Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Rytas“ po trejų metų pertraukos sugrąžino Karaliaus Mindaugo taurę į sostinę. Vilniečiai finale po dramatiškos kovos 70:67 įveikė Kauno „Žalgirį“.

Foto galerija

„Rytą“ į priekį tempė sezono viduryje prie komandos prisijungęs Arciomas Parachouskis. Finalo MVP tapęs baltarusis per 31 minutę pelnė 14 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, blokavo 3 varžovų metimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgirio“ gretose naudingiausiai rungtyniavo Marius Grigonis. Gynėjas per 29 minutes pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.) ir surinko 18 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Ryto“, tiek „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymus taurės finale.

„Rytas“

Arciomas Parachouskis – 9 balai
31 min., 14 tšk. (6/11 dvit., 2/3 baud.), 11 atk. kam., 3 blk., 21 naud. balas.

Nuotr. BNS

Aukštaūgis, atvykęs į klubą, pakeitė sostinės ekipos veidą: iš pradžių Parachouskis pataikė lemiamą metimą Belgrade ir išvedė komandą į Europos taurės ketvirtfinalį, o KMT finale visiškai uždarė varžovų lyderį Brandoną Daviesą bei pats dominavo po krepšiais. Puolime Arciomas griebė kamuolius per priešininkų galvas, o gynyboje išrašė tris blokus Lietuvos čempionų krepšininkams. Nors centras ne visada spėjo prie Jankūno bei rungtynių pabaigoje pakibo ant Westermanno klaidinamų judesių, kuris galėjo dvikovą perkelti į pratęsimą, bet Parachouskio pasirodymas finale buvo puikus.

Rokas Stipčevičius – 8 balai
17 min., 13 tšk. (2/3 dvit., 3/6 trit.), 3 rez. perd., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kroatas rungtynes pradėjo prastai bei kelias atakas perlaikė kamuolį, o prieš jį žalgiriečiai puolime naudojosi ūgio pranašumu. Lemiama dvikovos atkarpa priklausė gynėjui: Stipčevičius pelnė 8 taškus, atliko rezultatyvų perdavimą Bendžiui ant tritaškio linijos ir tapo rungtynių herojumi. Jei ne prasta mačo pradžia ir kelios klaidos gynyboje, Rokas būtų vertas aukščiausio balo, nes tik jo dėka „Rytas“ panaikino devynių taškų deficitą ir tapo KMT čempionais.

Chrisas Krameris – 7,5 balo
33 min., 15 tšk. (2/6 dvit., 3/6 trit., 2/4 baud.), 6 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld., 5 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

14
21
55%
6/11
3

Kapitonas dvikovą pradėjo nervingai ir padarė kelias klaidas, tačiau antrajame kėlinyje gynėjui krepšys atsirišo ir Chrisas per ketvirtį pelnė 10 taškų bei padėjo ekipai išlikti kovoje. Antroje mačo dalyje Krameris atliko keletą skubotų metimų, lipo į medį, tačiau gynyboje puikiai prižiūrėjo priešininkų žaidimo organizatorius ir svariai prisidėjo prie ilgai lauktos pergalės.

D.J. Seeley – 7 balai
36 min., 11 tšk. (3/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 4 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Seeley rungtynių pradžioje buvo puikiai prižiūrimas Mariaus Grigonio, o pats turėjo rimtų problemų ginantis prieš tiesioginį oponentą, tačiau būtent „Ryto“ gynėjo metimas, likus šiek tiek daugiau nei minutei iki dvikovos pabaigos, pagaliau persvėrė rezultatą sostinės klubo naudai. Taip pat D.J. lemiamame ketvirtyje smeigė tolimą metimą ir prisidėjo prie vilniečių spurto. Krepšininkas buvo daugiausiai minučių ant parketo praleidęs rungtynių žaidėjas – beveik 36.

Arnas Butkevičius – 6,5 balo
33 min., 10 tšk. (2/5 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), 5 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Arnas, ypač pirmoje mačo dalyje, puikiai draskė žalgiriečių gynybą savo reidais. „Žalgiris“ prieš Butkevičių rizikavo gynyboje ant perimetro, tačiau puolėjui nepavyko kauniečių nubausti taikliu tolimu metimu (0/4 trit.). Gynyboje Arnas porą kartų vėlavo su Milakniu, tačiau puolėjo demonstruota energija davė teigiamą impulsą sostinės ekipai.

Eimantas Bendžius – 4 balai
30 min., 3 tšk. (1/3 trit.), 3 atk. kam., 4 praž. 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Jei ne Bendžiaus tolimas metimas mačo pabaigoje, puolėjo rungtynes galėtume pavadinti tragiškomis. Eimantas gynyboje nespėjo prieš White'ą, rinkosi nereikalingas pražangas, o pats puolime buvo visiškai uždarytas ir per 30 minučių išmetė vos 3 metimus.

Martynas Echodas – 4 balai
14 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Aukštaūgiui teko kartais pažaisti ketvirtojo numerio pozicijoje ir kalnų nuversti jaunajam žaidėjui nepavyko. Echodas taip pat suteikė poilsio minučių Parachouskiui, bet aikštėje nelabai kuo išsiskyrė. Įsiminė tik puolėjo prarastas kamuolys žaidžiant veidu į krepšį.

Mindaugas Girdžiūnas – 2 balai
7 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 3 praž., -4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Girdžiūnas rungtynėse iškrito iš konteksto. Per septynias minutes Mindaugas spėjo susirinkti tris asmenines pražangas, o gynėjo  +/- rodiklis buvo mažiausias nugalėtojų gretose (-7).

„Žalgiris“

Marius Grigonis – 8 balai
29 min., 15 tšk. (3/6 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Grigonis puikiai darbavosi tiek puolime, kur nuolat atakavo Seeley, tiek gynyboje, kur gerai prižiūrėjo tą patį oponentą. Gynėjas antrajame kėlinyje pelnė 8 taškus ir padėjo kauniečiams truktelėti į priekį. Po pertraukos gynėjas porą kartų įlipo į medį, tačiau išlaikė gerą agresiją ir grasino varžovams ant perimetro.

Aaronas White'as – 8 balai
31 min., 11 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), 6 atk. kam., 2 kld., 5 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Aaronas žaidė puikias rungtynes iki nesėkmingos visai komandai atkarpos ketvirtojo kėlinio pabaigoje: gynyboje amerikietis puikiai prižiūrėjo Bendžių, o puolime pats baudė priešininkų puolėją. Deja, White'as paskutinėmis minutėmis įlipo į medį ir prasižengė puolime, o tai turėjo įtakos rungtynių baigčiai. Nepaisant lemiamu metu padarytos klaidos, puolėjas sužaidė solidų mačą.

Leo Westermannas – 7,5 balo
23 min., 11 tšk. (2/6 trit., 5/7 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 2 kld., 6 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Prancūzas buvo geriausias aikštės generolas „Žalgirio“ gretose. Gynėjas atliko porą blogų perdavimų bei ketvirtajame kėlinyje paskubėjo su tritaškiu metimu, kuris buvo labai netikslus, tačiau su juo aikštėje Lietuvos čempionų puolimas veikė sklandžiausiai. Westermannas galėjo tapti rungtynių herojumi, kai sugebėjo išprovokuoti Parachouskio pražangą metant iš toli, tačiau jo ranka sudrebėjo nuo baudų metimo linijos.

Artūras Milaknis – 7 balai
21 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 2/4 trit.), 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknis mačo pradžioje buvo gerai prižiūrimas prie tritaškio linijos, tačiau porą kartų puikiai prasiveržė ir pelnė taškus iš po krepšio. Vėliau snaiperis du kartus nubaudė priešininkus tolimais metimais, įskaitant ir tritaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Gynyboje Artūrui sunkiai sekėsi tvarkytis su Butkevičiumi, tačiau lietuvio žaidimas puolime buvo įvairiapusiškas ir suteikė daugiau galimybių komandos draugams.

Paulius Jankūnas – 6,5 balo
22 min., 8 tšk. (4/5 dvit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Ilgą laiką kapitonas žaidė vidurio puolėjo pozicijoje ir jam neblogai sekėsi atakuoti Parachouskį iš vidutinio nuotolio. Tiesa, esame įpratę matyti, kaip Jankūnas geba protingai provokuoti pražangas tiek prieš greitesnius oponentus, tiek prieš fiziškai galingus, tačiau finale Paulius per 22 minutes neišprovokavo nė vienos pražangos.

Nate‘as Woltersas – 4,5 balo
19 min., 5 tšk. (1/5 dvit., 1/3 trit.), 3 rez. perd., 0 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai nebuvo geros gynėjo rungtynės, o tai atspindi ir vos du Wolterso taiklūs metimai iš aštuonių. Dažnai Nate'o metimų pasirinkimas nebuvo geras, kuomet įžaidėjas perlaikydavo kamuolį ir lipdavo į medį. Guodžia tik geriausias komandoje +/- rodiklis (+8).

Edgaras Ulanovas – 4 balai
26 min., 4 tšk. (2/5 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Praėjusių metų turnyro MVP šių metų finale neblizgėjo. Puolėjo +/- rodiklis buvo prasčiausias komandoje (-13), o pačiam Ulanovui labai trūko agresijos atakuojant. Edgaras prametė ir labai svarbų metimą iš po krepšio ketvirtajame kėlinyje.

Thomasas Walkupas – 2 balai
6 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 1 atk. kam., 2 praž., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Amerikietis rungtyniavo įžaidėjo pozicijoje, tačiau jam būnant aikštėje, „Žalgirio“ žaidime jautėsi chaosas. Prieš gynėją „Rytas“ prie užtvarų lindo per apačią, tačiau krepšininkas vis tiek nežiūrėjo į krepšį. Gynyboje Grigoniui taip pat sekėsi geriau prižiūrėti Seeley, o amerikietis taip pat yra atsakingas už vieną Stipčevičiaus tolimą metimą, kuomet užkliuvo už varžovų užtvaros.

Brandonas Daviesas – 2 balai
16 min., 3 tšk. (1/8 dvit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Ne tokio „Žalgirio“ lyderio žaidimo komandos sirgaliai tikėjosi finale. Vidurio puolėjas rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o pasirodęs aikštėje buvo nepanašus į save. Parachouskis aiškiai laimėjo tiesioginę dvikovą prieš amerikietį tiek puolime, kur apstumdydavo vieną naudingiausių Eurolygos žaidėjų, tiek gynyboje. Daviesas atliko daug skubotų metimų, o tai parodo ir vos vienas taiklus metimas iš aštuonių bandymų.

Antanas Kavaliauskas dvikovą pradėjo startiniame penkete, tačiau aikštėje praleido mažiau nei penkias minutes.

Atrinkti (0) Visi (18)
r
Logiškai žiūrint Žalgirio vadyba jau gali laidoti šį sezoną ir pradėti ruoštis sekančiam. Nes reikia surinkti praktiškai naują komandą, padarant išvadas iš šio tarpsezonio klaidų. Negalima laukti Šaro apsisprendimo vos ne iki vasaros vidurio, komandos vyriausio trenerio kontrakto vėliausias terminas gegužis. Jei Šarui toks terminas netinka, reikia ieškoti trenerio kuriam tinka. Nes vyrtreneris vėliausiai birželio pradžioje pagal būsimo žaidimo koncepciją komandos vadybai turi pateikti pageidaujamų žaidėjų sąrašą. Skautingas jau dabar turi pilnu tempu arti analizuodamas įdomesnius žaidėjus ir jų pirkimo galimybes. Nes iki birželio jau reikia susidėlioti gerus ryšius su agentais. Liepos mėnesį komandos vyrtreneris su vadyba turi ne golfą lošti, o sėdėti vasaros lygoje Amerikoje ir bandyti prisikviesti šalia NBA likusį gerą jaunimą. Rugpjūčio pradžiai pabaigti komplektaciją užkamšant skyles ir nuo mėnesio vidurio pilnoje komplektacijoje pradėti pasiruošimą naujam sezonui.
2019-02-18
+3
Ablomas
Didziausia beda zalgirio zaidime nuo gruodzio menesio yra Davis. Manau atsirugo jo vasaros turnyrai. Negali zmogus 12 menesiu rodyti ta pacia sportine forma, atejo formos krize, ir naudos is jo beveik jokios. Keliose situacijose stipriai persistenge vaikydamasis mazus varzovu zaidejus, ko pasekoje gaudavom 2 taskus del skyles baudos aiksteleje.
2019-02-18
+4
Daviesas visai kažkur dingęs.Ne tik vakar,bet ir pastarąsias savaites.Traumelę turėjo,bet negalvojau,kad ji taip paveiks jo žaidimą.Visiškai nublankęs atrodo.Todėl keista,kodėl Kavaliauskas mažai žaidė,o Thompsonas visai nepasirodė.
2019-02-18
+3
todel taip ir siuto Jasikevicius kai ne lietuvis buvo vyriausiu teiseju paskirtas. Zinant kad LKF = Zalgiris, galima neabejot kad per LKL vel teisejaus Ryto nekenciantys lietuviai
2019-02-18
+3
Vaikeli, kam cia trolini. Net Stipcevicius savo interviu kalbejo kad jaucia kaip jusu komandos nekencia visa Lietuva. Ar tu neskaitei jo komentaro?
2019-02-18
-1
1999
Įdomu ar lkl su milasium priešaky turės kiaušus ir nubaus wilno projektėlį už raudonų išsigimelių skanduotes, ar taborgrade tai normos ribose?
2019-02-18
-5
Hulk
Zmogau kiek tau metu? Rasai vejus, zali pralose viskas, susitaikyk ir nebeieskok kaltu. Snd pirmadienis nauja diena. Fsio atsipalaiduok
2019-02-18
+1
Dilmah
Rytas yra Lietuvos žmonių širdžių čempionai!!!
2019-02-18
+5
Ablomas
Jus idomus tik patys sau, kokiem 50 plikaruriu :)