Berlyno ALBA turėjo 21 taško persvarą, ją visą iššvaistė, bet priešpaskutinę mačo minutę vėl solidžiai pirmavo. Visa tai nuėjo niekais – įspūdingą kovingumą demonstravusi Malagos „Unicaja“ Europos taurės ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 91:90 (17:29, 22:29, 27:12, 25:20) nugalėjo Vokietijos sostinės komandą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

18
32
86%
6/7
7

„Unicaja“ komandai pergalę išplėšė Mathias Lessortas. Po netaiklaus Briano Robertso tritaškio Lessortas sugavo ore atšokusį kamuolį ir nenusileisdamas ant parketo sugrūdo jį į krepšį.

Paskutinei ALBA atakai liko 2,2 sekundės ir lemiamą metimą ji patikėjo Rokui Giedraičiui. Šio tritaškis skriejo pro šalį ir svečiai triumfavo.

Giedraitis per 28 minutes pelnė 13 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė.

Lietuvio dvitaškis, likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes išvedė ALBA į priekį, o, likus žaisti 97 sekundes, šeimininkai baigė spurtą 10:0 ir pirmavo 90:84. „Unicaja“ greitai atsakė penkiais taškais be atsako ir, likus žaisti 17 sekundžių, Lessortas blokavo Joshiko Saibou metimą iš po krepšio.

Po ilgos vaizdo kartojimo peržiūros, teisėjai skyrė ginčą ir kamuolys liko šeimininkams, tačiau netrukus jie suklydo ir svečių pergalę lėmė dėjimas.

Prieš tai „Unicaja“ panaikino net 21 taško deficitą. Antrojo kėlinio pabaigoje jie atsiliko 37:58, tačiau trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 19:1 ir priartėjo iki taško – 58:59.

„Unicaja“ realizavo net 82 proc. dvitaškių (18/22), tačiau į rungtynes juos grąžino tritaškiai, kurių metė kur kas daugiau nei dvitaškių (12/36).

ALBA: Peytonas Siva 14, Martinas Hermanssonas (10 rez. perd.), Nielsas Giffey ir Rokas Goedraitis po 13, Joshiko Saibou 10.

„Unicaja“: Mathias Lessortas 18 (7 atk. kam.), Adamas Waczynski 17, Draganas Milosavljevičius 10.

Antrosios serijos rungtynės penktadienį bus žaidžiamos Malagoje.

Vienas rungtynių Berlyne arbitrų buvo lietuvis Saulius Račys.