• Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje 89:88 palaužė Utenos „Juventus“

• Pergalingą metimą, likus 5,6 sekundės, pataikė Deividas Gailius

• Puolėjas iš viso pelnė 21 tašką bei surinko 22 naudingumo balus

• 26 kartus suklydę „Juventus“ pagerino šio sezono LKL antirekordą. Toks rezultatatas yra antras visoje lygos istorijoje

Deividas Gailius išgelbėjo Klaipėdos „Neptūną“ (17-5) nuo dar vieno antausio Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kur išvykoje 89:88 (15:29, 26:19, 22:15, 26:25) įveikė Utenos „Juventus“ (8-14).

Foto galerija

Iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, Kenny Gainesas smeigė tritaškį ir padvigubino „Juventus“ persvarą – 84:78. Vis tik jau kitoje atakoje Osvaldas Olisevičius atsakė tuo pačiu, išlaikydamas „Neptūną“ rungtynėse (81:84).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, šeimininkai suorganizavo gražią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Arvydas Šikšnius. Vis tik kitoje aikštelės pusėje Deividas Gailius smeigė tolimą metimą nuo lentos ir dar labiau sumažino „Neptūno“ atsilikimą (84:86).

Po šio epizodo sekė netaiklus Martino Gebeno metimas, o užsivedę „Neptūno“ snaiperiai nubaudė vėl. Suvaikščiojus kamuoliui, niekieno neprižiūrimas Olisevičius pataikė dar vieną tritaškį ir išvedė uostamiesčio ekipą į priekį – 87:86.

Savo atsakui „Juventus“ turėjo kiek daugiau nei 27 sekundes. Iniciatyvos ėmęsis Gainesas atliko reidą į baudos aikštelę bei pataikęs nelengvą metimą sugrąžino pranašumą šeimininkams – 88:87.

Maksvytis po šio epizodo paprašė minutės pertraukėlės, o kamuolį atidavė į Gailiaus rankas. Kaip ir Gainesas, Gailius įsiveržė į baudos aikštelę bei likus 5,6 sekundės pataikė iš po krepšio, atstatydamas persvarą „Neptūnui“ (89:88).

Paskutinę ataką „Juventus“ patikėjo ir vėl Gainesui. Vis tik amerikietis buvo priverstas mesti sudėtingą dvitaškį, kuris buvo netaiklus ir ištiksėjus visam laikui, finalinė sirena paskelbė „Neptūno“ pergalę.

21
22
75%
3/4
100%
2/2

Mačo herojumi tapęs Gailius per 21 minutę pelnė 21 tašką (6/9 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/4 baudos), atliko 4 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Atkakliose rungtynėse dar 36-ąją mačo minutę Maksvytis užsidirbo techninę pražangą, o Dovis Bičkauskis realizavo baudos metimą, po to prie baudų metimų linijos neklydo Martinas Gebenas, o po Gyčio Radzevičiaus tritaškio šeimininkai įgijo 7 taškų persvarą – 78:71.

Vis tik Kyle‘as Weaveris pataikė iš toli, Laimonas Kisielius realizavo baudų metimus ir uostamiesčio ekipa vėl pradėjo kvėpuoti varžovams į nugaras – 76:79.

Šeimininkams šiose rungtynėse koją itin kišo padarytos klaidos. 26 kartus suklydę Žydrūno Urbono auklėtiniai pagerino šio sezono LKL antirekordą, o toks rodiklis yra antras per visą lygos istoriją. Praėjusių metų sausį Pasvalio „Pieno žvaigždės“ rungtynėse su Vilniaus „Rytu“ buvo praradusios 28 kamuolius.

„Juventus“: Kenny Gainesas 23 (6/10 dvit.), Arvydas Šikšnius 18 (4/4 trit.), Dovis Bičkauskis 16 (3/3 dvit., 3/4 trit.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (6/9 dvit.), Jerai Grantas 16 (6/8 dvit.), Gytis Masiulis 13, Osvaldas Olisevičius ir Kyle‘as Weaveris po 12.

2019-02-10 06:47
Jj
Jau tas gailiaus tritaškis,tai iš visų lempinių-lempiškiausias,pats nesuprato kas čia įvyko šveplius
Įvertinkite komentarą:
2019-02-09 20:02
songas
Dziugu kad Neptunas istrauke sunkias rungtynes nes jau ritfaniukai dziaugesi kad Neptunas pralaimes. Isgrauzkit! Pagarba uz kova Utenai. Mokinkites zaisti rungtyniu pabaigas. Su laikrascio parodija KMT buvo pralaimeta tik pabaigoje taip kad darykit isvadas ir atsakomose atidauzykit wilenskus savo arenoje.
2019-02-09 20:00
eflow
Tokia komanda kaip Neptūnas negali šitaip pradėti rungtynių, tai yra nedovanotina, leisti varžovams jau pirmame kėlinyje pirmauti dviženkliu skirtumu.. Ko pasekoje teko visas rungtynes vytis ir vos neprisižaidė, gerai, kad meistriškumas suveikė ir ištempė varžybas, kiekvienas taškas dabar lkl yra sidabro vertės. O šiaip pagarba Juvei, tikrai gerai komanda žaidžia, tik daug klaidų daro, manau pajėgūs eliminuoti rytą iš kovos dėl KMT. Tiek Juventus, tiek PPŽ yra tos komandos, kurios gali mesti iššūkį kiekvienai lkl komandai.
2019-02-09 19:43
Visas rungtynes pro šalį Neptūnas tritaškius šaudė,bet lemiamu metu tris iš eilės sugebėjo įmesti.Čia jau meistriškumas.Kas dar įdomu,kad Juvė padarė net 26 klaidas,kosminis skaičius,bet vistiek visą laiką pirmavo ir buvo arti pergalės.Kovinga komanda,tik šį kartą nepasisekė.
2019-02-09 19:42
xxx
Na Neptūnas parodė charakterį, o Juventus bus sunku prieš rytą labai
2019-02-09 19:41
rytas ruosis top 8 jau, o zalgiris gales koncentruotis i lkl i kmt
2019-02-09 19:40
pasiseke neptunui,bet kaip sakoma sekasi tik stipriausiems.gaines panasu kad atsigauna po traumos,po sio sezono turetu saut i virsu.gailius irgi parode kad dar gali zaist krepsini.aplamai tai idomus macas,bet broko labai daug per abi komandas.
2019-02-09 19:38
Galejo Juventus laimet, jei nebut Dimsos rungtynese, nes visiskas vezys ir dar iniciatyvos nori imtis, gerai kad Urbonas susiprato ir antroje puseje neleido to grybo. Kertinis momentas, kai turint triju tasku persvara, heroju bande pavaidint Bickauskis, perlaike kamuoli ir padave ant 2 sekundziu kamuoli visiskai nepasiruosiusiam Gebenui. Svarbiausiu momentu kamuolys pas Juve gali buti tik Gaineso rankose ir tai akivaizdu.

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8