Nuotr.: BasketNews.lt/V. Mikaitis

Kauno „Žalgiriui“ (8-14) nepavyko parsivežti pergalės iš Katalonijos sostinės. Lietuvos čempionai po permainingos kovos 72:78 nusileido „Barcelonos“ (13-9) ekipai.

Foto galerija

Kauniečiai savo varžovams leido atkovoti 12 kamuolių puolime, kai patys nusiėmė 7, o bendrai kovą dėl kamuolių pralaimėjo 27-35.

Svestislavo Pesičiaus auklėtiniai metė 26 baudas (17/26), kai tuo metu svečiai nuo baudų metimo linijos atakavo vos 6 kartus (visus 6 ir pataikė).

Šeimininkų ekipoje naudingiausiai žaidęs Ante Tomičius per 19 minučių pelnė 11 taškų (5/5 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgirio“ gretose tritaškių badą nutraukė Artūras Milaknis. Snaiperis per 27 minutes pelnė 17 taškų (0/1 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.) ir surinko 13 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą nesėkme pasibaigusiose Eurolygos rungtynėse.

Aaronas White'as – 8,5 balo
23 min., 10 tšk. (4/6 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 8 atk. kam., 5 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V. Mikaitis

Aaronas Barselonoje buvo neabejotinai geriausias „Žalgirio“ krepšininkas. Puolėjas pasižymėjo puikia energija bei pagyvino kauniečių atakas greitais išpuoliais. Amerikietis gerai kovojo dėl kamuolių, o du jo išpuoliai pasibaigė vizitine kortele tapusiais dėjimais ore po Wolterso perdavimų. Tiesa, porą kartų White'as puolime paskubėjo ir įlipo į medį.

Artūras Milaknis – 8 balai
27 min., 17 tšk. (0/1 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), 4 praž., 13 naud. balų.

Pagaliau! Gynėjas per vakarą pataikė lygiai tiek pat tritaškių, kiek per prieš tai vykusias 6 rungtynes – 5. Artūrui labai reikėjo tokio mačo psichologiškai, o ir „Žalgirio“ puolimas su tokiu snaiperio žaidimu pasidaro žymiai įvairiapusiškesnis. Gynyboje Milaknis turėjo problemų su Hanga bei porą kartų padarė nereikalingas pražangas. Tiesa, žiūrint tik į metimų kokybę, tai – labai geros rungtynės ir reikia tikėtis, kad su šia dvikova prasidės sėkminga Milo atkarpa.

Nate'as Woltersas – 7,5 balo
27 min., 15 tšk. (6/11 dvit., 1/5 trit.), 2 atk. kam., 7 rez. perd., 3 kld., 13 naud. balų.

11
20
6
3

Nate'as puikiai skirstė kamuolius komandos draugams, o porą kartų po jo perdavimų White'as efektingai užbaigė atakas ore. Amerikiečiui ir pačiam gerai sekėsi užbaiginėti atakas iš po krepšio. Gaila, bet kaip ir visa komanda, įžaidėjas sustojo lemiamame ketvirtyje. Varžovai rizikavo prieš Woltersą, leisdami jam laisviau jaustis prie tritaškio linijos, bet gynėjui tuo pasinaudoti pavyko tik kartą.

Paulius Jankūnas –  6 balai
13 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Paulius vėlai pasirodė aikštėje, tačiau, tik išėjęs ant parketo, iš karto išprovokavo varžovo pražangą. Kapitonas protingai žaidė tiek gynyboje, tiek puolime, kur išnaudojo savo šansus. Verta paminėti, kad Jankūnui neblogai sekėsi tvarkytis su gerokai už save aukštesniu Tomičiumi, kai kiti Lietuvos čempionų vidurio puolėjai su kroatu turėjo didelių problemų.

Edgaras Ulanovas – 5,5 balo
27 min., 8 tšk. (1/3 dvit., 2/6 trit.), 3 atk. kam., 4 praž., 2 naud. balai.

Ulanovas labai gerai pradėjo rungtynes bei po dviejų kėlinių turėjo surinkęs 10 naudingumo balų. Deja, antroji mačo dalis nesusiklostė, kai sekė vienas po kito pramesti tolimi metimai, o pabandžius prasiveržti, Edgaras buvo apdovanotas varžovų bloku. Tiesa, reikia pagirti puolėją už tai, kad žaisdamas ketvirtojo numerio pozicijoje aštrino žaidimą, praplėtė aikštelę, o gynyboje prieš aukštesnius oponentus didesnių problemų irgi neturėjo.

Thomasas Walkupas – 5,5 balo
16 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/2 trit.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 praž., 6 naud. balai.

Walkupas, atrodo, jau apsiprato su įžaidėjo pozicija. Gynėjas stebuklų nerodo, bet susitvarko su savo užduotimis ir vaizdo negadina. Turėti pirmojo numerio pozicijoje taip gerai besiginantį krepšininką – didelis privalumas. Amerikietis puolime dar abejoja atakuodamas iš tolimesnio nuotolio ir kartais priima neteisingą sprendimą pasirinkdamas: mesti ar ne.

Brandonas Daviesas – 5 balai
16 min., 8 tšk. (4/7 dvit.), 2 atk. kam., 5 paž., 4 naud. balai.

Amerikietis pirmą kartą šį sezoną Eurolygoje rungtynes pradėjo ne startiniame penkete, tačiau tai labiau buvo ne dėl Jasikevičiaus taktinio sumanymo, o dėl Davieso sveikatos. Brandonas pastarosiomis savaitėmis negalėjo sportuoti visa jėga dėl sveikatos problemų, o tai atsispindėjo ir jo žaidime. Aukštaūgis greitai prisirinko nereikalingų pražangų, o tai apribojo jo minutes ant parketo. Tiesa, kai kurie teisėjų sprendimai buvo švelniai tariant abejotini. Verta pagirti vidurio puolėją situacijose gynyboje, kai tekdavo susikeisti ginamaisiais ir krepšininkas likdavo prieš mažesnį už save oponentą, tačiau po krepšiais centras turėjo problemų stumdydamasis su galingais priešininkų priekinės linijos žaidėjais.

Antanas Kavaliauskas – 5 balai
17 min., 4 tšk. (2/4 dvit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 2 praž., 6 naud. balai.

Rungtynes pradėjo startiniame penkete, tačiau gynyboje turėjo labai daug problemų su Tomičiumi, o pats puolime neturėjo, ką pasiūlyti. Vėliau Kavaliauskui pavyko sužaisti sėkmingesnę atkarpą, kai porą kartų jis pataikė iš vidutinio nuotolio bei apsigynė perimdamas kamuolį. „Žalgiriui“ Antano pataikymas iš distancijos yra labai svarbus, nes tuomet jis pritraukia varžovus prie savęs, o tada lietuvis geba puikiai nusimesti kamuolį laisvam komandos draugui.

Leo Westermannas – 5 balai
12 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 2 rez. perd., 1 naud. balas.

Leo aikštėje praleido beveik 12 minučių ir per jas nelabai kažkuo išsiskyrė, tačiau iš konteksto neiškrito. Prancūzas patikimai dirbo gynyboje, atliko porą rezultatyvių perdavimų ir kaip žaidėjas, kuris be krepšinio praleido apie 6 savaites, pasirodė gerai.

Marius Grigonis – 4 balai
18 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 3 praž., 2 naud. balai.

Tai buvo sunkios rungtynės Mariui. Elitine gynyba pasižymintis „Barcelonos“ klubas neleido gynėjui improvizuoti ir laisvai jaustis su kamuoliu. Lietuvis pastaruoju metu buvo tapęs „Žalgirio“ puolimo lyderiu būtent dėl savo veržlumo ir drąsos, tačiau Katalonijos sostinėje to nematėme. Prie mažesnės žaidėjo rolės prisidėjo ir geras Milaknio žaidimas.

Deonas Thompsonas aikštėje pasirodė epizodiškai bei spėjo pralaimėti tiek mikrodvikovą Tomičiui, tiek Seraphinui, kurie pelnė taškus su pražanga.