Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr.: AP – Scanpix

Buksuojanti Los Andželo „Lakers“ komanda turėjo šansą kabintis už pergalės prieš NBA pirmaujančią Milvokio „Bucks“, tačiau Luke'o Waltono vadovaujamas klubas subyrėjo įtempčiausiu metu. LeBronui Jamesui, likus žaisti 3 minutes, pataikius tritaškį, Los Andželo ekipa pirmavo 118:116, bet prabėgus minutei jau atsilikinėjo 118:121.

Foto galerija

Tuomet Waltonas paprašė minutės pertraukėlės, kurios epicentre atsidūrė tas pats Jamesas. „Lakers“ strategas braižė karaliui skirtą derinį ir aiškiai dėliojo akcentus, tačiau pamiršo paminėti pagrindinį dalyką – kaip išmesti kamuolį iš už galinės linijos.

Būtent ties čia ir griuvo „Lakers“ ataka. Kamuolį išmetinėjęs Kentaviousas Caldwellas-Pope'as suklydo atlikdamas perdavimą Jamesui, kurį užspaudė Malcolmas Brogdonas ir Ersanas Ilyasova. Pastarasis uždarė perdavimo liniją ir perėmė kamuolį.

Turkas jį perdavė Khrisas Middletonui, tada jis pasiekė Brogdoną ir 7 sekundes trukusi ataka baigėsi tritaškiu (124:118).

„Prisiimu atsakomybę už tai, – pabrėžė Waltonas. – Tai – mano kaltė. Turėjome minutės pertraukėlę ir reikėjo dar ją paimti. Negalime sau leisti taip klysti. Jie susispaudė gynyboje ir mes neatsilaisvinome. Tikriausiai tada reikėjo prašyti paskutinės minutės pertraukėlės.

Žinau, kad auklėtiniai visada nori jas pasaugoti kitiems momentams, bet būtent ta ataka daug kainavo rungtynėse.“

Pats Caldellas-Pope'as įžvelgė ir savo kaltę, supratęs, jog tinkamai nesusiorientavo situacijoje.

„Aš tiesiog ieškojau laisvo komandos draugo, nors galėjau laisvai judėti už galinės linijos. Bet tuo nepasinaudojau“, – sakė „Lakers“ krepšininkas.

Brogdono tritaškis tapo dalimi „Bucks“ spurto 15:2, kuriuo Milvokio ekipa uždarė rungtynes Los Andžele.

Apie atkrintamąsias svajojanti „Lakers“ (30-32) dabar nuo aštuntoje vietoje Vakarų konferencijos žengiančios San Antonijaus „Spurs“ atsilieka trimis laimėjimais. Teksaso klubui liko sužaisti 19 rungtynių, o Kalifornijos ekipai – 20.