• „Bulls“ tik per ketvirtą pratęsimą 168:161 įveikė „Hawks“

• 329 pelnyti taškai – trečias rezultatas NBA istorijoje

• Zachas LaVine'as sumetė 47 taškus, suomis Lauri Markkanenas ir Otto Porteris pridėjo po 31

• „Hawks“ naujokas Trae Youngas pelnė 49 taškus, atliko 16 rezultatyvių perdavimų, sugriebė 8 kamuolius ir 9 kartus suklydo

Fantastišką pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Čikagos „Bulls“ (18-45) su trimis žaidėjais priešakyje. Jimo Boyleno vadovaujamas klubas išvykoje net keturių pratęsimų trileryje 168:161 (26:33, 31:27, 38:24, 29:40, 16:16, 7:7, 8:8, 13:6) parklupdė naujoko Trae Youngo vedamą Atlantos „Hawks“ (21-42).

31
38
83%
10/12
17

Net 329 taškus surinkusios abi komandas užfiksavo trečią rezultatą NBA istorijoje. 1983 m. gruodį Detroito „Pistons“ ir Denverio „Nuggets“ klubai sumetė 370 taškų, o 1982 m. kovą Milvokio „Bucks“ ir San Antonijaus „Spurs“ ekipos surinko 337 taškus.

Karjeros rezultatyvumo rekordą „Bulls“ gretose pasiekęs Zachas LaVine'as pelnė 47 taškus (11/21 dvitaškiai, 6/14 tritaškiai, 7/11 baudos), sugriebė 9 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 8 suklydo. Po 31 tašką surinkę Lauri Markkanenas ir Otto Porteris dar atitinkamai atkovojo 17 ir 10 kamuolių.

Asmeninį pelnytų taškų rodiklį pagerinusi „Hawks“ jaunoji žvaigždė Youngas rungtyniavo net 56 minutes, per kurias įmetė 49 taškus (11/20 dvitaškiai, 6/13 tritaškiai, 9/11 baudos), atliko 16 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 8 kamuolius bei 9 sykius suklydo.

Puikiai paskutiniuoju metu rungtyniaujantis Youngas per pastarąsias trejas rungtynes iš viso pelnė net 121 tašką ir tai – geriausias naujoko rezultatas nuo Alleno Iversono pasirodymo 1997 metų balandį. Taip pat „Hawks“ tapo vienu iš keturių krepšininkų istorijoje, kuris pirmais metais sužaidė 45 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų ir 5 atkovotų kamuolių mačą.

Įpusėjus ketvirtajam pratęsimui, ukrainietis Alexas Lenas realizavo baudą ir „Hawks“ dar buvo priekyje 159:157, tačiau tada šeimininkai nebesulaikė savo varžovų. Robinas Lopezas dusyk įkrovė iš viršaus, Markkanenas realizavo tris baudas ir „Bulls“ persvėrė svarstykles į savo pusę – 164:159.

Youngas kitoje atakoje dar atsakė taškais, kurie galiausiai tapo paskutiniais Atlantos komandai. LaVine'as pridėjo taiklų dvitaškį, Wayne'as Seldenas ir Makkanenas realizavo po baudą bei „Bulls“ susikrovė pergalingą persvarą – 167:161.

Pirmąjį pratęsimą išplėšė pražangą likus žaisti 0,4 sekundės išprovokavęs ir visas tris baudas sumetęs Porteris, antrąjį – likus sekundę dviem taškais savo išpuolį užbaigęs Youngas, trečiąjį – iš toli pataikęs Ryanas Arcidiacono, o ketvirtąjį – LaVine'o taiklios baudos, dar iki pridėto laiko pabaigos likus 1 minutei ir 6 sekundėms.

„Hawks“: Trae Youngas 49 (17/33 metimai, 16 rez. perd., 8 atk. kam., 9 kld.), Alexas Lenas 24 (10 atk. kam.), Taureanas Prince'as 17, Kevinas Huerteris 15, Dewayne'as Dedmonas 14 (12 atk. kam.), Vince'as Carteris ir DeAndre Bembry – po 13.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 47 (17/35 metimai, 9 atk. kam., 9 rez. perd., 8 kld.), Lauri Markkanenas (17 atk. kam.) ir Otto Porteris (10 atk. kam.) – po 31, Krisas Dunnas 14, Shaquille'as Harrisonas 13, Robinas Lopezas 11 (11 atk. kam.), Ryanas Arcidiacono 10.