Vyriausybė laimina Kauno areną

2008-01-19 12:20
Sigitas Gudavičius, „Kauno diena“
Būsimiesiems Kauno sporto rūmams premjeras žada solidžią paramą. Gediminas Kirkilas sieks panaikinti biurokratines kliūtis, kad Nemuno saloje iškiltų didesnė nei 10 tūkstančių vietų arena.

Premjeras palaiko kauniečius

Gediminas Kirkilas po šią savaitę įvykusio susitikimo su krepšinio legenda Arvydu Saboniu susirūpino, kad Europos Sąjungos milijonai gali nepasiekti Kauno arenos, jeigu ji bus didesnė nei 10 tūkstančių vietų.

Todėl vakar premjeras surengė Vyriausybės rūmuose pasitarimą, kuriame aiškintasi, ar tikrai yra europietiški reikalavimai statyti mažesnį sporto kompleksą ir iš kur gauti pinigų šiam projektui įgyvendinti.

„Neaišku iš kur atsiradęs apribojimas neturėtų gluminti. Esu tikras, kad rasime sprendimus, kurie leistų gauti ES paramą šiam projektui įgyvendinti“, – po pasitarimo optimistiškai buvo nusiteikęs Kirkilas.

Pasak jo, Kaunas turi statyti ne mažesnę nei 12,5 tūkstančio vietų areną. „Turime žiūrėti į priekį. Juk šioje arenoje ir ateityje galėtų vykti dideli renginiai – Eurolygos finalinio ketverto, bendros Eurolygos ir NBA komandų rungtynės bei kiti turnyrai, kuriems keliami atitinkami reikalavimai. Vienas jų – ir dėl žiūrovų skaičiaus“, – tvirtino premjeras.

Kauno areną pastatyti žadama iki 2011 metų, kai Lietuvoje bus surengtas Europos vyrų krepšinio čempionatas. Premjeras vakar užsiminė, kad Lietuva pretenduos surengti ir vieną artimiausių Europos moterų krepšinio čempionatų.

Žadėjo asmeniškai kontroliuoti

Kauno meras Andrius Kupčinskas po susitikimo pareiškė išgirdęs premjero pažadą, kad vadinamoji 10 tūkstančių vietų problema bus išspręsta. „Pernai liepą išaiškėjo, kad Ūkio ministerijos iniciatyva atsirado štai toks apribojimas – esą ES finansuos tik mažesnės nei 10 tūkstančių vietų arenos projektą, nors anksčiau buvo numatyta, kad pinigai gali būti skirti didesnei nei 5 tūkstančių vietų arenai, nenustatant viršutinės žiūrovų skaičiaus ribos“, – aiškino meras.

„Per pasitarimą nesužinojome, kodėl tokia nuostata atsirado. Premjero pažadėjo, kad jis asmeniškai kontroliuos ir stengsis, kad iš Briuselio dokumentų šis apribojimas dingtų. Jis labai optimistiškai kalbėjo, kad tai galima bus pasiekti“, – pasakojo Kupčinskas.

Tikimasi, kad balandį arena bus pradėta statyti, o 2009-ųjų pabaigoje arba 2010 metų pradžioje ji atvers duris.

Kauno arenos projekte numatyta, kad čia, priklausomai nuo renginio, bus 12,5-14,5 tūkstančio vietų žiūrovams.

Dosniai atvėrė piniginę

Kirkilas teigė, kad arenos statyba Nemuno saloje kainuos maždaug 170 milijonų litų. Dar 62-64 milijonų reikės infrastruktūrai įrengti. .

Premjeras tvirtino, kad iš ES fondų Kauno arenos projektui bus skirta ne mažiau kaip 50 milijonų litų. Tokią pačią sumą žadama atseikėti iš valstybės investicijų programos. 40 milijonų litų bus numatyta kelių priežiūros fonde. Likusius 60-70 milijonų litų savivaldybė turės surasti pati, be kita ko, pritraukdama ir privačių investuotojų lėšas. „Čia šaltiniai gali būti patys įvairiausi – arenos vardo, ložių, kai kurių komercinių patalpų pardavimas. Galbūt Nemuno saloje galėtų iškilti ir kiti statiniai?“ – svarstė Kirkilas.

Architektas Eugenijus Miliūnas yra pateikęs savivaldybei arenos techninį projektą. Vasario 1 dieną turi būti baigta jo ekspertizė.

„Nesame skeptikai. Ligšioliniai darbo rezultatai nuteikia optimistiškai. Vasario 1 dieną turėsime tikslias sąmatas ir investicinį projektą. Dokumentai bus pateikti Vyriausybei“, – žadėjo meras Kupčinskas.

Kauno valdžios atstovams pageidaujant, premjeras arenos projektą koordinuoti paskyrė savo patarėją Vytautą Juškų.

Kreipėsi Seimo komisija

Seimo Antikorupcijos komisija, kurios pirmininkas Rimantas Dagys vakar irgi dalyvavo pasitarime pas premjerą, prašo Kirkilo įvertinti, kieno iniciatyva atsirado vadinamoji 10 tūkstančių vietų problema.

Ministro pirmininko ir ūkio ministro reikalaujama įvertinti asmenų, kurie rengė ar dalyvavo rengiant Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, veiklą bei spręsti klausimą dėl šių pareigūnų kompetencijos.

Taip pat paprašyta įvertinti, ar rengiant Sanglaudos skatinimo veiksmų programą nebuvo siekiama įgyvendinti suinteresuotų asmenų privačius interesus.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
mr
viskas zodziai,per daug stabdziu wilno,sugalvojo lenku uredai,kiek ziurovai gali talpinti sale,kitaip pinigu nebus,papuasu miestas!
2008-01-19
Atsakyti
Nu ka reikalai juda gera linkme ;) tikėkimės kad Balandi arena jau po truputi pradės kilti saloje ;)
2008-01-19
-1
Atsakyti
Rinkejas
jeigu kirkilas laikysis pazado, per seimo rinkimus prabalsuosiu uz komunistus
2008-01-19
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.