zalgerio fanas
Piderai jus kokie jus zalgerio fanai net fanu vardo.neverty. suskei nojokai varlebybei
2019-02-01
Atsakyti
rr
Taip atrodo, kad tų schemų nebesupranta ne tuk žaidėjai, bet ir pats šaras. Vien kišimas kamuolio po kašiu. Kitą kartą net juokingai atrodo kai vos ne dešimt sekundžių kišamas kamuolys, o paskui seka skubotas metimas. Jokios improvizacijos. Visos komandos jau žino, tai net trigubina ir dažnai perima kamuolius.
2019-02-01
Atsakyti
Georgy Čekovsky
Gal ir gerai, kad perlipom į lūzerių pusę ir kausimės su canaria bei buducnost ir pao dėl 12-14 vietų-nereiks daugiau nervų gadinti, o Šaras, Motiejus gal susimąstys ir padarys išvadas kitam sezonui? Žvelgiant bendrai, kad komplektacija blogesnė nei pernai kalbėjo daugelis sezono pradžioj.Bet net ir su tokiais žaidėjai sezono pradžioje komanda lošė daug geriau. Viskas prasidėjo atsiradus traumom, kada sumažėjo rotacija. Tada ir Šaras pradėjo reikalaut daugiau” rėmų" ir to statiško žaidimo. Deja, jis nepasiteisino ir pasidarė tik dar blogiau. O dabar jau atsirado ir negatyvūs psixologiniai faktoriai.

Svarbu, kad iš klaidų pasimokytų.
2019-02-01
-1
Atsakyti
KLPD
Prisirnko pilną komandą paliegėlių klipatų -Westerman,Kavaliauskas ir Jankūnas visą sezoną po ligos patalus gulinėja.

O kita dalis dar negali žaisti -Walton,Thompson ,Birutis ,Jokubaitis aiškiai nesiekia lygio.

Beliko per likusius mačus apšaudyti jaunimą -Venskų,Jokubaitį,Ulecką birutį. Kitus paminėtus laikas atleisti iš komandos - laukia Lietkabelis ir Prienai jų.
2019-02-01
+1
Atsakyti
abcdef
Nu ka paskutinis saro sezonas zalgiry. Nepalosia ne tik eurolygoj bet ir lkle visiskus sudus mala vos laimi. Tas zaidimas per prieki jau seniai visiem aiskus
2019-02-01
+2
Atsakyti
sirgalius
Saras -tik pirmokas treneriu mokykloje.LKL jam sekasi nes turi zaidejus kokiu negali ipirkti Neptuna,Rytas-bet ie cia jo zaidimas neuztikrintas.

Saro schemos labai paprastos ir aiskios-kaip sachmatuose triju ejimu matas.Zaisti per silpnaja varzovo vieta,postas-pagrindine kamuolio kryptis,ilgos pozicines atakos.

Tai jau senai atsisakyta sistemakomandu-lyderiu.

Siandiena dominuoja ir laimi komandos trumpomis greitomis atakomis (5-8 sekunde)ismeta daug metimu is perimetro,agresyvus VISI zaidejai esantys aiksteje,daug zaidimo vienas pries viena puolime.

Linkiu sekmes Zalgiriui bet kaip sezono pradzioje prognazavo specai -12/14vieta .
2019-02-01
-1
Atsakyti
Turėjo lengvai imti dvi pergales, gavo du pralaimėjimus. Privaloma laimėti prieš nekomandiška Armani ir visiškai nukraujavusi Chimki.
2019-02-01
Atsakyti
aisku kad bloga sistema, pernai niekas tokios nesitikejo, siemet visi perkando, labai lengva gintis pries komanda kuri zaidzia praktiskai per Daviesa nes lips i medi praras kamuoli, snaiperiai nieko nepasiulys nes bijo atakuot is 3 tasku zonos, dar plius kibiai saugo ten juos, ir beje truksta metiku tokiu, sistema gal ir veiktu bet nera talentu ir atletiskumo... reikia superinio izaidejo ir stengtis zaisti greiciau biski, cia visi leti tiek gynejai tiek puolejai, dalintis kamuoliu reik dazniau o nelauzt kol galu gale prarandi ji.
2019-02-01
-1
Atsakyti
Cercas
Kitą savaitę nusimato pažeminimas iš Pesičiau. Garantuotai tas senukas elgsis charizmatiškai, visi žinom kad jis nemėgsta Šaro ir nuteiks Barsos zaidėjus. Taip kad reik atlaikyti kitą savaitę-nesileiskit triuškinami,kaip Jaska yra pasakes -reik sužvėrėt! Pasistenkit!
2019-02-01
-1
Atsakyti
Cercas
Ko ti kėjausi tas ir įvyko. Supyko Chimko žaidėjai ir užgynė žalgirį. Davis yra geras prieš lėtesnius centrus, Tomič ar ne techniškus Tyus, tačiau chimki yra ne centrai o sunkus kraštai nba lygio ir. Jie žaidžia priekiu, greiti šoklūs, jėgos užtenka, -9blokai viską pasako. Žalgirio žaidėjų lygis yra daugaž neblogas, tik viso sezono traumos išbalansavo komandą. ŠARAS YRA DIEVAS tik jam sunku kai komanda yra neformoi. Kaip jau rašiau prieš savaitę kitą sezoną Ulė, Jankis, Milas, Jaska, mažinasi atlyginimus ir vietoj walkup turėsim weemsą (ar kažką panašaus), o vietoj waltop-snaiperį. Tada sunkiu momentu bus kas patrauks. Net Feneris turi savo Dixona, kai neina puolimas, tai žalgiriui tas pat. Žinau, kad ale Weemsas griaus komandą kažkiek, bet kitaip nebus. Lt žaidėjai negali geriau lošt, bet be jų Žalgiris nebus Žalgiris. O sunkiems momentams reikia stipraus lengvo krašto. Viskas gerai, reik imtinamuose rungtynes, nes palūš komanda kitu atvwju.
2019-02-01
-1
Atsakyti
To djfgr
Saras neliko,o ji tiesiog apipyle pinigais kuriu jis kolkas dar nevertas. Niekas is rimtu klubu jam nesuteiks tiek laisves kaip kaune,vien uz tai jis turejo likt su sena alga kadangi jam dar mokytis ir mokytis. Ir kaivtiek pinigu isleidzia ant trenerio,zaidejams lieka trupiniai,butent todel ir surinko medinuku komanda nes geresniems tiesiog neuzteko. Saras neblogas treneris bet labai uzsispyres ir nelankstus,jam dar daug ko reik ismokt kad galetu stot I viena eile su elitiniais, kad ir ramiau reikst emocijas
2019-02-01
+1
Atsakyti
Akuna
Dar vasara protingesni pirstais baksnojo I komplektacijos klaidas bet dundukai aiskino kad saras zino ko reikia ir viskas bus ok. Ar imanoma surinkt padoria komanda kai trenerio alga sudaro beveik ketvirti zaideju algoms skirto biudzeto? Saras geras treneris,bet toks ubagiskas klubas kaip Zalgiris tiesiog negali sau leist taip taskytis jei nori kovot del pergaliu nes uz sriubos lekste ir zaidejai iseina atitinkami. Negebejimas prisitaikyt prie situacijos,jaunimo ivedimas I zaidima dabar yra saro minusai ir ta jis privalo taisyt jei nori tapt geresniu
2019-02-01
-1
Atsakyti
Anonimas
Šiandien tik vėl pamatėm, kaip Žalgiris vis labiau ir labiau nusižaidžia. Netgi pasižiūrėkit pirmų 4 sezono grajų žaidimą ir paskutinių 4 ir pamatysit skirtumą irį kokią baisią komandą pavirtom. Su visa pagarba Šarui, jis turi prisiimt atsakomybę už šitą invalidinį, graikišką, statišką , praeito amžiaus, nežinau, dar kaip pavadint?puolimą. Dar liūdniausia, kai komandoj néra techniškų žaidėjų ir graudžiai atrodo, kad net kiemo lygio Grigonis, kliūnantis uż linijos ir krentantis po 3 sykius per mačą, bando tempt ir aštrint puolimą. Texniškiausias yra Wolters, bet jis per lėtas, per bukas ir per apatiškas. Graudu matyt, kaip Ūlia bando bėgt į fast break-a vos ne su nosim ir abiem rankom varydamas kamuolį(texnika dar baisesnė net už Grigonio). Įžaidėjauja dar kitas medkirtys, kurio driblingas ir metimas prastesnis už mano, žiūrint iš technikos pusės.

Kažkas šiandien pasigedo Walton ir Aaron?Šaras neklydo, ne su Wolton driblingu ir Aarono silpnom kojom prieš ximki juodžius lošt.

Man vienintelė esminė Šaro klaida pasirodė 4 kėl, kai dar buvo +4 , įleist Davisą. Ne jam prieš atletiškus centrus lošt, bet jo tūpumas ir noras užgožė protą ir prigrybavo jis daug ir puolime, ir gynyboj.

Pamirškit šį sezoną. Linkiu Šarui pasimokyt iš savo klaidų ir kitais metais nepagailėt pinigų dviem geriems gynėjams. Ne centrai šiais laikais grajų laiko, o mažiukai, net ir aš tą suprantu!

Sėkmės
2019-02-01
+2
Atsakyti
thonasthonas
taip, tu blogas treneris
2019-02-01
+1
Atsakyti
To dj
Tai, kad is komandos ji meta rytfaniai, apsimetantys Z fanais, normalus fanai supranta, kad cia ne jo kalte, kad zaidejai traumuoti, ar atsilupe kai kurie...
2019-02-01
Atsakyti
djgaffer
Bet tai kaip greit dauguma pamiršta Šaro nuopelnus,neįtikėtina.Dar taip nesenai ant rankų nešiojo,o dabar jau atleist?!Jūs gal juokaujat?Tai pasiūlykit už jį geresnį trenerį jmj.Šaras per porą metų komandą iškėlė iki elito.Anksčiau pas lyderius komanda važiuodavo tam,kad pralaimėt mažiau,nei 20 tšk.,o dabar su visais kovoja!Tai jai pasiilgot tų laikų,kai gaudavom ant 30 tšk.,tai š jūs,ne sirgaliai.Pernai dar vasarą kaip visi džiaugės,kad jis liko,o dabar jau lauk metat.Mąstyt pagaliau pradėkit,Šaras vienas geriausių dalykų,kas komandai yra nutikę.Visada juo tikėsiu,nes jis pripažįsta savo klaidas,o ne lipdukus kaltina.Su Šaru ir komanda visada.
2019-02-01
-1
Atsakyti
Hm
Po sekancio praleimejimo jau zinau kokia bus Pablo antraste
2019-02-01
Atsakyti
Antisaras
Out out out sarunas !!! Nuskandins zalgiri, pats gauna milijona ir dar toliau perka zaidejus kuriems moka zalgiris atlyginima o zaisti neduoda ! Kam tiek reikia zaideju jei ju nenaudoja vistiek ??? Ar zalgiris ant tiek turtingas klubas ir gali sau tai leisti ?
2019-01-31
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 43

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Maskvos srities Chimki
Kauno Žalgiris
49%
26/53
Metimai iš žaidimo
39%
23/59
35
Atkovoti kamuoliai
34
19
Rezultatyvūs perdavimai
17
5
Perimti kamuoliai
9
91
Naudingumas
62
52%
15/29
Dvitaškiai
37%
14/38

Rungtynių žaidėjai

Jordan  Mickey
20 PTS
8/14 FG
3/5 FT
Marius  Grigonis
15 PTS
3/12 FG
6/6 FT
Jordan  Mickey
9 REB
6 DREB
3 OREB
Brandon  Davies
6 REB
4 DREB
2 OREB
Stefan  Markovic
6 AS
4 TO
20 MIN
Brandon  Davies
4 AS
3 TO
24 MIN
Jordan  Mickey
25 EFF
58% 2P%
50% 3P%
Edgaras  Ulanovas
14 EFF
75% 2P%
50% 3P%