Tik po netaiklaus Regimanto Minioto metimo aidint sirenai sveiką kailį išnesusio Vilniaus „Ryto“ vairininkas Dainius Adomaitis tikėjosi atkaklios kovos Kėdainiuose prieš vietos „Nevėžį“, bet tuo pačiu vylėsi sulaukti ir didesnio indėlio iš savo jaunųjų krepšininkų.

16
5
50%
2/4

Anot trenerio, tinkamai pasinaudodamas jiems duotomis progomis, „Ryto“ jaunimas pagal planą turėjo leisti atsipūsti komandos vedliams po emociškai ir energijos prasme sunkių rungtynių Europos taurėje. Visgi vienam iš sostinės klubo lyderių Eimantui Bendžiui teko žaisti beveik 39 minutes.

Chrisas Krameris žaidė 28 minutes, Arnas Butkevičius – 26, o Arciomas Parachouskis – 24. Trečiadienio mače su Monako „AS Basket“ vos minutę aikštėje praleidęs Mindaugas Girdžiūnas rungtyniavo 29 minutes.

„Viskas buvo dėl energijos ir matėsi, kad „Nevėžis“ tos energijos turi daugiau, – teigė Adomaitis. – Bet aš labiausiai piktas esu ant savo jaunimo. Planavome, kad jaunimas žais nemažai minučių, tačiau tas žaidimas... Tu turi nusipelnyti minučių aikštelėje, turi žaisti pagal planą, ką mes norime daryti, turi žinoti derinius. Truputį buvo tokio nesusipratimo ir jie sugrįžo į rungtynes.“

Nuo suolo pakelti Deividas Sirvydis ir Martynas Echodas rungtyniavo po 17 minučių, Margiris Normantas aikštėje praleido penkias minutes. Šis trejetas bendrai pataikė 3 iš 12 metimų, surinko 7 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Miniotas smeigė tritaškį ir „Nevėžio“ deficitas aptirpo iki vieno taško (74:75). Likus žaisti 2,2 sekundės, rezultatas liko nepakitęs, o kamuolys priklausė šeimininkams. Jį priėmęs tas pats Miniotas staigiai atakavo krepšį, bet kamuolys atsimušė į lanką bei Kėdainių arenoje nuaidėjo nusivylimo atodūsis.

„Geras metimas, – pridūrė Adomaitis. – Žinojome, kokią situaciją žais, atspėjome, bet gynyboje pametė žmogų. Išmetė. Gali tokį pataikyti, bet prametė.“

„Atvirai kalbant, atsibodo tokie neišnaudoti šansai, – spaudos konferencijoje sakė „Nevėžio“ vyr. treneris Darius Dimavičius. – Praktiškai pralaimėjome prieš du Lietuvos grandus, Kauno „Žalgirį“ ir „Rytą“, paskutinėmis sekundėmis. Smagu, kai vyrai sukovoja, bet tokiu atveju sakau, kad geriau pralaimėti 20-ia taškų nei pralaimėti vienu. Turėjome tikrai gerą šansą ir tikrai gerai žaidėme.

Rungtynių pabaigoje jie pataikė labai svarbius tritaškius. Apskritai tritaškius metė 57 proc. taiklumu, mes – 29 proc. Esmė ta, kad pasimesdavome rotacijoje, kai jie centruodavo ir numesdavo kamuolį. Mes nepasirinkdavome, kuris yra metikas, o kuris ne. Eidavome padėti ant ne metiko, metikas likdavo laisvas ir pataikė.

Aišku, gaila paskutinė ataka nepavyko. Buvo planuota visai kitaip, jie visi susikeitė ir nepavyko nei įmesti, nei laimėti.“

„Rytui“ šiose rungtynėse nepadėjo pirštą Europos taurės dvikovoje susižeidęs D.J. Seeley, tačiau jis bus pasirengęs kautis atsakomosiose KMT ketvirtfinalio rungtynėse antradienį Utenoje su vietos „Juventus“.

Atrinkti (0) Visi (2)
To Kaunas
Pas Žalgirį jaunimas nė taško nepelno nes pas žalgirį tik grybai tie jauniai visi trajaką mest bijo tegu pasimoko iš Sirvydžio vienintelis žmogus kuris gali atsidurti NBA iš abiejų komandų. O tu svajoji apie medalius? Tu net nežinai kiek ten komandų svajoja apie medalius manau nereikia vardinti. Beje pas Žalgirį ir asilai. Atleisk bet tu ne ką geresnis už juos būtum tad čiaupk žabtus
2019-02-10
+1
Kaunas
Tai lopas tas Adomas jokio jaunimo nera pas ta Ryta visi pasipute asilai, zemo lygio treneris, neisivaizduoju kaip jis rinktine treniruos:/ liksime be medaliu...