Nuotr. Imago Sport – Scanpix
  • „Bayern“ per antrą pratęsimą namie 90:86 parklupdė Eurolygos vicečempionus

• Miuncheno ekipa pirmąkart istorijoje nugalėjo „Fenerbahče“

• Pirmojo pratęsimo metu komandos pataikė 6 tritaškius

Įspūdingą pergalę Eurolygos turnyre iškovojo už atkrintamųjų traukinio besikabinanti Miuncheno „Bayern“ (11-10) komanda. Vokietijos čempionai savo aikštėje 90:86 (20:21, 9:13, 23:18, 14:14, 14:14, 10:6) pirmąkart istorijoje nukovė lygoje pirmaujančią Stambulo „Fenerbahče“ (18-3).

19
26
60%
6/10
2

Željko Obradovičiaus vadovaujamai Turkijos ekipai tai buvo vos trečiasis pralaimėjimas per 21 turą ir antrasis per paskutiniąsias penkerias rungtynes.

„Bayern“ ir „Fenerbahče“ iki šio susitikimo tarpusavyje kovojo penkis kartus bei visi mačai baigėsi turkų pergalėmis.

Ketvirtajame kelinyje likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, Melihas Mahmutoglu smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą „Fenerbahče“ naudai – 64:61, bet paskui per pustrečios minutės nepelnė nė taško.

Šeimininkai per tą atkarpą surinko 5 taškus ir buvo arti pergalės per pagrindinį laiką, tačiau Eurolygos vicečempionų kailį išgelbėjo Kostas Sloukas, pataikęs dvitaškį (66:66).

Pirmojo pratęsimo metu pasipylė tritaškiai, kurių abi komandos pataikė po tris. Paskutinį, likus žaisti 4 sekundes, įsmeigė Vladimiras Lučičius, išvedęs „Bayern“ vienu tašku į priekį (80:79).

Po minutės pertraukėlės Joffrey Lauvergne priėmė kamuolį po krepšiu ir bandė atlikti dėjimą, bet jį blokavo iš karto keli Miuncheno komandos krepšininkai ir tuo pačiu pažeidė taisykles. Prie baudų metimų linijos stojęs prancūzas pataikė tik antrą baudą ir komandoms teko žaisti dar vieną pratęsimą.

Antrojo metu „Bayern“ iš karto šovė į priekį po Danilo Barthelo dvitaškio ir Nemanjos Dangubičiaus tritaškio, kai įgijo 5 taškų persvarą – 85:80. Obradovičiaus auklėtiniams atsakus atkarpa 6:2, turkai kvėpavo šeimininkams į nugaras – 86:87.

Derricko Williamso taikli bauda padvigubino „Bayern“ persvarą – 88:86, kitoje atakoje nei Lauverge, nei Nikola Kaliničius nepataikė į krepšį, Barthelas dar pridėjo du taškus ir Dejano Radonjičiaus vadovaujama vietos komanda kontroliavo situaciją – 90:86.

Lemiamo išpuolio metu Luigi Datome atliko netikslų perdavimą ir sausakimšoje „Audi Dome“ arenoje „Bayern“ krepšininkai triumfavo kartu su aistringai juos palaikiusiais sirgaliais.

„Bayern“: Derrickas Williamsas ir Stefanas Jovičius (4/7 trit.) – po 19, Danilo Barthelas 14 (7/7 dvit., 7 atk. kam.), Nemanja Dangubičius 11.

„Fenerbahče“: Ali Muhammedas 23 (5/9 trit.), Luigi Datome 13 (8 atk. kam.), Joffrey Lauvergne 12, Nikola Kaliničius ir Kostas Sliukas (1/5 trit.) – po 11.