Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Ikenna Iroegbu pasaulio čempionato atrankoje Afrikos kontinente finišavo galingu solo pasirodymu. 23-ejų atakų organizatorius surinko 28 taškus, tačiau jo atstovaujama Nigerija paskutiniame susitikime svečiuose 63:84 (19:27, 15:13, 19:23, 10:21) nusileido Senegalo krepšininkams.

Gimimo vieta: JAV

Šios abi rinktinės dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinusios kelialapius į Kinijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Nigerija F grupėje užėmė pirmąją vietą, Senegalas – antrąją.

Mačą starto penkete pradėjęs Iroegbu žaidė 35 minutes, pataikė 8 iš 11 dvitaškių, 3 iš 9 tritaškių, 3 iš 7 baudų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

Iroegbu apskritai atrankoje vidutiniškai rungtyniavo po 25,3 minutės, rinko po 14,5 taško, atkovojo po 4,5 kamuolio, atliko po 3,2 rezultatyvaus perdavimo, prarado po 3,2 kamuolio ir fiksavo 12 balų naudingumą.

Kitame F grupės susitikime žūtbūtinį mūšį laimėjo Dramblio Kaulo rinktinė, savo aikštėje 69:49 (26:15, 18:11, 13:10, 12:13) įveikusi Malio krepšininkus ir tapusi trečiąja iš šio pogrupio į pasaulio čempionatą patekusia ekipa. Dramblio Kaulas planetos pirmenybėse kovos pirmąkart nuo 2010 metų.

Iš E grupės vietas Kinijoje užsitikrino Tunisas ir Angola. Pasaulio čempionatas vyks rugpjūčio 31-rugsėjo 15 dienomis.