Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kartu su Chrisu Krameriu į greitą ataką antrajame kėlinyje pasileidęs Eimantas Bendžius stabtelėjo ties tritaškiu ir tik akimis palydėjo lemtingą Vilniaus „Ryto“ kapitono skrydį už aikštės ribų. Grumtynėse kamuoliui išlėkus į užribį, puolėjas išgirdo per visą areną nugriaudėjusį Kramerio riksmą.

Foto galerija

Bendžius nieko nelaukęs spurtavo už krepšio besiraitančio Kramerio link ir pribėgęs sutriko.

„Nebuvo jokių išorinių lūžių. Nieko nepamatysi. Tik medikas gali pajausti palietęs kelį. Mano komandos draugas rėkė ir nežinojau net ką daryti“, – po dvikovos įspūdžiais iš šiurpaus momento dalijosi Bendžius.

Už aikštelės ribų tuoj pat atsidūrė eilė „Ryto“ krepšininkų, komandos vairininkas Dainius Adomaitis ir medikų personalas, mėginęs staigiai nuraminti sunkiai besivaldantį pagrindinį sostinės klubo įžaidėją.

„Nemalonu, kai pagrindinis komandos įžaidėjas, dar turėjęs sunkią sezono pradžią… – sunkiai žodžius rinko Bendžius. – Dabar dar ant viršaus šita trauma. Labai sunku. Jau buvome visi pagavę ritmą.“

Kramerio netekęs „Rytas“ tuomet atsilikinėjo 24:26, bet pirmąją mačo pusę sugebėjo užbaigti teigiamu rezultatu 30:26. Po ilgosios pertraukos be kapitono startavę vilniečiai laikės kiek daugiau nei pusę trečio ketvirčio, tačiau paskui nebeatlaikė Valensijos „Basket“ krepšininkų tempo.

„Trūko mums ramybės. Kai padarome kelias klaidas, Chrisas labai gerai jaučia ritmą ir komandą. Treneriui paėmus minutės pertraukėlę, jis irgi kažką pasakys, visus nuramins, padarys ilgesnį derinį, sustatys visus. Gal mums to trūko“, – komentavo Bendžius.

Galutinai „Rytas“ subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, kada jam beveik įpusėjus atsilikinėjo tik 6 taškais. Iš karto po to šeimininkai įsisiautėjo ir spurtavę 18:3 nutolo nepavejamai 73:52.

„Disciplinos trūkumas trečiajame kėlinyje, kada jie pabėgo jo pabaigoje, ir ketvirtajame… Galima sakyti, antroje pusėje, kai praradome Chrisą.

Atrodė, jog prieš tai atakoje užpuolame su tuo deriniu, kitą ataką reikia padaryti tą patį, mes kažkur nutraukiame, prasideda individualūs veiksmai. Tada prasideda klaidos, nes trūksta disciplinos, ir jie išnaudojo mūsų klaidas, pramestus metimus, pabėgo ir pradėjo kontroliuoti rungtynes“, – priežastis vardijo Bendžius.

Serijoje iki dviejų pergalių dabar 0-1 atsiliekantis „Rytas“ galimybę atsitiesti turės jau penktadienį namuose vyksiančiose antrose ketvirtfinalio rungtynėse.