Ziga Dimecas Nuotr.: FIBA
  • „Lietkabelis“ išvykoje 85:78 nugalėjo „Montakit“

• Po šios pergalės tapo aišku, kad panevėžiečiai C grupėje užėmė penktąją vietą

• Rezultatyviausiai Lietuvos komandos gretose žaidė Jamaras Wilsonas, surinkęs 21 tašką ir 23 naudingumo balus

Didžiąją rungtynių dalį atsilikęs Panevėžio „Lietkabelis“ (5-9) FIBA čempionų lygos mače Ispanijoje pelnė penktąją pergalę ir užbaigė kovas Europoje.

Foto galerija

Panevėžiečiai trečiadienio vakaro rungtynėse svečiuose 85:78 (19:26, 22:22, 22:19, 22:11) nugalėjo vietos Fuenlabrados „Montakit“ (3-11) krepšininkus.

Po šių rungtynių tapo aišku, kad panevėžiečiai C grupėje užėmė penktąją vietą ir taip įgijo galimybę žaisti FIBA Europos taurės atkrintamosiose. Tiesa, tam reikalingas klubo verdiktas. Teigiama, kad „Lietkabelis“ veikiausiai atsisakys šios progos.

Pirmajame kėlinyje jautėsi absoliutus „Montekit“ komandos dominavimas. Apytuštėje arenoje rungtyniavę šeimininkai spurtavo 22:9, o po dešimties žaidimo minučių prieš „Lietkabelį“ pirmavo 26:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Panevėžio klubas grįžo į kovą ir 14 kėlinio minutę rezultatą išlygino (31:31). Vis dėlto, tuomet ir vėl spurtavo šeimininkai bei atitolo – komandos į ilgąją pertrauką patraukė „Montekit“ pirmaujant rezultatu 48:41.

Trečiajame ketvirtyje komandos žaidė apylygį krepšinį. „Lietkabelis“ kėlinį laimėjo (22:19) ir po 30-ties žaidimo minučių atsiliko vos 4 taškais – 63:67.

Likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 78:78. Tuomet Donatas Tarolis bei Saulius Kulvietis pataikė tolimus metimus, o Jamaras Wilsonas pridėjo dvi baudas ir Panevėžio komanda šventė pergalę rezultatu 85:78.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ gretose žaidė Wilsonas. Krepšininkas per beveik 35 minutes pelnė 21 tašką (6/10 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 23 naudingumo balus.

„Montakit“ ekipoje labiausiai pasižymėjo Francisco Cruzas, pelnęs 26 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud. met.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, sugriebęs 3 kamuolius bei surinkęs 26 efektyvumo balus.

„Montakit“: Francisco Cruzas 26 (26 naud. bal.), Danas Clarkas 11, Christianas Eyenga 10 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 21 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 16 (6 atk. kam., 23 naud. bal.), Saulius Kulvietis 15, Stefanas Sinovecas 12, Paulius Valinskas 10 (5 atk. kam.).