Nuotr. BNS
  • Vilniaus „Rytas“ paskutiniajame Eurolygos jaunimo turnyro grupės mače 82:84 nusileido Romos „Stellazzurra“

• Italų pergalę lėmė Kacpero Klaczeko taškai, iki rungtynių pabaigos likus 16,3 sekundės

• Vilniečiai į finalą pateko dėl geresnio įmestų/praleistų taškų santykio

Vilniaus „Ryto“ jaunimo ekipa (2-1) patyrė nesėkmę Kaune, bet pateko į Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalą. Titulą ginantys sostinės krepšininkai 82:84 (22:26, 23:26, 18:8, 19:24) nusileido Romos „Stellazzurra“ (2-1) ir sekmadienį dėl patekimo į pagrindines pirmenybes Vitorijoje kausis su „Žalgiriu“.

Po šių rungtynių B grupėje „Rytas“, „Stellazzurra“ ir Maskvos CSKA surinko po lygiai pergalių bei pralaimėjimų, o žiūrint į tarpusavio komandų rezultatus, pergalių bei pralaimėjimų balansas taip identiškas – 1-1.

Vis tik vilniečių tarpusavio rungtynių pelnytų ir praleistų taškų santykis yra geriausias bei siekia +19. Tuo metu Romos ekipos santykis yra -1, o CSKA – -18. Kertiniu rezultatu tapo vilniečių pergalė 85:64 rungtynėse su CSKA.

Rungtynės prasidėjo atkaklia abiejų komandų dvikova. Ąžuolo Tubelio ir Manto Rubštavičiaus vedamas „Ryto“ jaunimas didžiąją dalį pirmojo kėlinio pirmavo, tačiau jo pabaigoje spurtą surengusi „Stellazzurra“ po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje (26:22).

Antrajame kėlinyje žaidimą daugiau kontroliavo varžovai. Iš pradžių rezultatą vilniečiai išlygino, tačiau du tolimi Romos krepšininkų metimai leido pradėti gerą atkarpą ir laikyti beveik dviženklį pranašumą. Gerai kėlinį pabaigęs „Rytas“ į didžiąją pertrauką keliavo turėdamas 7 taškų deficitą (45:52).

Po pirmųjų dvidešimties minučių 11 taškų buvo surinkęs Tubelis, o 10 pridėjo Rubštavičius. 8 taškus pelnė ir 2 kamuolius atkovojo pagrindinėje „Ryto“ ekipoje rungtyniaujantis Blaževičius. Vilniečiai atliko net 13 rezultatyvių perdavimų.

Sugrįžę po didžiosios pertraukos vilniečiai kovingai mažino varžovų pranašumą ir antroje trečiojo kėlinio pusėje jį persvėrė. Puikų pasirodymą tęsė Tubelis ir Blaževičius, o „Rytas“ prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 63:60.

Daugiausia pataiko: Mantas Rubštavičius

Ketvirtame kėlinyje tęsėsi įnirtinga abiejų ekipų dvikova, o komandiniu žaidimu pagrįstas „Ryto“ jaunimo puolimas leido įgyti nedidelį pranašumą. Tiesa, prasidėjus lemiamai minutei rezultatas tapo lygus, o likus 16,3 sekundės „Stellazzurra“ pirmavo dviem taškais. (84:82). Vilniečiai turėjo šansą dviem tolimiems metimams, tačiau abu jie skriejo pro šalį ir sostinės klubas patyrė nesėkmę.

„Stellazzurra“: Matteo Visintinas (7/12 dvit.) ir Nicola Giordano (4/5 trit.) po 16, Leo Menalo (5/11 dvit.) ir Yannickas Nzsoa po 15.

„Rytas“: Ąžuolas Tubelis 26 (5/10 dvit., 10/12 baudos, 30 naud. bal.), Danielis Baslykas 15 (7/8 baudos), Mantas Rubštavičius 14 (1/5 trit.), Marekas Blaževičius 12 (5/13 dvit.).

Atrinkti (0) Visi (19)
Na is tiesu sita Romos komanda pastoviai buna kieta, gaila Rytui nepasiseke jos iveikti, nors truko nedaug :)

Siuo momentu B grupe atrodo stipresne, isskyrus Danijos komanda, bet favoritai turi patvirtinti savo statusus kovoje del 1,3,5 vietu ;)
2019-02-10
+3
Ai
Pamenu ir pernai romos komanda buvo rimciausia - tai galima dakyti kad eurolygos junior finalas jau ivyko
2019-02-10
Ūžpakalnis
Ligonis :) eik geriau i gariunus koiniu pardavinėt,tau tai geriau sekas.
To klaidomis

Tu nerauki apie krepsini apsoliuciai nieko, jei nemtai talentu sitose rinktinese Ryto ir Zalgirio.
2019-02-09
+1
Klaidomis
Dazniausiai sudus sneka. Bet ir man pesimizmas ima virsu ir as cia nieko gero nematau
2019-02-10
-3
Net ir ryto jaunimui sėkmės šypsosi,čia jau mistika kažkokia.Bet gerai,pažiūrėsim kieno žaidėjai šiai dienai geresni.Šiaip,visi žaidėjai žinomi,bet tas Baslykas iš kažkur išlindo.Ir dar gerai sužaidė.Nu,pamatysim,kaip seksis prieš Žalgirį žaist,kurie užtikrintai ir be jokių problemų pateko į finalą.
2019-02-09
+3
Smagu smagu kad finale kausis ryto ir žalgirio smaragdiniai benkarčiukai bet kas iš to? Vėl po to bus kliedesiai kad esame krepšinio valstybė tik įdomu kur jie vėliau dingsta. Lietuvos krepšinis tokioje skylėje sėdi kad ooooo praktiškai nuo Valančiūno laikų nėra ryškios asmenybės dominuojančio žaidėjo. Nuo pat pirmų kvaili trenriai kala į galvas KOMANDA KOMANDA velniop tegul meta eina drąsiai patys ant savęs. Neturime indvidualiai pajėgių krepšininkų vientinėlis buvo maestro MARČIULIONIS galbūt dar KAUKĖNAS. Ir visai nesvarbu kas laimės rytas žalgiris finale po 3 metų tu januolių niekas neatsimins o treneris CV turės +
2019-02-09
-2
Tu kurva trolio fabriko generole, susidegink.
2019-02-10
+4
bekas
Ir cia purvai, juk visi objekvyviai vertinantis krepsini, o ne apsimize spoguoti snargliai, supranta, kad ryto janimo komanda visa galva geresne uz zalgirio ir sansu z ten jokiu nera. Kaip ir ryto pagrindinei komandai kur yra ryskus zalgirio pranasumas.