Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ po daugiau nei mėnesio pertraukos pasiekė pergalę Eurolygoje. Lietuvos čempionai savo aikštėje po atkaklios kovos 84:76 palaužė Podgoricos „Budučnost“ krepšininkų pasipriešinimą.

Foto galerija

Kauniečių ekipoje nesulaikomai žaidė Brandonas Daviesas. Amerikietis per 32 aikštėje praleistas minutes pelnė 21 tašką (8/13 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Priešininkų gretose nesustabdomai žaidė praeityje du kartus NBA čempionu su Majamio „Heat“ klubu tapęs Norrisas Cole'as. Amerikietis per 34 minutes įmetė 26 taškus (5/11 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 21 naudingumo balą.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą pergalingose Eurolygos rungtynėse.

Brandonas Daviesas – 9,5 balo
32 min., 21 tšk. (8/13 dvit., 5/8 baud.), 8 atk. kam., 5 rez. perd., 0 kld., 6 išpr. praž., 34 naud. balai.

Nuotr. BNS

Naktį Brandonas sulaukė šeimos pagausėjimo, o vakare aikštėje amerikietis išdarinėjo nuostabius dalykus. Krepšininkas pagerino savo rezultatyvių perdavimų rekordą Eurolygoje (5), o tie perdavimai labai stipriai prisidėjo prie to, kad „Žalgirio“ puolimas būtų išjudintas. Daviesas užtikrintai atakavo iš vidutinio nuotolio, o pritraukęs varžovų gynybą prie savęs, puikiai skirstė perdavimus laisviems komandos draugams. Svarbiausia, jog kauniečių lyderis neskubėjo atlikti metimų, kaip jau buvome įpratę matyti pastaruoju metu, bei puikiai skaitė priešininkų gynybą. Už darbą gynyboje aukštaūgis taip pat vertas aukščiausio balo.

Thomasas Walkupas – 8 balai
26 min., 14 tšk. (4/5 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 4 atk. kam., 6 rez. perd., 3 kld., 4 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Iki Naujųjų metų Walkupui Kauno ekipoje neteko žaisti įžaidėjo pozicijoje, o rungtynėse su „Budučnost“ jis jau užėmė pagrindinio atakų organizatoriaus vietą. Žinoma, tokia situacija susidarė ne iš gero Lietuvos čempionų gyvenimo, tačiau amerikietis su savo naująja role, panašu, kad apsipranta. Thomasas sunkiais momentais patempė Kauno klubą į priekį, o jo naudą atspindi ir +/- rodiklis (+20), kuris buvo didžiausias komandoje. Walkupas pikenrolo situacijose sugeba giliai įlįsti į baudos aikštelę, o tai yra būtent tai, ko nori treneris Šarūnas Jasikevičius. Kartais gynėjas dar atlieka nelogiškų perdavimų, kurie pasibaigia klaida, tačiau tai yra normalu, atsižvelgiant į žaidėjo situaciją. Gynyboje Walkupui iš visų „Žalgirio“ krepšininkų geriausiai sekėsi prižiūrėti Cole'ą.

Edgaras Ulanovas – 7,5 balo
28 min., 12 tšk. (3/6 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

21
34
2
2

Nuo pat dvikovos pradžios iki mačo pabaigos Edgaras rungtynėse išlaikė gerą agresiją. Puolėjas porą kartų net perlaikė kamuolį, kas yra jam nebūdinga, tačiau tokia energija yra sveikintina. Ulanovas ne tik naudojosi savo pranašumu nugara į krepšį prieš tiesioginį oponentą, bet ir porą kartų puikiai sužaidė veidu į krepšį. Tai buvo solidžios žalgiriečio rungtynės.

Marius Grigonis – 7 balai
30 min., 16 tšk. (4/8 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), 5 rez. perd., 5 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. D. Lukšta

Pirmoji mačo dalis Mariui nebuvo labai sėkminga, tačiau po pertraukos Grigonis sužibėjo. Gynėjas reidais į baudos aikštelę terorizavo priešininkų gynybą ir sėkmingai rinko taškus bei skirstė perdavimus. Tiesa, porą kartų Mariaus prasiveržimai baigėsi lipimu į medį, tačiau nežaidžiant Nate'ui Woltersui, tokia lietuvio agresija ant perimetro Kauno klubui yra itin reikalinga. Gynyboje Mariui buvo nelengva vaikytis Cole'ą.

Aaronas White'as – 6,5 balo
32 min., 8 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 12 naud. balų.

White'as dvikovą pradėjo labai energingai ir kartu su Daviesu buvo pagrindiniai „Žalgirio“ vedliai. Po ilgosios pertraukos Aaronas pasitraukė į šešėlį, o tai atspindi ir vos trys išmesti metimai iš žaidimo per 32 aikštėje praleistas minutes.

Artūras Milaknis – 5 balai
21 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 1/4 trit.), 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Milaknis rungtynėse neblizgėjo, tačiau po mačo tapo labiausiai tarp komandos draugų aptarinėjamu žaidėju. Antrajame kėlinyje Milas pakilo taip aukštai, kad nustebino ne tik daugelį arenoje susirinkusių žiūrovų, bet ir pačius žalgiriečius. Pačiam Artūrui dvikova galėjo susiklostyti ir sėkmingiau, jei būtų pataikęs tuos tolimus metimus išbėgęs po stagerių. Gynyboje snaiperis poroje situacijų suvėlavo ir sulaukė Jasikevičiaus priekaištų.

Leo Westermannas – 4,5 balo
14 min., 1 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 3 rez. perd., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Prancūzui buvo itin sunku gynyboje prieš žymiai greitesnį varžovų gynėją Cole'ą. Leo bandė išnaudoti savo ūgio pranašumą puolime ir tai padaryti kartą pavyko, tačiau tai ir buvo viskas. Gynėjas dar atliko gražų perdavimą greitoje atakoje Milakniui, bet aikštėje atrodė blankiai. Tai, kad žaidimas nesiklijavo, Westermannui būnant aikštėje, parodo ir +/- rodiklis (-12).

Paulius Jankūnas – 4 balai
11 min., 3 tšk. (1/2 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pauliaus žaidimo minutes apribojo neparankūs oponentai gynyboje. Jankūnas savoje aikštės pusėje nespėdavo prieš greitesnius už save priešininkus pikenrolo situacijose bei kartą buvo nubaustas taškais su pražanga. Puolime pasigendame puolėjo tolimų metimų. Dar užpraeitame sezone Jankis išmesdavo po 1,6 tritaškio per mačą, praėjusiame šis skaičius nukrito iki 0,7. Šį sezoną komandos kapitonas yra išmetęs vos 4 (!) tolimus metimus (0,25 per mačą).

Deonas Thompsonas ir Rokas Jokubaitis aikštėje praleido mažiau negu 5 minutes, todėl jų pasirodymų įvertinti objektyviai negalime.

2019-02-23 21:30
tokio lygio varzovas, kad net medkirtys suzaide
Įvertinkite komentarą:
-3
2019-02-23 21:26
juokinga kai po tragiskai suzaisto n-ojo maco is eiles vistiek dalinami pliusai medinukams.
Algirdas
Baikit svaigti. Žaidė tik šiek tiek geriau nei visada. O varžovas objektyviai - dar už Žalgirį silpnesnis. Jiems rinktinė svarbiau.
-5
2019-02-23 12:41
qww
tai ka reikia nuveikti kad gautum 10 balu? Davies turejo gauti 10 balu uz toki zaidima.
+9
2019-02-23 12:22
Kop
manau Walkupas vertas 10 balu nepaisant 3 klaidu.
+5
2019-02-23 10:05
a_White37
jei toks walkupas butu buves taureje, manau Zalgiris tikrai be kalbu butu laimejes.. bet hey, nera to blogo kas neiseitu i gera - vilniuje atgime kase, o kaune vel iskils motyvuotas Zalgiris
+1
2019-02-23 08:56
Georgh Cekovsky
Kas cia pervertinimai 8 balais visokiem Walkupams?Vertinkite zaidejo pasirodymus bendram Eurolygos kontenkste, tai cia toki Walkupo lygi izaidejo pozicijoj as ivertinciau 1,5 balo. Nes atsakymas, kodel Zalgiris nusirito iki Neptuno lygio ir yra, kad dabar izaidejauja Walkup. Taip, kad cia jokio dziaugsmo nematau.
-17
2019-02-23 10:12
DVDS
Esi menkas žmogelis su nuliniu intelektu.

Visų pirma vertinamos kiekvienos rungtynės, antra iki Neptūno ar, tuo labiau, ryto lygio Žalgiris niekada nenusiris, trečia: Walkup tik dabar yra tinkamai išnaudojamas ir ne tokiems kaip tu suprasti apie krepšinį😉