Pergalę po devynių iš eilės pralaimėjimų SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elitiniame divizione iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai namie po dramatiškos kovos 81:79 (21:23, 18:17, 25:11, 17:28) palaužė Ainaro Bagatskio treniruojamą „Valmiera“ klubą.

Šiose rungtynėse „Neptūnas“ vertėsi be komandos kapitono Vaidoto Pridotko. Pirmasis šių komandų susitikimas Valmieroje baigės solidžia aikštės šeimininkų pergale 89:67.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandas dar skyrė tik 2 taškai (45:43), tačiau laimėję 2 minučių atkarpą spurtu 9:2 klaipėdiečiai pabėgo į priekį (54:45).

Nors svečiams buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki 6 taškų, tačiau sėkmingai kėlinio pabaigą sužaidę „Neptūno“ krepšininkai prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį susikrovė solidžią 13 taškų persvarą (64:51).

Visgi latviai rankų nenuleido ir kėlinį pradėję spurtu 9:0 sumažino „Neptūno“ atotrūkį iki 4 taškų (64:60), o likus žaisti 3 minutes minimaliu skirtumu priekyje jau buvo svečiai (71:70).

Likus žaisti 28 sekundes Curtisas Nashas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir dar kartą į priekį išvedė „Valmiera“ komanda (79:78), tačiau baudos metimo amerikiečiui pataikyti nepavyko. Pataisyti komandos draugo metimą nepavyko ir Vladimirui Štimacui, o kamuolį atkovojęs Jerelas Allenas išprovokavo pražangą.

Tada Aloyzas Rudys nusprendė paprašyti minutės pertraukėles, po kurios „Neptūnas“ dar turėjo 7 sekundes išsigelbėjimui. Likus žaisti beveik 7 sekundes Edgaras Gabranis prasižengė prieš Remigijų Trakimą, kuris pademonstravo šaltus nervus. Puolėjas pataikė abu baudos metimus ir išvedė į priekį uostamiesčio komandą (80:79).

Po taiklių R.Trakimo baudų jau minutės pertraukėlės paprašė A.Bagatskis, tačiau ji nepadėjo. Svečiai suklydo išsimesdami kamuolį, o likus žaisti sekundę vieną baudą pataikęs Marius Runkauskas įtvirtino „Neptūno“ pergalę.

„Neptūnas“: Jerelas Allenas 17, Vaidotas Pečiukas 11, Remigijus Trakimas 11, Marius Runkauskas 11, Deividas Gailius 9, Andrius Mažutis 8, Evaldas Dainys 6, Grigorijus Šuchovtsovas 6 (3 blk.), Paulius Počiuipa 2.

„Valmiera“: Ingusas Bankevičius 19, Vladimiras Štimacas 15 (8 atk. kam.), Curtisas Nashas 12, Andrejus Jansonas 9, Edgaras Gabranis 8.