Nuotr. BNS

Kovingą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (14-8) komanda, kuri išvykoje 97:80 (20:25, 19:21, 26:16, 32:18) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ (4-18) krepšininkus.

17
31
7
5

Šiame mače Karaliaus Mindaugo taurės bronzos medalių laimėtojai žaidė be būrio žaidėjų – traumuotų Simo Jasaičio, Marko Čakarevičiaus ir Karolio Giedraičio bei sergančio Stefano Sinoveco.

20-ojo gimtadienio išvakarėse debiutavo panevėžietis Ginas Mulevičius, kuris per 5 minutes taškais nepasižymėjo.

Panevėžiečiai gerai pradėjo mačą – 8:2 sužaidus 3 minutes. Vis dėlto „Nevėžis“ greitai atsitiesė ir išsiveržė į priekį – 15:14. Nors „Lietkabelis“ atsakė 4 taškais (18:15), kur kas sėkmingiau kėlinį baigė šeimininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 25:20.

Antrajame ketvirtyje prabėgus vos pusantros minutės kėdainiškiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 32:22. „Lietkabelis“ ėmė artėti prie varžovų, kai po atkarpos 6:0 atsilikimas ištirpo iki 2 taškų – 35:37. Vis dėlto „Nevėžis“ vėl geriau sužaidė paskutinių dviejų minučių atkarpą ir į rūbinę išėjo turėdamas 7 taškų atotrūkį – 46:39.

Po didžiosios pertraukos Nenado Čanako auklėtiniai grįžo labiau susikaupę gindami savąjį krepšį. Įpusėjus kėliniui Kėdainių klubas dar pirmavo 55:49, bet „Lietkabelis“ spurtavo net 11:0 ir perėmė iniciatyvą – 60:55. Priekyje panevėžiečiai išliko ir sužaidus tris kėlinius – 65:62.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus beveik 2 minutes „Nevėžis“ vėl pirmavo (69:68), tačiau svečių atkarpa 8:0 leido jiems vėl nusverti mačo svarstykles savo naudai – 76:69. Dar labiau „Lietkabelis“ atitrūko, kai Donatas Tarolis baigė ataką „žemė–oras“ – 80:71. Likus 3 minutėms KMT bronzos medalių laimėtojai įgijo 14 taškų atotrūkį (89:75) ir „Nevėžis“ nebeatsitiesė.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 15, Martynas Varnas ir Martinas Junakovičius po 10, Nikita Balašovas ir Gintautas Matulis po 9.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 20 (27 naud. bal.), Donatas Tarolis 18 (14 atk. kam., 29 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. bal.), Saulius Kulvietis 15 (3/5 tritaškiai), Paulius Valinskas 13.